Wrocław: Złodzieje złapani na gorącym uczynku. Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt narzędzi służących im do włamań

0
mat. wroclaw.dolnoslaska.gov.pl

Kryminalni ze Starego Miasta zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za włamania, do jakich doszło w ostatnim okresie na terenie tej dzielnicy. Sprawcy wpadli podczas próby dostania się do zakładu jubilerskiego przez szyb wentylacyjny.

W trakcie przeszukań zabezpieczono kilkadziesiąt sztuk specjalistycznych elektronarzędzi, które wykorzystywali podczas procederu. Policjanci sprawdzają też, czy zatrzymani nie mają związku z innymi podobnymi zdarzeniami. Wobec mężczyzn zastosowany został tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Za czyny, o które są podejrzani grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mat. wroclaw.dolnoslaska.gov.pl

Wyposażenia w narzędzia budowlane pozazdrościłby im niejeden fachowiec. Diamentowe otwornice, kilkadziesiąt sztuk profesjonalnych elektronarzędzi w postaci wiertnic, wiertarek i szlifierek akumulatorowych oraz podnośników hydraulicznych to tylko część przedmiotów, jakie wykorzystywali dwaj mężczyźni przebywający na terenie Wrocławia. Nie używali ich jednak do prac remontowych, a do włamań. Podejrzanych rozpracowali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto, którzy drobiazgowo analizowali okoliczności związane ze zdarzeniami, jakie odnotowali na terenie dzielnicy.

Kolejnym elementem prowadzonych działań było namierzenie i zatrzymanie podejrzanych. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku podczas włamania do jubilera.

Mężczyźni próbowali dostać się do pomieszczeń zakładu wiercąc otwór w szybie wentylacyjnym. Po zatrzymaniu 49 i 54 – latek trafili do policyjnego aresztu.

mat. wroclaw.dolnoslaska.gov.pl

Jak ustalili zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze, mężczyźni mają na swoim koncie dodatkowo włamanie do punktu skupu złota oraz kantoru wymiany walut. Oprócz ujawnionego w toku przeszukań sprzętu w postaci narzędzi budowlanych, policjanci zabezpieczyli też telefony komórkowe, karty sim oraz sprzęt elektroniczny o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają związek zatrzymanych mężczyzn z innymi zdarzeniami w postaci włamań. Nie są również wykluczone zatrzymania w tej sprawie kolejnych członków grupy.

Wobec podejrzanych zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy. Za kradzieże z włamaniami grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Niezbędnik Pomocowy dla Ukrainy [CO, GDZIE, JAK]
Następny artykułBezpłatna pomoc medyczna dla osób z Ukrainy w ramach Grupy ENEL-MED
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.