Ponad 60 małych bohaterów, nieuleczalnie chorych dzieci, znajduje się pod opieką Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Z myślą o nich organizowana jest akcja „Kup Pani książkę”. Można w niej wziąć udział jeszcze w piątek i sobotę.

Kacper cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, nie chodzi, lubi wycieczki rowerowe z tatą. Ola ma niedowład czterokończynowy i wodogłowie pourazowe po wypadku komunikacyjnym, jest karmiona przez gastrostomię, lubi słuchać odgłosów przyrody. Dominik ma porażenie mózgowe, padaczkę, wodogłowie, wadę wzroku, zwichnięcie biodra, nie mówi, natomiast uwielbia wyjazdy nad morze i jezioro.

To tylko kilkoro z kilkudziesięciu dzieci z Dolnego Śląska, które wraz z rodzinami pozostają pod opieką Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Ich potrzeby są ogromne — konsultacje ze specjalistami, opieka pielęgniarek, psychologów, dostęp do rehabilitacji, specjalistycznego sprzętu czy leków. To wszystko wymaga dużych nakładów finansowych.

Z myślą o nich organizowana jest akcja „Kup Pani Książkę”. To kiermasz charytatywny, który tym razem odbędzie w Magnolia Park. Można w niej wziąć udział jeszcze w piątek i sobotę.

W czasie kiermaszu dostępne będą książki, a także filmy, gry planszowe i komputerowe oraz płyty. Wszystko to wycenione przez organizatorów, chociaż jak zaznaczają, te ceny można negocjować na miejscu. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Pomóc może każdy. Zbieramy środki na poprawę jakości życia naszych podopiecznych, dostęp do specjalistów czy innych rzeczy, które mają znaczenie dla dzieci i ich rodzin. Tworzymy domowe hospicjum i hospicjum perinatalne, a także czasowo zastępujemy opiekunów oferując opiekę wytchnieniową — wyjaśnia Beata Hernik-Janiszewska, prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Książki, które trafiają na kiermasz, to darowizny od firm, osób prywatnych oraz wolontariuszy.  Wybór jest bardzo szeroki — od literatury dziecięcej przez beletrystykę po poradniki i książki kucharskie. — Mamy wiele nowych tytułów, ale zdarzają się też białe kruki, nawet z autografami. Każdy znajdzie coś dla siebie — mówi Beata Hernik-Janiszewska.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci organizuje akcję „Kup Pan/Pani książkę” od 2015 roku. Odbywa się ona dwukrotnie w ciągu roku — w okolicy Dnia Kobiet oraz jesienią. Każda edycja cieszy się dużym zainteresowaniem wrocławian.

Kiermasz trwa do soboty (16 marca) w godz. 12-21. Stoiska będą ustawione na placu eventowym przy wejściu od strony ul. Legnickiej.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław zazieleni się na Dzień św. Patryka. Dlaczego irlandzkie święto cieszy się taką popularnością wśród Wrocławian?
Następny artykułJarmarki Wielkanocne 2024 we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku! [CZĘŚĆ I]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.