Ekostraż przypomina: Nie karm ptaków chlebem! Łabędzia z Parku Tołpy nie udało się uratować

0

Tylko w ciągu ostatnich 2 dni do Ekostraży trafiły 3 łabędzie, które uległy zatruciu po zjedzeniu chleba. Jednego z łabędzi, który zamieszkiwał staw w Parku Tołpy, nie udało się odratować.

Ekostraż przypomina i apeluje, żeby nie dokarmiać ptaków chlebem – po jego zjedzeniu zwierzęta mogą zginąć.

– Mimo tabliczek informacyjnych ludzie dalej postępują nierozważnie – informuje Katarzyna Szakowska z Ekostraży.

Karmienie ptaków chlebem może również wpływać negatywnie na ekosystem. Nadmiar kawałków chleba, które pozostają na ziemi, przyciąga szkodniki i gryzonie, w tym wszechobecne ostatnio we Wrocławiu szczury.

Czym karmić ptaki?

Zamiast karmić ptaki chlebem, powinniśmy podawać im odpowiednie pożywienie, które jest bogate w składniki odżywcze i dostosowane do ich diety. Możemy kupić specjalne mieszanki nasion, które są dostępne w sklepach zoologicznych lub ogrodniczych.

Możesz karmić ptaki ziarnami (pszenicą, kukurydzą, owsem), płatkami owsianymi i gotowanymi warzywami.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu powstało Muzeum Ekosystemu: Od pianina z Breslau, przez stare aparaty, pralkę Franię i Trybunę Ludu
Następny artykułZ jakimi dźwiękami kojarzy Ci się Wrocław? [WYNIKI BADAŃ]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.