fot. J. Ratajczak

Od najbliższego weekendu szykują się zmiany w komunikacji miejskiej. Zmienione zostaną nazwy niektórych przystanków, trasy przejazdu kilku autobusów będą przedłużone. Mieszkańcy Stabłowic w końcu doczekają się otwarcia nowej drogi przy szpitalu od ul. Kosmonautów do ul. Wojanowskiej.

Nowy rok szkolny rozpoczyna się 4 września, w związku z tym szkolne rozkłady jazdy będą obowiązywały w komunikacji miejskiej od 2 września 2017 r.

2 września 2017 roku (sobota) zostaną wprowadzone zmiany statusów przystanków, ze względu na sporadyczne korzystanie z nich przez pasażerów.

– „Bardzka (Cmentarz)” zlokalizowany przy ulicy Bardzkiej przy wejściu do Cmentarza św. Ducha na przystanek „na żądanie” dla wszystkich linii autobusowych tj. linii 110, 133, 255,900L, 900P i 910.
– „Bukowskiego”, zlokalizowany w obrębie skrzyżowania Alei Piastów z ulicą Bukowskiego i Jutrzenki na przystanek „na żądanie” dla wszystkich linii autobusowych tj. linii A, 125 i 251.

2 września 2017 roku (sobota) planowane jest oddanie do użytkowania nowego połączenia drogowego ul. Wojanowskiej z ul. Fieldorfa na Osiedlu Stabłowice.

Autobusy linii 102 zostaną przedłużone od ulicy Wojanowskiej przez ulicę Fieldorfa, obok Szpitala Specjalistycznego im. Marciniaka, ulicę Kosmonautów do pętli przy skrzyżowaniu ulicy Kosmonautów z ulicą Grabową.

Kursy nocne linii 243 zostaną w obu kierunkach przedłużone od pętli Pilczyce przez ulicę Kosmonautów, Fieldorfa, Wojanowską, Starogajową, Jeleniogórską i Średzką do pętli w Leśnicyzapewniając obsługę komunikacyjną Osiedla Stabłowice, które dotychczas nie było obsługiwane w porze nocnej.

Połączeniem ul. Wojanowskiej z Fieldorfa kierowcy będą mogli przejechać już w ten weekend (sobota 26 sierpnia).

2 września kilkanaście przystanków zmieni swoje nazwy. Zmiany te mają na celu przede wszystkim ujednolicenie nazw oraz poprawę czytelności nazw przystanków wyświetlanych na „czole” autobusów i tramwajów.

– „Bartoszowice (pętla)” zlokalizowany przy ul. Bacciarellego na „Bartoszowice”
– „Bieńkowice (pętla)” zlokalizowany  przy skrzyżowaniu ul. Ziemniaczanej z ul. Pięćdziesięciu Bohaterów na „Bieńkowice”
– „Jerzmanowo (pętla)” zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Jerzmanowskiej z ul. Adamczewskich na „Jerzmanowo”
– „Karłowice (pętla)” zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Żmigrodzkiej z ul. Zawalną na „Karłowice”
–  „Kłokoczyce (pętla)” zlokalizowany przy ul. Kłokoczyckiej na „Kłokoczyce”
– „Sołtysowice (pętla)” zlokalizowany przy ul. Redyckiej przy skrzyżowaniu z ul. Fortową i Falskiego na „Sołtysowice”
– „Litewska (pętla)” zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Litewskiej z ul. Poleską na „Litewska”
– „Osiedle Sobieskiego (pętla)” zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Królewskiej z ul. Zatorską na „Osiedle Sobieskiego”
– „Ślazowa (pętla)” zlokalizowany przy ul. Ślazowej obok Schroniska dla zwierząt na „Ślazowa”
– „Świniary (pętla)” zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Pęgowskiej z ul. Dalimira na „Świniary”
– „Wojanowska (pętla)” zlokalizowany przy ul. Wojanowskiej na „Wojanowska (Arachidowa)”
– „Jerzmanowo” zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Jerzmanowskiej z ul. Jasińskiej obok kościoła MB Królowej Polski na „Jasińskiej”
– „Jerzmanowska (pętla)” zlokalizowany przy ul. Jerzmanowskiej na wysokości dawnej pętli autobusowej przy firmie HAK na „Jerzmanowska nr 17”
– „Jerzmanowska”, który zlokalizowany jest przy ul. Jerzmanowskiej na „Jerzmanowska nr 9”
– „Zwycięska”, który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ul. Zwycięskiej z ul. Ołtaszyńską na „rondo św. Ojca Pio”
– „Ibn Siny Avicenny” zlokalizowany przy ul. Awicenny na wysokości zjazdu do Poczty Polskiej na „Awicenny”
– „Centrostal” zlokalizowany przy ul. Pełczyńskiej przy parkingu Centrostalu i przy skrzyżowaniu z ul. Ćwiczebną na „Ćwiczebna”
– „Stabłowicka (S.P. nr 22)” zlokalizowany przy ulicy Stabłowickiej przed skrzyżowaniem z ul.Towarową na „Stabłowicka”
– „Gajowicka (Gimnazjum nr 23)”zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Gajowickiej z ul. Jastrzębią na „Gajowicka (szkoła)”
– „Racławicka (Gimnazjum nr 23)” zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Racławickiej z ul. Jastrzębią na „Racławicka (szkoła)”
– „Bałtycka (szkolny)” zlokalizowany przy ul. Obornickiej na „Bałtycka (szkoła)”
– „9 Maja” zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. 8 Maja na „8 Maja”
– „Roweckiego” zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Kurpiów z ul. Grota-Roweckiego na „Grota-Roweckiego”

Dodatkowy przystanek na trasie przejazdu autobusów linii 108 i 246

Na wniosek mieszkańców i Rady Osiedla Lipa Piotrowska od 2 września 2017 roku (sobota) uruchomimy dodatkowy przystanek -„Lawendowa” na trasie przejazdu autobusów linii 108 i 246 przy skrzyżowaniu ulicy Kominiarskiej z ulicą Lawendową. Przystanek „Lawendowa” będzie posiadał status „na żądanie” dla wszystkich linii autobusowych.

Pętla przy ul. Zwycięskiej 

W I kwartale 2017 roku na stronie www.wroclaw.pl zostały przeprowadzone konsultacje w sprawie wyboru linii autobusowej obsługującej nową pętlę przy ulicy Zwycięskiej. Sumie oddano 1187głosów wśród których:
– 67% głosów oddano na linię 127;
– 33% głosów na przedłużenie linii 144.

Po przeprowadzeniu konsultacji z Radami Osiedli oraz podsumowaniu konsultacji internetowej Wydział Transportu podjął decyzję o przedłużeniu trasy linii 127  do nowej pętli przy ulicy Zwycięskiej. 
Od soboty, 2 września 2017 roku po oddaniu do ruchu nowej pętli autobusowej przy ul. Zwycięskiej autobusy linii 127 będą kursowały na trasie Kozanów – Zwycięska w obu kierunkach przez ulicę Ślężną, Wyścigową, Wojszycką, Ołtaszyńską, Rondo św. Ojca Pio i ulicę Zwycięską do nowej pętli.

mat. prasowe UM Wrocławia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNiezwykły ,,Dom Igloo”
Następny artykułFrancuskie pożegnanie lata na dachu w centrum Wrocławia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.