a

Nadciąga weekend, a wraz z nim chęć na spędzenie czasu w ciekawy sposób. Wrocław oferuje wiele atrakcji i wydarzeń, ale my chcemy przedstawić Ci propozycje, które mają w sobie pierwiastek niezwykłości.

We współpracy z aplikacją Evencik, która zbiera wydarzenia z całego miasta, przygotowaliśmy listę 6 wyjątkowych wydarzeń weekend 23-25 lutego. Po 2 na każdy dzień – piątek, sobotę i niedzielę. Baw się dobrze i zapomnij o nudzie.

Chodźmy do kina… w ciemno

Masz dość multipleksów i blockbusterów? A może nigdy nie potrafisz się zdecydować jaki film wybrać? Podsuwamy rozwiązanie. Wybierz się na seans w ramach cyklu Wieczorne kino w ciemno i oddaj wybór w ręce ślepego losu (lub jak kto woli, pracowników CBK FAMA). Tytuł pozostanie niespodzianką aż do ostatniej chwili! W pasmie prezentowane są niszowe produkcje zagraniczne poświęcone sztuce, gospodarce czy społeczeństwu, a wstęp jest bezpłatny.

Lokalizacja: Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA
Czas: Piątek 23.02.2024 | 18:00

Eventy kinowe, seanse i pokazy przedpremierowe możecie śledzić w kategorii „kino” w apce Evencik.

It’s Britney B**ch

Co powiesz na popowe szaleństwo z królową gatunku? Britney Spears nikomu nie trzeba przedstawiać. Piątkową noc możesz spędzić bawiąc się przy jej największych przebojach, na imprezie będącej hołdem wobec tej ikony. Czeka na Ciebie specjalna karta drinków, ciekawe atrakcje, a o dobrą muzykę zatroszczy się Dj Alex.

Wstęp kosztuje jedynie 10 zł.
Lokalizacja: Surowiec
Czas: Piątek 23.02.2024 | od 22:00

W Evenciku znajdziecie wiele imprez tematycznych, wystarczy wejść w kategorię „imprezy”.

W orientalnym rytmie

Już w sobotnie południe niezwykła okazja, by dać się ponieść egzotycznym dźwiękom i nauczyć się wykonywać taniec brzucha. Nie przejmuj się brakiem doświadczenia, warsztaty są dla początkujących. Obejmują podstawowe ruchy i kroki, a także porady jak je wykonywać i połączyć w interesującą całość.

Wstęp jest wolny, a warsztaty poprowadzi Nina YAMINAH Batusiewicz, profesjonalna tancerka, choreografka i certyfikowana instruktorka tańca, także będziesz w dobrych rękach.

Lokalizacja: Czasoprzestrzeń
Czas: Sobota 24.02.2024 | 12:00

Jeśli zależy Ci na próbowaniu swoich sił w ciekawych aktywnościach lub chcesz nabyć nowe umiejętności, sprawdź kategorię „warsztaty” w Evenciku.

Urodziny Sztuki na Miejscu

Jedno z najjaśniejszych miejsc na kulturalnej mapie Wrocławia obchodzi w sobotę swoje 3 urodziny.

Sztuka na Miejscu swój jubileusz uczci razem z gośćmi pysznymi koktajlami i oczywiście tortem urodzinowym, ale gwoździem programu będzie wyjątkowe widowisko – spektakl animacji na żywo, rysowanej w czasie rzeczywistym do muzyki elektronicznej. Koniecznie sprawdźcie ten rodzaj sztuki w nowoczesnym wydaniu.

Lokalizacja: Sztuka na Miejscu
Czas: Sobota 24.02.2024 | 20:00

Śledź wszystkie wydarzenia organizowane przez Sztukę na Miejscu w Evenciku.

Coś dla miłośników literatury

Jeśli pochłaniasz jedną książkę za drugą, nie możesz przegapić Stacji Wymiany Książek. Podziel się swoimi literackimi odkryciami z innymi lub znajdź dla siebie prawdziwą perełkę.

Wymiana odbywa się na zasadzie wspólnej puli – każda przyniesiona książka staje się wolne od właściciela i może powędrować w dowolne, nowe ręce. Dlatego możesz przynieść mnóstwo i nic nie brać albo przyjść z pustymi rękami i zabrać wszystko! Przy okazji nie obejdzie się bez okołoksiążkowych rozmów przy dobrej kawie.

Lokalizacja: Macondo
Czas: Niedziela 25.02.2024 | 16:00 – 18:00

Wymieniaj się nie tylko książkami, ale też ubraniami, roślinami i innymi wspaniałościami. Sprawdź kategorię „targi” w Evenciku.

Sztuka po wrocławsku

 mamidło

  1. «coś, co mami, nęci»
  2. «przywidzenie, widziadło»

To tajemnicze słowo jest motywem przewodnim wernisażu organizowanego przez OCSK Postój. Wystawa jest przeglądem prac malarskich artystów wywodzących się z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, a dokładnie owoców ich pracy w ostatnim półroczu.

Dodatkowo, wydarzeniu towarzyszyć będą koncerty muzyczne, więc gwarantowana jest uczta dla wielu zmysłów.

Lokalizacja: Postój – Oddolne Centrum Społeczno Kulturalne
Czas: Niedziela 25.02.2024 | 18:00

Mówisz sztuka, myślisz Evencik. Sprawdź kategorię „kultura” w aplikacji i przejrzyj obszerną ofertę wystaw, pokazów i sztuki w każdym wydaniu.

I wiele więcej…

To jedynie wybrane propozycje weekendowych wydarzeń we Wrocławiu. Jeśli jesteście ciekawi pozostałych, znajdziecie je w aplikacji Evencik, która zbiera całą ofertę kulturalno-rozrywkową Wrocławia w jednym miejscu. Do pobrania TUTAJ

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMiasto Wrocław rozpoczyna wykwaterowywanie mieszkańców Trzonolinowca
Następny artykułHistoria Wrocławia, którą warto poznać: Ossolineum – skarbiec narodowy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.