Wrocław na weekend: 12 najciekawszych wydarzeń [26-28 października 2018]

0
fot. Błażej Perdek

Jesień przyszła już do Wrocławia, ale to nic strasznego! Mimo wszystko nie warto marnować weekendu na siedzenie w czterech ścianach! Zwłaszcza, że tematem przewodnim najbliższych wydarzeń będzie Halloween! Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych wydarzeń, w których warto wziąć udział. Sprawdź nasze zestawienie Wrocław na weekend! 

Halloween Party – Pinta Wrocław

Już w sobotę, 27 października, wpadajcie do Pinty na Halloween Party! Tylko tego wieczoru w murach Pinty będzie można poznać smak świata mroku i czarnej magii, zaplątać się w pajęczynę oraz usłyszeć chichot czarownic,które w swoich kotłach będa warzyć miłosne eliksiry.

W świat „prawie” żywych odwiedzających wprawi Damian Kość – iluzjonista, znany z programu „Mam Talent”. Natomiast z konsolety DJ-a popłyną upiorne melodie, do których zatańczą goście z zaświatów.

Tego wieczoru, piwo Dyniamit (czyli Pumpkin Ale) po raz siódmy pojawi się w beczkach i na kranach. Oprócz tego będzie można spróbować Pumpikn American Single Hop Simcoe. Natomiast kuchnia będzie serwować specjalne dyniowe menu.

Pinta, ul. Podwale 83
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Tajne szyfry, kody i matematyczne zagadki czekają na dzieci

Już w najbliższy weekend, 27 i 28 października Centrum MathRiders Wrocław Fabryczna zamieni się w specjalny matematyczny Escape Room. Dzieci będą miały okazję rozwiązać różnorodne zagadki, łamigłówki, złamać szyfry i kody. Wyniki pozwolą im na odkrycie tajemnicy Profesora Sinusoidosa.

Dzieci znajdą się w gabinecie Profesora i za wszelką cenę będą starały się odkryć dlaczego matematyk zniknął zaraz po tym, jak odkrył przyjemny sposób na naukę matematyki. Zadaniem uczestników będzie odnalezienie sekretnego dziennika uczonego, w którym znajdują się jego osobiste notatki. Wskazówki zostały zakodowane w różnych miejscach gabinetu i aby dojść do celu należy obserwować, łączy fakty oraz oczywiście dobrze się bawić!

Liczba miejsc jest ograniczona! Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 609 539 263 lub na adres e-mail: fabryczna@mathriders.com.

Udział jest bezpłatny

Centrum Nauczania Wrocław Fabryczna, ul. Pusta 32

fot. mat. prasowe

Punto y Raya Festival 2018

Festiwal Punto y Raya zawita w tym roku do Wrocławia! To wydarzenie, przez japońską prasę określane jest jako „najbardziej abstrakcyjny festiwal świata.

Podczas czterech dni w Centrum Technologii Audiowizualnej CeTa odbywać się będą darmowe pokazy filmów abstrakcyjnych, warsztaty i wykłady oraz live acty artystów audiowizualnych.

Wydarzenia towarzyszące festiwalowi będą gościć w swoich przestrzeniach: Pawilon Czterech Kopuł, Muzeum Sztuki Współczesnej, oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz Strefa Kultury Wrocław.

Kiedy? 25 – 28 października

Centrum Technologii Audiowizualnej, ul. Wystawowa 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Oktobeerfest Złoty Pies

Oktobeerfest Złoty Pies, to impreza dla miłośników piwa i dobrej zabawy. Miejsce na dwa dni stanie się miejscem rodem z Bawarii. Co nas czeka? Inne browary, specjalnie przygotowane menu, klimatyczna oprawa muzyczna.

Oktobeerfest w Browarze Złoty Pies będzie nawiązywać do tradycji niemieckiego święta piwa. Oprócz piw Złotego Psa pojawią się również browary Budorigum oraz Browatu Probus z Oławy. Będzie można spróbować aż 12 różnych kraftowych piw!

Odpowiednią oprawę muzyczną zapewni DJ, który poprowadzi wydarzenie w iście bawarskim stylu.

