Powiększa się oferta Portu Lotniczego Wrocław. Lotnisko funkcjonuje według zimowego rozkładu połączeń, a w tym czasie trwają prace nad poszerzeniem siatki lotów na przyszłoroczny sezon letni. Do nowych kierunków dołączy Marsylia, znana jako perła Morza Śródziemnego.

W ostatnich miesiącach oferta wrocławskiego lotniska konsekwentnie się powiększa. W zimowej siatce połączeń pojawiło się kilka atrakcyjnych propozycji na city break, których terminy umożliwiają weekendowe wypady nad Morze Śródziemne czy Ocean Atlantycki. Trwają intensywne prace związane z uruchomieniem nowych lotów w letnim rozkładzie rejsów. Do Helsinek, Kopenhagi oraz Oslo dołączy także Marsylia.

– Kończący się rok minął pod znakiem rekordów i intensywnego rozwoju siatki połączeń. W zimowej ofercie pojawiły się atrakcyjne nowości, pracujemy już jednak nad kolejnymi lotami w sezonie wakacyjnym. Realizowane przez Ryanair połączenie z Marsylią to odpowiedź na potrzeby podróżnych. Nasi pasażerowie będą mogli swobodnie podróżować w tak popularnym kierunku, jak południe Francji – mówi Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Lazurowe Wybrzeże na wyciągnięcie ręki

Marsylia to jedna z wizytówek Francji, gdzie barwne życie kulturalne splata się
z bogactwem natury. Położoną na południu kraju metropolię często nazywa się „Bramą Morza Śródziemnego” i to właśnie z morzem wiąże się wyjątkowy urok Marsylii. Miasto jest stolicą południowego wybrzeża zwanego lazurowym, które swoją sławę i nazwę zawdzięcza niepowtarzalnej barwie wody w tym regionie. Wypełniona słońcem i przyjazną temperaturą Marsylia przyciąga także urokliwymi zakamarkami. Podczas spaceru szlakiem starego portu można poczuć bukiet zapachów z pobliskich restauracji i podziwiać kolorowe łodzie rybackie.

Marsylia jest także znana jako najstarsze miasto Francji. Jej charakter da się odczuć na każdym kroku, a szczególnie w starej dzielnicy Le Panier pełnej barwnych budynków i wąskich uliczek. Z kolei malowniczą panoramę miasta rozciągającego się wzdłuż wybrzeża można podziwiać ze wzgórza La Garde, a będąc tam nie sposób nie odwiedzić jednej z najbardziej znanych atrakcji miasta – neobizantyjskiej Bazyliki Notre Dame. Widokiem Marsylii można zachwycać się również z poziomu pokładu statków i promów wycieczkowych wypływających z portu. Dzięki nim turyści dostaną się także na Zamek d’If, ten sam, w którym osadzono Edmunda Dantèsa, głównego bohatera słynnej powieści „Hrabia Monte Christo”.

Od 1 kwietnia Marsylia będzie w zasięgu ręki dla mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska dzięki bezpośredniemu połączeniu realizowanemu przez Ryanair dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. „Brama Morza Śródziemnego” będzie drugim obok Paryża francuskim miastem w ofercie Portu Lotniczego Wrocław.

Ze stolicy Dolnego Śląska bezpośrednio do Dubaju

Podróżnych, którzy mają ochotę na nieco dalsze podróże może zainteresować oferta polskich linii lotniczych Enter Air, które na zlecenie biura podróży TUI realizować będą bezpośrednie połączenie z Wrocławia do Dubaju. Czarterowe loty do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich realizowane będą
w każdy piątek od 22 grudnia.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOtwarcie nowego Butiku Cyrkularnego we Wrocławiu! UBRANIA DO ODDANIA
Następny artykułRozświetlenie choinki na wrocławskim Rynku: magia świąt w pełni
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.