Bezpłatna pomoc medyczna dla osób z Ukrainy w ramach Grupy ENEL-MED

0

Zarząd i pracownicy Grupy ENEL-MED są głęboko poruszeni trudną sytuacją, w której znalazła się obecnie Ukraina. Chcąc jak najbardziej wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów, Grupa aktywnie angażuje się w działania pomocowe.

We wtorek na Ukrainę wyruszył pierwszy transport sprzętu medycznego, a uchodźcy mogą skorzystać z bezpłatnej opieki medycznej w oddziałach Centrum Medycznego ENEL-MED S.A.

Grupa ENEL-MED przekazała bezpłatnie sprzęt medyczny, środki opatrunkowe oraz  leki na rzecz Organizacji Charytatywnej „SERCE DZIECIOM UKRAINY”, a następnie do szpitali polowych na Ukrainie. Pierwszy transport wyruszył we wtorek 1 marca, a w planach są kolejne.

Również wielu pracowników spółki indywidualnie włączyło się w pomoc dla uchodźców, organizując zbiórki potrzebnych rzeczy, m.in. ciepłych koców, żywności i środków higienicznych.

Na pomoc mogą liczyć także uchodźcy z Ukrainy:

– W enel-med wiemy, jak ważna jest natychmiastowa i konkretna pomoc dla osób, które przekroczyły granicę i często wymagają opieki medycznej. Zapraszamy uchodźców do oddziałów centrum medycznego enel-med w Warszawie: oddział Wilanów, Ursus, Galeria Młociny, Krakowie: oddział Wadowicka i Katowicach: oddział Chorzowska. Nasze placówki, w których zapewniamy nieodpłatną pomoc dostępne są również w Poznaniu, Łodzi, Gdyni i Gdańsku. W ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej dorośli oraz dzieci mogą skorzystać z bezpłatnych wizyt u lekarza internisty i pediatry. Uruchomiliśmy również infolinię pomocy psychologicznej – komentuje Jacek Rozwadowski, prezes Centrum Medycznego ENEL-MED S.A.

POMOC MEDYCZNA DLA UCHODŹCÓW W PLACÓWKACH ENEL-MED:

Grupa ENEL-MED oferuje pomoc medyczną dla uchodźców z Ukrainy (dorosłych i dzieci) w oddziałach Centrum Medycznego ENEL-MED S.A. W ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej osoby z Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnych wizyt u lekarza internisty i pediatry w następujących placówkach:

  • Warszawa: Oddział Wilanów, Ursus, Galeria Młociny,
  • Kraków: Oddział Wadowicka,
  • Katowice: Oddział Chorzowska.

Wizytę w powyższych oddziałach można umówić pod numerem: 22 434 09 09

Pozostałe placówki, świadczące pomoc z ramienia enel-med:

  • Gdańsk: „Zaspa” Centrum Medyczne SP. Z O.O., ul. Burzyńskiego 1, tel. (58) 769 38 66
  • Gdynia: Clinica Medica, ul. Mireckiego 11 , (58) 661 50 55
  • Łódź: Salve Medica, ul. Szparagowa 10, tel. (42) 254 64 00
  • Poznań: Med Polonia, ul. Starołęcka 42, tel. (61) 22 75 810
  • Wrocław: Scanmed, ul. Parkowa 46, tel. (12) 629 88 00

Grupa ENEL-MED uruchomiła również bezpłatną infolinię pomocy psychologicznej pod numerem: 22 267 68 53. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-14:00. Konsultacje dostępne są w języku polskim i angielskim.

O kolejnych działaniach pomocowych Grupa ENEL-MED będzie informować na bieżąco.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Złodzieje złapani na gorącym uczynku. Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt narzędzi służących im do włamań
Następny artykułOdbierz naturalne kosmetyki na Dzień Kobiet w Magnolia Park
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.