Lato w Kinie Nowe Horyzonty [PREMIERY, FESTIWALE]

0
fot. kino Nowe Horyzonty

Tego lata w Kinie Nowe Horyzonty najgorętsze premiery sezonu będą przypiekać policzki, przegląd włoskiej kinematografii przywieje przyjemne południowe powietrze, a gdy upały dadzą wszystkim w kość, wakacyjny przegląd body horrorów przyniesie upragnione ochłodzenie (w końcu nic tak nie mrozi krwi w żyłach, jak odpowiednia dawka grozy na ekranie).

Pora na lato w KNH!

Cinema Italia Oggi 2021

Filmowa podróż do ojczyzny Felliniego! W dniach 9-15 lipca Kino Nowe Horyzonty zaprasza na przegląd najnowszych i najciekawszych produkcji ze słonecznej Italii. W programie 11 tytułów, które biły rekordy popularności, zdobyły uznanie krytyków i skradły serca włoskich widzów.

Kinociarki

W te wakacje w Kinie Nowe Horyzonty nie zabraknie również propozycji dla miłośników kina grozy. Od 15 lipca w czwartkowe wieczory widzowie wrocławskiego kina będą mieli okazję zobaczyć znakomite horrory, które zmrożą krew w żyłach i udowodnią, że gatunek body horrorów wciąż ma się świetnie. Wisienką na torcie będzie pokaz kultowych „Dreszczy z 1975 roku w reżyserii Davida Cronenberga. Gęsia skórka gwarantowana!

Włoskie wakacje 

Druga połowa lipca to okazja, by przedłużyć filmowy pobyt w słonecznej Italii, po której oprowadzą mistrzowie współczesnego kina w składzie: Paolo Sorrentino, Luca Guadagnino oraz Alice Rohrwacher. Lato w takim towarzystwie smakuje jak najsłodsze lody z Piazza San Marco w Wenecji! W programie m.in. oscarowe Wielkie piękno” oraz nasycone zmysłową atmosferą i wakacyjnym klimatem „Tamte dni, tamte noce”.

Sztuka na ekranie

W oczekiwaniu na jesienne nowości, w sezonie wakacyjnym na widzów Kina Nowe Horyzonty czekają retransmisje oper, baletów i spektakli teatralnych (między innymi Ziemi niczyjej z Ianem McKellenem), pokazy znanych i lubianych filmów o sztuce (Gauguin na Tahiti. Raj utracony) oraz porywający muzyczny dokument Nowy Orlean: Miasto muzyki.

21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty

Historie, których nie powstydziłby się Monty Python (Niefortunny numerek albo szalone porno, reż. Radu Jude), rozbudzające wyobraźnię (Mała mama, reż. Céline Sciamma) i rozbrajające utarte schematy (Lux Æterna, reż. Gaspar Noé). Od 12 sierpnia Kino Nowe Horyzonty zaprasza na  21. MFF Nowe Horyzonty, prezentujący nowe zjawiska filmowe i piękno kina w jego różnorodności. 

Więcej szczegółów na www.kinonh.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPo 76 latach odbudowano historyczną wieżę Hotelu Grand!
Następny artykułWeekend z dziećmi we Wrocławiu. Co robić, gdzie pójść?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.