Weekend z dziećmi we Wrocławiu. Co robić, gdzie pójść?

0

Wrocław znany jest z wielu rzeczy. Cechują go wyjątkowe wydarzenia kulturalne, niezapomniane widoki oraz świetne restauracje. Należy jednak zwrócić uwagę na szczególny, jednakże często pomijany, atut stolicy Dolnego Śląska.

Wrocław jest miastem niezwykle przyjaznym dla dzieci. Mówi o tym między innymi ilość i różnorodność atrakcji oferowanych najmłodszym członkom rodzin. We Wrocławiu jest wiele sposobów na nudę – i nie dotyczy to tylko dorosłych.

Przejdźmy więc do jednych z najciekawszych miejsc dla dzieci we Wrocławiu!

Dzieci na dmuchanym zamku

Jakie są najlepsze atrakcje dla dzieci we Wrocławiu?

Jak wiadomo, dzieci są wyjątkowo wymagające w kwestii przygotowywanych dla nich zabaw. Biorąc najmłodszych pod uwagę przy planowaniu weekendu, należy przede wszystkim trafić w ich zainteresowania. Ważne jest, aby bawili się lepiej niż przy popularnych w tych czasach telefonach czy komputerach. Postarałem się wybrać listę różnorodnych i niezwykle ciekawych miejsc, które warto odwiedzić z pociechami we Wrocławiu. A oto ona:

  • Wrocławski Teatr Lalek przy pl. Teatralnym 4
  • GOjump & GOair przy ul. Jana Długosza 59-75 oraz 42-46
  • Wrocławskie ZOO i Afrykarium przy ul. Wróblewskiego 1-5
  • Loopy’s World przy ul. Czekoladowej 20
  • Hydropolis Wrocław Na Grobli 17
  • Wrocławska Fontanna Multimedialna przy ul. Wystawowej 1

Dziecko na placu zabaw

Teatr Lalek dla dzieci we Wrocławiu

Jest to miejsce stworzone z myślą o dzieciach. Planowane spektakle możemy sprawdzić na ich stronie internetowej, a jeśli nie jesteśmy w stanie przyjść na przedstawienie, Wrocławski Teatr Lalek oferuje także spektakle VOD, co oznacza, że możemy cieszyć się show nawet z własnego domu. W repertuarze teatru znajdziemy spektakle dostosowane do wieku widzów. Niemniej jednak podejrzewam, że nawet starsi widzowie docenią sztukę prezentowaną w tym miejscu! Po więcej informacji zapraszam tutaj.

GOjump & GOair

Należą do jednych z największych obiektów rozrywkowych na terenie całej Polski. Mówimy tutaj o 5000 metrach kwadratowych przeznaczonych do zapewnienia zabawy. Atrakcje w tych miejscach są wyjątkowe, a niesamowite wrażenia wręcz gwarantowane. Kompleksy te przeznaczone są dla dzieci i dorosłych, a nie ma nic lepszego niż wspólna zabawa z naszymi pociechami. Obydwie atrakcje dzieli niespełna 250 metrów, więc ciężko mówić o dalekiej wycieczce z jednego do drugiego. Po więcej inforamcji zajrzyj tutaj – GOjump oraz GOair.

Wrocławskie ZOO i Afrykarium

Nie da się ukryć, że najbardziej znaną i uwielbianą przez najmłodszych i nie tylko atrakcją Wrocławia jest ZOO wraz z Afrykarium. Można tu zobaczyć wiele gatunków zwierząt, w tym afrykańską faunę i florę. Tysiące rybek pływających w morskiej wodzie robi wrażenie na każdym, nawet na dorosłych. Po więcej informacji zapraszam na stronę internetową wrocławskiego ZOO.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ? ? #zoowroclaw (@zoowroclaw)

Loopy’s World

Jest to największy w Polsce plac zabaw, w którym oprócz samych atrakcji mieści się dedykowana Restauracja Loopy’s. Dzieci mogą liczyć tutaj na trampoliny, tory przeszkód, labirynty i wiele innych atrakcji wymagających ruchu – w sam raz dla aktywnych podopiecznych. Możliwe jest także pozostawienie swoich pociech pod nadzorem wykwalifikowanych opiekunek, co umożliwi rodzicom spokojne zakupy w pobliskich sklepach. Po więcej informacji zapraszam tutaj.

Hydropolis

To miejsce zdecydowanie zaszczepi ciekawość świata w niejednym dziecku. Hydropolis jest centrum wiedzy, które łączy edukację z nowoczesną formą wystawienniczą. Pierwsza myśl może być taka, że raczej jest to miejsce zbyt nudne dla dzieci, natomiast śpieszę z wytłumaczeniem. W tym miejscu dowiemy się wielu rzeczy o procesach, w których bierze udział woda, natomiast najważniejszym aspektem dla najmłodszych może okazać się wizualny aspekt muzeum. Jest to jedno z najlepszych miejsc edukacyjnych dla dzieci we Wrocławiu! Po więcej informacji zapraszam tutaj.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hydropolis (@hydropoliswroc)

Wrocławska Fontanna Multimedialna

Jeden z wrocławskich klasyków. Mieszcząca się przy Hali Stulecia, jest jedną z największychhh fontann w Europie. Dzięki temu od 2009 jest jedną z najważniejszych atrakcji, jakie możemy zobaczyć we Wrocławiu. Przyciąga ludzi w każdym wieku, a najbardziej podeskcytowani wydają się zawsze najmłodsi. Pokazy fontanny w sezonie letnim występują codziennie o pełnych godzinach, zaczynając od 10 rano, a kończąc jednym z wieczornych pokazów o 21. Po więcej informacji zapraszam tutaj.

Wrocławski urząd miasta nie poprzestaje na tym. Powstał już projekt najnowszego placu zabaw w Parku Tysiąclecia – więcej o nim znajdą Państwo w tym artykule.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułLato w Kinie Nowe Horyzonty [PREMIERY, FESTIWALE]
Następny artykułOstatni polscy żołnierze wrócili z Afganistanu. Samolot wylądował we Wrocławiu
Cześć, nazywam się Patryk i jestem studentem Uniwersytetu Wrocławskiego. W obrębie najbliższych memu sercu zainteresowań znajduje się sport, psychologia oraz szeroko pojęta technologia. Kocham być w centrum wydarzeń, rozmyślać i analizować. Nie wyobrażam sobie wolnego weekendu bez wyjścia na miasto, a wracanie o późnych porach do domu to dla mnie chleb powszedni.