Wydarzenie będzie wyjątkowe ze względu na 3 urodziny Browaru Złoty Pies. Na wrocławskim rynku jest to jedyny browar, gdzie warzy się piwo na miejscu. Niewątpliwą ciekawostką są otwarte kadzie fermentowni, co w tego typu browarach zdarza się niezwykle rzadko. Od trzech lat miejsce prężnie się rozwija, zyskując nowych wielbicieli oraz zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach krajowych jak i międzynarodowych.

Kiedy? Od piątku 26 października od 17.00 do 27 października.

Impreza rozpocznie się w piątek 26.10.2018 o godzinie 17.00 w samym sercu Wrocławia.

Wstęp jest bezpłatny. Możliwość rezerwacji

Złoty Pies, ul. Wita Stwosza 1-2
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Halloween dla dzieci – W pajęczej sieci – Loopy’s World

HALLOWEEN Loopy’s World już niebawem zamieni się w upiorny las. W ten weekend wszystkich odwiedzających czekają niezwykłe przygody. Każdy kto będzie chciał zwiedzić zakamarki i odkryć tajemnice Loopy’s World – zapraszamy!

W Loopy’s pojawią się pająki, duchy, stwory, monstra. W programie – odwiedziny duchów, potworów wszelkiej maści oraz przeszywające dreszczem historie, przejażdżki strasznym wagonem. Czy będzie strasznie?

Dzienne animacje i atrakcje związane z obchodami halloween dostępne są dla gości Loopy’s w ramach biletu wstępu.

Loopy’s World, ul. Czekoladowa 20
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

 

Daj się wciągnąć 6 metrów pod ziemię! Halloween w MovieGate

Wiecie jak plac Solny prezentuje się nocą? W ten weekend będziecie mogli przekonać się na własnej skórze! W MovieGate, znajdującym się w schronie z okresu II wojny światowej, zobaczycie nocne zwiedzanie w specjalnej, halloweenowej cenie (15% mniej dla wszystkich!).

W schronie na pewno pojawią się niezapowiedziani goście.

Liczba miejsc jest ograniczona, więc lepiej zarezerwować miejsce. Zapisy: mailowo (biuro@moviegate.pl) lub telefonicznie +48 662 911 003.

Kiedy? 26 października od 20.00 do 23.59

MovieGate, pl. Solny
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

„Dzieje grzechu” Stefana Żeromskiego – prezentacja rękopisu

W Muzeum Pana Tadeusza, w nowym sezonie, będzie można zobaczyć rękopisy znanych polskich pisarzy. Dokumenty na co dzień przechowywane są w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich.

Po raz pierwszy dla odwiedzających zostaną udostępnione Dzieje grzechu Stefana Żeromskiego. Wystawie będzie towarzyszył wykład profesora Bogusława Bednarka – znakomitego wrocławskiego filologa.

Dzieje Ewy Pobratyńskiej zyskały niezwykłą popularność wśród czytelników, a także filmowców. Wpłynęła na to erotyczna aura książki oraz uznanie jej publikacji za skandal. Mówiono, że tę „powieść seksualną” „czyta się ze wstrętem i odkłada z poczuciem ulgi”. Szokiem musiało być to, że pierwszy raz w literaturze polskiej poruszono w tak odważny sposób tematykę seksualną. Popularność utworu próbował zdyskontować świat filmu, bowiem już w 1911 r. Antoni Bednarczyk dokonał adaptacji prozy Stefana Żeromskiego. Była to zresztą pierwsza w historii polskiego kina ekranizacja utworu literackiego.

Wstęp bezpłatny

Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Weekendowe warsztaty wypieku i zdobienia pierników

Piernikarnia Wrocławska zaprasza 27.10.2018 i 28.10.2018. na sobotnie i niedzielne, rodzinne warsztaty wypiekania i malowania lukrem na piernikach.

Na zajęciach dzieci i dorośli poznają historię piernika, własnoręcznie uformują słodkie ciasteczko, a po wypieku ozdobią swoje dzieło lukrem królewskim.

Przy okazji goście poznają pasjonującą historię piernika. Każdy uczestnik opuści warsztaty z kilkoma własnoręcznie wykonanymi piernikami. Po zajęciach można zrobić aromatyczne zakupy w piernikowym sklepiku.

Warsztaty odbywają się w sobotę i niedzielę o godzinie 11.00, 13.00 i 15.00

Bilety do zakupienia w naszym sklepie internetowym.

