Wrocław na weekend: 8 najciekawszych wydarzeń [22-24 marca 2019]

0
fot. Artur Sobolewski Fotografia

Wiosna już tuż tuż, więc nie warto marnować tak pięknej pogody na siedzenie w czterech ścianach! Przygotowaliśmy zestawienie 8 najciekawszych wydarzeń na weekend, w których koniecznie trzeba wziąć udział!

Kosmiczna wystawa: Space Adventure

W Hali Stulecia będzie można zobaczyć ponad 100 kosmicznych eksponatów – m.in. międzynarodową stację kosmiczną ISS, załogowy statek kosmiczny Orion, modele rakiet, łazik księżycowy, satelitę Sputnik 1, a nawet autentyczne kokpity czy skafandry.

Kosmiczna wystawa to świetna okazja do tego, aby odbyć swoją małą podróż w czasie i zobaczyć rzeczy, które do tej pory widywane były jedynie na ekranach monitorów. Kolekcja dotrze do nas prosto z NASA.

Będzie to także jedna z niewielu okazji do tego, aby sfotografować się w kombinezonie astronauty, dotknąć kamieni księżycowych i po prostu obcować z niesamowitymi eksponatami.

Bilety:

 • Normalny 55 zł w weekend 65 zł
 • Ulgowy 45 zł w weekend 55 zł
 • Szkolny 35 zł w weekend 45 zł

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

42. Międzynarodowy Turniej Szermierczy Dzieci Challenge Wratislavia

Międzynarodowy Turniej Szermierczy Dzieci Challenge Wratislavia to największy na świecie turniej dziecięcy do lat 15. W tegorocznej edycji wystartuje około 2800 zawodników z 35 państw takich jak: Arabia Saudyjska, Belgia, Białoruś, Chorwacja, Czechy, Cypr, Dania, Estonia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Izrael, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malezja, Niemcy, Norwegia, Polska, Rosja, Rumunia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Turcja, Ukraina, USA, Węgry, Włochy, Wielka Brytania.

Zawodnicy przez pięć dni będą walczyć w trzech broniach: szpadzie, florecie i szabli w poszczególnych kategoriach wiekowych. Turniej będzie rozgrywał się na niezwykle wysokim poziomie, a uczestnicy staną przed okazją nawiązania niezwykłych kontaktów i przyjaźni.

Wstęp bezpłatny 

Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita, ul. Wejherowska 34
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Świętuj Światowy Dzień Wody z MPWiK i Hydropolis

Tegorocznym hasłem Światowego Dnia Wody jest „Nie pozostawiając nikogo w tyle”. Przypominamy, że na całym świecie jest obchodzony 22 marca.

W tym roku Wrocławskie MPWiK zaprasza do wspólnego świętowania tego wspaniałego dnia. Wydarzenia odbędą się przede wszystkim w Hydropolis – odwiedzający zyskają niezapomnianą okazję do tego, aby o pełnych godzinach zobaczyć eksperymenty chemiczne i fizyczne, poznać tajemnice wody. Oprócz tego w strefie Stany Wody pojawi się niezwykła atrakcja.

Świętowanie potrwa cały weekend.

Wstęp biletowany 

Hydropolis, ul. Na Grobli 17
Więcej informacji 

fot. hydropolis.pl

Spektakl: Kichot

„Przemyślny szlachcic don Kichot z Manczy” Miguela de Cervantesa Saavedry to jedna z najbardziej tajemniczych opowieści w historii literatury światowej. Od niemal pięciuset lat pozostaje przedmiotem gorących dyskusji i sporów, doczekuje się także wiąż nowych odczytań.

W swoim autorskim spektaklu Joanna Gerigk kładzie nacisk na ukazanie niezłomności głównego bohatera w dążeniu do obranego wcześniej celu. Don Kichot chce wskrzesić dawne rycerstwo i, co istotne, nie jest to efekt jego obłędu, ale świadomej decyzji. Twierdzi, że współczesny świat potrzebuje błędnych rycerzy. Jego wiara w fantastyczne przygody okazuje się być doskonałym antidotum na nudną rzeczywistość, a on sam dzięki podjętej wyprawie staje się lepszym człowiekiem. Kichot Joanny Gerigk jest wyjątkowy, bo w wyjątkowy sposób wpływa na życie tych, których spotyka.

