a

Dzień św. Patryka obchodzony 17 marca, tradycyjne irlandzkie święto, stało się wyjątkowym dniem także dla wielu Wrocławian, którzy chętnie przyłączają się do zielonych obchodów. Ten dzień cieszy się popularnością nie tylko ze względu na wzrastającą liczbę Irlandczyków w mieście, ale również dzięki otwartości Wrocławia na różnorodność kulturową.

Wrocław jako Europejska Stolica Kultury, jest znany z międzynarodowej atmosfery i przyjaznego nastawienia do różnych kultur. Dzień św. Patryka stał się okazją do świętowania wspólnoty, integracji i dobrej zabawy. To Także wyraz sympatii do irlandzkiej kultury, która zyskuje na popularności dzięki swojej muzyce, tańcom i tradycjom festiwalowym. Podobnie jak inne metropolie, Wrocław świętuje międzynarodowe wydarzenia, a mieszkańcy cenią sobie możliwość uczestnictwa w różnych tradycjach. To święto stało się więc idealną okazją do wspólnego celebrowania, bez względu na pochodzenie.

Poniżej znajdziesz wybrane wydarzeni z okazji Dnia św. Patryka, które odbywają się we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku!

Stary Klasztor Wrocław

 W najbliższą niedzielę 17 marca Stary Klasztor zaprasza na wspólne obchody Dnia Św. Patryka podczas koncertu zespołu BELTAINE, w ramach Ethno Jazz Festival. W Sali gotyckiej zespół zaprezentuje Fusion tradycyjnej muzyki celtyckiej z nowoczesnymi rytmami. Zespół jest znanym ambasadorem polskiego folku, słynącym z żywiołowych występów i międzynarodowej obecności. Towarzyszący im GLENDALOUCH to weterani tańca irlandzkiego, współpracujący z BELTAINE od 2014 roku.

Szczegóły wydarzenia: kliknij tutaj 

Klub Muzyczny Liverpool Wrocław

 Z okazji Dnia Św. Patryka w klubie Liverpool dnia 17 marca zagrają dla Was dwa fantastyczne zespoły, a podczas ich występów będziecie mogli przybliżyć się do kultury irlandzkiej dzięki stworzonej przez nich atmosferze.

Wywodzący się z Wrocławia, zespół Za Horyzontem, cieszy się uznaniem na międzynarodowej scenie folkowej. Ich pasja i talent zaowocowały występami zarówno na kameralnych scenach, jak i na szeroko rozpoznawalnych festiwalach szantowych oraz folkowych w całej Europie i USA. W repertuarze zespołu znajdziemy oryginalne kompozycje, które harmonijnie splatają się z bogatą tradycją muzyczną Irlandii i Szkocji.

Gwiazdy Tawerny to efekt muzycznej chemii, która zrodziła się w murach starej tawerny – z spontanicznego jam session do zespołu sześciu utalentowanych muzyków. Ich energiczna interpretacja irlandzkich melodii sprawia, że trudno oprzeć się chęci do tańca. Koncert Gwiazd Tawerny to pełne energii przeżycie, jakby prosto z irlandzkiego pubu.

Szczegóły wydarzenia: kliknij tutaj

Zamek Kliczków weekend św. Patryka

W otoczeniu zamku, który wkrótce zazieleni się na wiosnę, czekają na Was irlandzkie smaki: Guiness, whiskey, zielone piwo oraz tradycyjny irish stew i muffinki z kremem. To szansa na kulinarną i kulturową podróż do Irlandii. Od 15 do 17 marca, każdego wieczoru, muzyka w wykonaniu Małgorzaty Lupy, cenionej za współpracę m.in. z Piotrem Rubikiem, wypełni przestrzeń zamku. Na początek 15 marca odbędzie się pokaz „Irlandzkie skrzypce solo” z iluminacją świetlną. 16 marca koncert wokalno – skrzypcowy z wizualizacjami malarstwa i różnorodnym brzmieniem skrzypiec. Na koniec 17 marca rozbrzmi Inspiracja muzyką irlandzką z kobaltowymi skrzypcami i autorskimi piosenkami. Każdy znajdzie coś dla siebie w ten weekend na Zamku Kliczków.

 Szczegóły wydarzenia: kliknij tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOddaj, zyskaj, wspieraj! Trwa zbiórka odzieży we Wrocław Fashion Outlet – zebrano już pół tony ubrań
Następny artykułKupi Pani książkę. Akcja dla dzieci z wrocławskiego hospicjum