Z jakimi dźwiękami kojarzy Ci się Wrocław? [WYNIKI BADAŃ]

0
Weekend we Wrocławiu: wydarzenia
Fot. Anna Kliszcz

Wrocław to miasto, które kojarzy nam się z wieloma dźwiękami. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści, mogą doświadczyć dźwięków, które wprowadzą ich w  klimat tego miejsca.

Według badań „Puls Miast” przeprowadzonych na zlecenie marki PULZE, charakterystycznymi dźwiękami Wrocławia są m.in. wyśpiewywany przystanek Arkady Capitol, cymbałki na Ostrowie Tumskim, fontanny na Pergoli oraz wyścigi konne na Partynicach.

Mkną po szynach niebieskie tramwaje

To dźwięki codziennego życia sprawiają, że mieszkańcy Wrocławia czują się jak w domu. Najbardziej rozpoznawalne dźwięki to te związane z ruchem drogowym, takie jak tramwaje i samochody, które kojarzą nam się z miastem, z jego energią i tętniącym życiem.

Aż 63% mieszkańców kojarzy Wrocław z dźwiękiem tramwajów. Poza tramwajami, mieszkańcy słyszą również dźwięki samochodów (33%) oraz ogólne hałasy ruchu drogowego (24%).

Te dźwięki tworzą niepowtarzalną atmosferę miasta, która jest jednocześnie sprzeczna i przyciągająca.

Arkady Caaaaaapiitoool

Kolejnym dźwiękiem, który wskazali ankietowani jest charakterystyczny wrocławski przystanek, który w tramwaju wybrzmiewa znaną wszystkim mieszkańcom melodią ,,Arkaaady Caaapitoool” (kto z Was nie zna tego dźwięku? ;)).

Tętent koni i okrzyki widzów na Partynicach

Ciekawym wskazaniem badanych osób jest dźwięk charakterystyczny dla odbywających się w sezonie Wyścigów Konnych na Torze Partynice.

Informacja o badaniu:

Badanie jakościowe zostało zrealizowane na zlecenie marki PULZE od 19 do 22 grudnia 2022 roku przez SW Research Agencję Badań Rynku i Opinii metodą wywiadów online – triady, zaś badania ilościowe realizowano od 3 do 12 stycznia 2023 roku metodą wywiadów online (CAWI).

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułEkostraż przypomina: Nie karm ptaków chlebem! Łabędzia z Parku Tołpy nie udało się uratować
Następny artykułWrocław: Ekologiczna wymiana na Placu Solnym. Zamień 7 plastikowych butelek na jedną tritanową – wielokrotnego użytku
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.