Wstęp biletowany – cena biletu 25 zł/os. 

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Teatr dla dzieci: Niezłe kwiatki, czyli nowy w rodzinie

„Niezłe kwiatki, czyli Nowy w rodzinie” to historia małej Kasi i jej rodziny, w której ma pojawić się nowy członek. Dziewczynka jednak nie potrafi poradzić sobie z faktem, że przestanie być jedynaczką i będzie musiała wszystkim dzielić się z młodszym bratem.

Historia opowiada o trudnych emocjach, które doświadczają dzieci. Opowieść nauczy najmłodszych, że uczucia nie są złe, a niemal wszystkie mogą przerodzić się w miłość.

Wstęp biletowany – bilet w cenie 18 zł/os. 

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29A
Więcej informacji 

fot. Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Warsztaty: z gliny w Malumice

W ten weekend pojawia się niesamowita okazja do wzięcia udziału w warsztatach, podczas których każdy uczestnik samodzielnie stworzy talerz w kształcie liścia palmy, a w kolejnym tygodniu będzie miał szansę go pomalować.

Kilka małych talerzy –  listków na przekąski? Małe i smukłe mydelniczki? Duży obiadowy kształt, a może deska do krojenia? To już zależy od uczestników.

Udział płatny –  60-120 zł za sztukę. W cenie są dwa cykle spotkań – lepienie i malowanie.

Zaczynamy 22 marca o godzinie 17.30.

Obowiązują wcześniejsze zapisy: kontakt@malumika.pl lub telefonicznie: +48 728 401 209.

MaluMika, ul. Władysława Jagiełły 3/5
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Wiosenna Noc Saunowa w Aquaparku

Noc Saunowa to idealny pomysł dla osób, które szukają wytchnienia od zgiełku miasta. Podczas tego wydarzenia nasi saunamistrzowie zaproszą gości na autorskie ceremonie zapachowe.

Ceremonia zapachowa to polowanie kamieni wodą z aromatami zapachowymi. Po 10 minutach przebywania w saunie fińskiej, gdzie temperatura sięga blisko 100 stopni Celsjusza, uczestnicy seansu znajdą ukojenie w specjalnym basenie zewnętrznym.

Udział jest biletowany – wstęp 80 zł (1 osoba) lub 140 zł (2 osoby). W cenie jest 5 ceremonii zapachowych i poczęstunek.

Harmonogram:

 • 22.30 otwarcie strefy
 • 22.50 CEREMONIA „Równonoce”
 • 23.15 poczęstunek
 • 23.45 CEREMONIA „Gorrrąca Supernova”
 • 00.15 CEREMONIA „Moc pełni”
 • 00.45 CEREMONIA „Astrologiczna podróż”
 • 01.15 CEREMONIA „Poczuj energię kosmosu”
 • 01.40 zakończenie

Zaczynamy 22 marca!

Aquapark Wrocław, ul. Borowska 99
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Festiwal Roślin Owadożernych – „Atak Gigantów”

Festiwal Roślin Owadożernych to gigantyczne show. Największa na świecie żywa wystawa, wyjątkowe pokazy, prelekcje, szaleństwo różnych atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Odwiedzający wezmą udział w kolorowej przychodzie, wśród tysięcy kwiatów. Żarłoczne dzbaneczniki, zwinne muchołówki, majestatyczne kapturnice i łapczywe rosiczki wreszcie pokażą na co je stać!

Imprezami towarzyszącymi Festiwalowi jest: Wystawa Storczyków, Wystawa Drzewek Bonsai oraz Wystawa Sukulentów (bilet wstępu w cenie wejścia na Festiwal – bez dodatkowych opłat).

HARMONOGRAM

Godziny otwarcia:

 • od 10.00 do 18.00 (sobota)
 • od 10.00 do 17.00 (niedziela)

Bilety wstępu:

Normalny: 30 zł, Ulgowy: 25 zł, Rodzinny 2+2: 89 zł,  Rodzinny 2+3: 110 zł

Stadion Wrocław, Aleja Piastów 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPraktyczny kurs wiedzy o Wrocławiu [2 DNIOWE ZWIEDZANIE MIASTA]
Następny artykułBarber Wrocław? BlackBeard! Tak się robi barbering (i nie tylko)!
Odkryj Wrocław na nowo