Wstęp biletowany – bilet wstępu 20zł/os.

Piernikarnia Wrocławska, ul. Kurzy Targ 5
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Warsztaty: lampiony na jesienne wieczory

Nadaj długim jesiennym wieczorom niepowtarzalny nastrój! Podczas warsztatów uczestnicy będą dekorować szklane lampiony za pomocą specjalnych farm i flamastrów, przy użyciu kolorowych wstążek i tasiemek.

Stwórz swoją własną, niepowtarzalna i praktyczną ozdobę!  Warsztaty dedykowane osobom powyżej 8. roku życia.

Kiedy? Sobota, 27 października, o godzinie 17.00

Obowiązują zapisy – 605 110 560

Empik Renoma, ul. Świdnicka 40

fot. mat. prasowe

Spacer po kościele św. Elżbiety

Kościół św. Elżbiety we Wrocławiu już w XIV w. cieszył się szczególną troską wrocławskiej Rady Miejskiej i najbogatszych mieszkańców miasta. Przez cały okres średniowiecza fundacje na jego rzecz, także artystyczne, czynili znamienici wrocławianie oraz mieszkańcy pretendujący do tego miana.

W trakcie spaceru wskazane zostaną ślady po wrocławianach-migrantach, dla których przestrzeń kościoła św. Elżbiety stała się miejscem prezentacji swojej społecznej pozycji i potwierdzeniem osiągniętego nad Odrą sukcesu.

Wstęp bezpłatny – obowiązują zapisy – zapisy@mnwr.pl

Kiedy? Sobota, 27 października, godzina 13.00

Bazylika mniejsza pw. św. Elżbiety, ul. Święta Świętej Elżbiety 1/2

fot. mat. prasowe

Dyniowe szaleństwo w Parku Handlowym Auchan Bielany

Już w tę sobotę, 27 października, w Parku Handlowym Auchan Bielany, będzie można zobaczyć aż 30 gatunków dyni, wziąć udział w warsztatach carvingu, druku trójwymiarowego modeli warzyw oraz w zajęciach kreatywnych dla dzieci.

Odwiedzający galerię goście będą mieć okazję podziwiać wystawę najpiękniejszych i najokazalszych gatunków dyni. Wśród barwnych okazów znajdzie się niemal 30 rodzajów dyni jadalnych oraz ozdobnych, co pozwoli poszerzyć wiedzę na temat warzywa oraz podziwiać jego różnorodność. Wystawa będzie stanowić ciepłe i oryginalne tło do pamiątkowych zdjęć z najbliższymi.

Wśród atrakcji dla dzieci znajdzie się kilka rodzajów zajęć tematycznych. Na zajęciach poświęconych sztuce carvingu dzieci oraz ich opiekunowie będą próbować swoich sił w rzeźbieniu w warzywach, w tym dyniach, motywów liści i kwiatów. Na warsztatach kreatywnych powstaną również papierowe i styropianowe dynie, które będą przystrajane kolorowymi dekoracjami. Powstałe prace przyozdobią domy uczestników zajęć i będą ciekawym prezentem.

Udział bezpłatny

Park Handlowy Auchan Bielany, ul. Francuska 6

fot. mat. prasowe

Spektakl: Pinokio

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na najnowszy spektakl Repertuarowego Teatru Dziecięcego pt. „Pinokio” dla widzów od 4 roku życia!

To opowieść o poszukiwaniu miłości i akceptacji, a także o tym, jak ważna w życiu jest wiara w możliwości drugiego człowieka i pragnienie wolności. Jest historią o podejmowaniu mądrych wyborów i konsekwencjach niewłaściwych decyzji.

W tym sezonie 6 uzdolnionych aktorów młodego pokolenia zaprezentuje swoje umiejętności aktorskie pod pieczą reżysera, Piotra Pary. Spektakl odbędzie się w ramach XX-lecia Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka.

Kiedy? W niedzielę, 28 października, o godzinie 17.00

Wstęp biletowany – bilety w cenie 13.00 – 18.00

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29A

fot. mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułObwodnica wrocławskiej Leśnicy gotowa [ZDJĘCIA]
Następny artykułKino Nowe Horyzonty- dlaczego jest hipsterskie?
Odkryj Wrocław na nowo