Zmiany w systemie Vozilla, o których warto wiedzieć [NOWE AUTA, ABONAMENT, STREFY]

0
a

We wtorek, 26 lutego 2019 r. firma Enigma poinformowała o zmianach w systemie Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych. W dniu 4 marca br. wprowadzone zostaną nowe strefy płatności oraz program miesięcznych subskrypcji Team Vozilla, a w aplikacji mobilnej pojawi się kilka nowych funkcjonalności.

Nowe strefy płatności Od 4 marca br. Wrocław zostanie podzielone na trzy strefy, a koszt minuty jazdy będzie uzależniony od miejsca zakończenia wypożyczenia. Jeśli przejazd zostanie zakończony w strefie I, to stawka minutowa wyniesie 1,10 zł, jeśli w strefie II – 1,20 zł, jeśli zaś w III – 1,30 zł. Opłata za postój pozostanie bez zmian i w każdej ze stref wyniesie 10 gr/min. Strefy zostały wyznaczone na podstawie danych statystycznych wypożyczeń z ostatnich miesięcy, a ich granice mogą z czasem ulegać modyfikacjom – zależnie od bieżącego zapotrzebowania na samochody elektryczne w danym miejscu Wrocławia.

Samochody Vozilli pojawiły się na wrocławskich ulicach ponad rok temu. Przez kilkanaście miesięcy uważnie analizowaliśmy ruch całej floty, starając się zoptymalizować usługę w taki sposób, by była jak najbardziej przyjazna użytkownikom. Dzięki strefom chcemy zwiększyć liczbę dostępnych samochodów w centrum i w tych częściach miasta, w których Vozilla jest najbardziej potrzebna. W naturalny sposób chcemy promować użytkowników kierujących się do centrum miasta, gdzie mamy do czynienia z największym natężeniem ruchu samochodów spalinowych i gdzie nasze samochody wypożyczane są najczęściej i najchętniej – mówi Miłosz Franaszek, szef Projektu Vozilla.

Team Vozilla – system miesięcznych subskrypcji z rabatem do 30%

Wraz z uruchomieniem stref płatności, Vozilla wprowadza również nowy system subskrypcji o nazwie Team Vozilla. Pozwoli on obniżyć cenę za minutę wypożyczenia nawet do 77 groszy.

Od 4 marca br. wszyscy użytkownicy Vozilli będą mogli wybrać w aplikacji mobilnej lub na stronie www jedną z trzech dostępnych subskrypcji, optymalizując tym samym koszty korzystania z usługi. Każda osoba, która przystąpi do usługi Team Vozilla i wpłaci miesięczną kwotę w wysokości 10, 20 lub 30 zł otrzyma rabat w wysokości odpowiednio 10, 20 i 30%. Rabat liczony jest od całej kwoty wypożyczenia, dlatego automatycznie obniża także koszt postoju samochodu.

– Team Vozilla to oferta skierowana do użytkowników, którzy z naszych usług korzystają kilka razy w miesiącu i chcą w możliwie największym stopniu zminimalizować koszty przejazdów. Już teraz grupa systematycznych, lojalnych użytkowników Vozilli liczy kilka tysięcy osób a z miesiąca na miesiąc jest coraz większa. Mamy nadzieję, że dzięki nowemu rozwiązaniu do takiej formy korzystania z naszych usług zachęcimy kolejnych wrocławian – Miłosz Franaszek, szef Projektu Vozilla.

Dodatkowe funkcje aplikacji mobilnej

Poza nowymi strefami i systemem subskrypcji, Vozilla wprowadza także kilka ważnych dodatkowych funkcji w aplikacji mobilnej:

1. Akcja-Rekomendacja to system poleceń Vozilli. Aby skorzystać z promocji wystarczy odszukać w aplikacji mobilnej lub na stronie www swój indywidualny kod polecający, a następnie przekazać go osobie, która do tej pory nie korzystała z Vozilli. Gdy nasz znajomy założy konto, podając otrzymany kod, a następnie skorzysta z Vozilli, to obie osoby otrzymają po 10 zł w postaci kodu rabatowego dopisanego do ich kont.

2. Zgłoś usterkę to nowa funkcja w aplikacji umożliwiająca zgłaszanie uszkodzeń samochodu do Biura Obsługi Klienta. Nowa funkcjonalność pozwala znacząco skrócić czas trwania standardowego procesu wykonywanego przed każdym wypożyczeniem Vozilli. Każdy użytkownik będzie mógł również sprawdzić, jakie uszkodzenia w danym samochodzie zgłosili wcześniej inni użytkownicy.

3. Radar stanowi ułatwienie dla wszystkich osób, które czekają aż samochód Vozilli pojawi się w pobliżu. Wystarczy zaznaczyć punkt orientacyjny, a następnie określić maksymalną odległość, w której chcielibyśmy odebrać auto. Gdy samochód pojawi się w wyznaczonym obszarze aplikacja wyśle nam powiadomienie push. Każdy użytkownik może zdefiniować kilka alarmów, dopasowując je do lokalizacji, w której zwyczajowo przebywa w danym czasie.

Renault Zoe w Vozilli


W marcu 2019 r. rozpocznie się proces wymiany części floty Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych VOZILLA. Czterdzieści kompaktowych Nissanów Leaf zostanie zastąpionych nowymi autami elektrycznymi Renault Zoe.
Renault Zoe jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu od 200 do 300 kilometrów (w zależności od warunków pogodowych oraz stylu jazdy kierowcy). Wszystkie samochody we flocie Vozilli będą wyposażone m.in. w system mul[medialny R-LINK Evolu[on, z ekranem dotykowym i intuicyjną nawigacją oraz w łącze bluetooth, a także w automatyczną klimatyzację, system kontroli ciśnienia w oponach oraz system dynamicznej kontroli jazdy ESC.

Proces wymiany samochodów potrwa kilka tygodni. Nowe samochody będzie można rozpoznać w aplikacji po innym zdjęciu i wyszukać korzystając z opcji filtrowania.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławski Manhattan w Nowym Jorku!
Następny artykułOd trzech lat organizują sekretne kameralne koncerty we Wrocławiu. I są w tym najlepsi na świecie! [TYLKO DLA WTAJEMNICZONYCH]
Odkryj Wrocław na nowo