5 niezwykłych PLACÓW ZABAW dla dzieci we Wrocławiu

0
fot. Park Mamuta

O tym, że Wrocław jest niezwykle przyjaznym miejscem dla dzieci, pisaliśmy już w artykule o weekendzie z dziećmi we Wrocławiu. Powstają jednak coraz to ciekawsze parki i atrakcje dla dzieci. Poznajcie niespotykane miejsca, do których warto wybrać się w rodzinnym gronie.

Wrocław identyfikuje się z wieloma atrakcjami, głównie jako miasto studenckie. Interesujące jednak może być nie tylko dla młodych dorosłych, ale także dla dzieci. W tym artykule podzielę się z wami, moim zdaniem, najlepszymi nietypowymi atrakcjami dla najmłodszych! Poznaj te oryginalne place zabaw dla dzieci we Wrocławiu.

Wyspa Bielarska na Śródmieściu

Wyspa Bielarska to jedno z ulubionych miejsc rodzin na zabawę w centrum Wrocławia. Plac zabaw wyposażony jest w atrakcje sportowe i rekreacyjne, które bezsprzecznie oferują zabawę nie tylko dla dzieci, ale także dla młodzieży.

Specjalnie dla dzieci zamontowano różnorodne możliwości wspinaczki, zjeżdżalnie i huśtawki. Plac zabaw przystosowano do dzieci w różnym wieku, nie mówiąc już o znajdującej się niedaleko siłowni na świeżym powietrzu.

Lokalizacja: Wyspa Bielarska

atrakcje dla dzieci

Konikowo na Partynicach

„Konikowo” jest to jedna z nowych inwestycji na mapie Wrocławia. Oficjalne otwarcie nastąpiło 22 marca tego roku. Plac zabaw został zaprojektowany w formie wybiegu dla koni, jest stworzony całkowicie z drewna i posiada żwirową nawierzchnię.

Miejsce to jest świetnym pomysłem na rodzinną wycieczkę weekendową. Wiele możliwości samodzielnej zabawy przez dzieci, odciąży przede wszystkim rodziców i pozwoli na rozwinięcie fascynacji zwierzętami przez nasze pociechy.

Lokalizacja: Partynice, przy Torze Wyścigów Konnych

Park Mamuta na Oporowie

Park Mamuta to ogromny teren, pozwalający na spędzenie dnia wolnego z dziećmi na powietrzu. Szczególnie polecam odwiedziny na tym placu zabaw w coraz częściej spotykane słoneczne dni.

Zabawa dla maluchów wśród zieleni gwarantowana, a kilkumetrowa konstrukcja w kształcie mamuta zapewni chwile odpoczynku także rodzicom. Jego kły odpowiadają za zjeżdżalnie, a oprócz tego mamut oferuje ściankę wspinaczkową oraz liny. W projekcie nie zapomniano o nawierzchni żwirowej i niezliczonej ilości ławek oraz stojaków na rowery w otoczeniu natury.

Lokalizacja: Oporów, ul. Marcina Bukowskiego

atrakcje dla dzieci
Fot. Tomasz Hołod

Wodny Plac Zabaw

Wodny Plac zabaw nad Oławą został stworzony z naturalnych elementów, dzieci mają możliwość połączenia zabawy z nauką, między innymi pompując wodę i przepuszczając ją przez śluzy. Tuż obok znajduje się małpi gaj wykonany z drewna, który zainteresuje nawet starszych kompanów.

Wzdłuż poprowadzone są ścieżki oraz pomosty z widokiem na rzekę i Hydropolis. Jest to jedna z najciekawszych atrakcji dla dzieci, bezsprzecznie trzeba się tam wybrać w słoneczne niedzielne popołudnie!

Lokalizacja: Park na Niskich Łąkach

Place zabaw dla dzieci na Niskich Łąkach

Park na Niskich Łąkach to przyjemne i spokojne miejsce to spędzenia czasu z rodziną na Przedmieściu Oławskim. Dobrym pomysłem może okazać się tutaj wspólny piknik, do dyspozycji mamy drewniane siedziska i ławki.

Plac zabaw wyposażony jest między innymi w zestaw do zabawy z piaskiem, stylizowane bujaki oraz drewniane elementy do zabawy. W tym miejscu zabawa na świeżym powietrzu nabiera całkiem nowego znaczenia. Bezsprzecznie coraz rzadziej o tak pięknie zielone miejsca.

Lokalizacja: Niskie Łąki

Sprawdź również: 6 pomysłów na jednodniowe wycieczki z dziećmi w okolicach Wrocławia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane