Wrocław na weekend: 12 najciekawszych wydarzeń [14-15 kwietnia 2018]

0
fot. Wrocławski Teatr Lalek

Wiosna w końcu dotarła do Wrocławia, więc nie ma co spędzać weekendu w czterech ścianach! Poniżej znajduje się kilka propozycji na to, gdzie pójść i co zobaczyć. Przygotowaliśmy zestawienie 12 różnych atrakcji i wydarzeń, które mogą zainteresować każdego – począwszy od miłośników mody, kina, a  na miłośnikach starych gier komputerowych i poezji kończąc. 

Atari w Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery – propozycja dla miłośników gier

W kwietniu, w muzeum gier, będzie można obejrzeć, a nawet skorzystać, z komputerów Atari, które w latach 90. wprowadziły Polaków w świat programowania i gier.

Atari ST nie były dostępne dla każdego. Ale chyba każdy kto je miał pamięta tę świetną zabawę. A jeśli tak, to może będzie chciał zmierzyć się z asteroidami na automacie Atari? A co z konsolą Rambo? Niewiele osób wie, że to wynalazek zaraz po konsoli Atari 2600, a w muzeum będzie można zagrać na oryginalnym urządzeniu!

Oprócz tego odwiedzający będą mogli pograć na 20 dostępnych stanowiskach, a także zobaczyć wystawę na temat historii komputerów i konsol.

Bilety:

normalny – 20 zł
ulgowy – 15 zł (dzieci i emeryci) i 18 zł (studenci)
rodzinny – 50 zł (model 2+2)
Darmowy wstęp dla dzieci do lat 4.

Muzeum Gry i Komputery Minionej Epoki, ul. Orląt Lwowskich 20A (wejście od ul. Robotniczej)
Strona organizatora 

g_-_-x-_-_-_x20170523182715_0

Retro Party – propozycja dla lubiących dobrą zabawę

Już w piątek, 13 kwietnia, uczestnicy Retro Party przypomną sobie albo dowiedzą się, jak wyglądały dawniej prywatki. W Światowidzie odbędzie wieczorek taneczny dla tych, którzy nie przepadają za klubowymi rytmami, a chcą miło spędzić wieczór.

Wydarzenie poprowadzi animatorka i wokalistka – DJ Viola. To ona będzie zachęcała do śpiewania popularnych piosenek i odtańczenia chyba już zapomnianych tańców.

Retro Party to świetna okazja do tego, aby spędzić zabawnie czas z przyjaciółmi lub… samemu.

Wstęp 5 zł

Ośrodek Działań Twórczych Światowid, ul. Stefanii Sempołowskiej 54a

Więcej informacji

fot. StockSnap. io
fot. StockSnap. io

Noc Reklamożerców 2018 – propozycja dla miłośników kina

Tym razem w kinie Helios nietypowe wydarzenie – niby maraton, ale zamiast filmów reklamy! Okazuje się, że Noc Reklamożerców na świecie jest równie popularna, co festiwal w Cannes. Noc organizowana jest od 40 lat w wielu krajach na świecie, a w Polsce aż od 25!

Tegoroczne wydarzenie będzie obracał się wokół tematu Uniwersal Love, gdzie fani dobrej reklamy zobaczą miłość, emocje, zazdrość, ale i pożądanie. Reklamy pochodzą z niemal wszystkich kontynentów.

Widzowie z pewnością będą zachwyceni panoramą bielizny Triumph, jak i reklamami pochodzącymi z Nigeri, Konga i Ghany. Reklamy będą poruszały wiele tematów – m.in. marnowania jedzenia.

Kino Helios Magnolia, ul. Legnicka 58
Kino Helion Aleja Bielany, ul. Czekoladowa 7-9
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Babski Slam – propozycja dla lubiących dobrą poezję

Już 13 kwietnia o 20.00 w Imparcie zaprezentują się wrocławskie poetki-performatorki. Babski Slam w Imparcie to konkurs debiutujący, a w trakcie jego trwania na scenie wystąpią jedynie kobiety.

Gościem specjalnym będzie Zwyciężczyni Pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu.

Uczestniczki, które będą chciały zaprezentować swoją twórczość szerszej publiczności, będą miały okazję zrobić to na kameralnej scenie Impartu. Zwyciężczyni otrzyma nagrodę w wysokości 500 złotych. Zgłoszenia do konkursu będą trwały do zakończenia pierwszej rundy turnieju.

Bilety kosztują 5 zł i są dostępne w kasie Impartu, na stronie Strefa Kultury, Eventim. Uczestniczki nie ponoszą żadnej opłaty.

Impart, ul. Mazowiecka 17

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Otwarta Szafa – propozycja dla poszukiwaczy perełek

We Wrocławskim Klubie Formaty, w sobotni poranek, odbędzie się przegląd szaf i szafek. Możliwa będzie wymiana rzeczy, bez obrotu gotówką!

Każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł przynieść ubrania, buty, dodatki, dekorację i drobne AGD. Oczywiście rzeczy nie powinny być zniszczone, ale wyprane i nadające się do dalszego użytku. Rzeczy zostawia się przy kasie, a za każdą pozostawioną otrzymuje się specjalny bilet, uprawniający do zabrania innej, nowej.

Otwarta Szafa to także świetny sposób na nawiązanie nowych znajomości, podzielenie się wrażenia i oczywiście na pozbycie się rzeczy z szaf i mieszkania, które po zimie wcale nie są już potrzebne.

Wstęp wolny

Kiedy? 14 kwietnia, sobota, godz. 9.00 – 13.00

Wrocławski Klub Formaty, ul. Samborska 3-5
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Spacer  Wrocławskim Traktem Teatralnym – propozycja dla aktywnych

Kolejna wycieczka z cyklu Akademicki Wrocław przed nami! Tym razem organizatorzy zabiorą zwiedzających w podróż śladami wrocławskich teatrów. Spacer rozpocznie się 14 kwietnia, w sobotę, o godzinie 10.00 pod Operą Wrocławską.

Podczas podróży przewodnik, prof. Janusz Degler, opowie o takich teatrach jak: Opera Wrocławska, Teatr Lalek, Teatr Żydowski, sala Teatru Laboratorium, Teatr Kalambur i Teatr Współczesny. Koniec spaceru przewidziany jest w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego, gdzie zwiedzający zobaczą odtworzone mieszkanie twórcy Teatru Pantomimy.

Czas zwiedzania – 10.00 – 13.00

Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35
Więcej informacji 

fot:@jakubkazmierczyk
fot:@jakubkazmierczyk

Spektakl Burza – propozycja dla najmłodszych

Polsko-czeski duet Elżbiety Chowaniec i Mareka Zákostelecký’ego ponownie wystąpi w Teatrze Lalek. Po sukcesie „Czarodziejskiego Fletu” przyszła pora na interpretację „Burzy” Szekspira. W tym przypadku jednak akcja ma miejsce w kosmosie, a najważniejszy jest wątek miłosny.

„Burza” to świetny sposób na to, aby zapoznać najmłodszych z tajemniczym dziełem Szakspirem. Tym bardziej, że w tym przypadku, na odległej planecie, rozbija się statek kosmiczny. Antonio i jego przyjaciel Alonso wraz z synem Ferdynerem muszę się zmierzyć z nowym życiem. Okazuje się, że na planecie mieszka księżniczka Miranda i jej ojciec Prosper.

Spektakl został przygotowany tak, aby najmłodsi widzowie nie mogli oderwali od niego wzroku. A tym bardziej zaskakuje fakt, iż dzieło Szekspira zostało wystawione w taki sposób.

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Więcej informacji 

fot. Wrocławski Teatr Lalek
fot. Wrocławski Teatr Lalek

Zwiedzanie Drukarni  Typograficznej – propozycja dla ciekawych

Na wrocławskim Nadodrzu mieści się tradycyjna drukarnia, używająca w swojej pracy czcionek i form wypukłych. Hello Poland zaprasza na zwiedzanie drukarni już 14 kwietnia o godzinie 10.00

Obecnie na ulicy Otwartej działa wydawnictwo i drukarnia Fundacji „Klub Innowatora”. Wcześniej mieściła się tu drukarnia typograficzna prowadzona 30 lat przez Zenona Rembikowskiego. Zwiedzający zobaczą zatem jak dawniej działały maszyny drukarskie (m.in. grafopress, prasa ręczne), a także dowiedzą się w jaki sposób składało się tekst przy użyciu czcionek.

Po drukarni oprowadzi Maciej Zarański, założyciel Drukarni.

Liczba uczestników – 15 osób.

Zapisy  poprzez stronę internetową 

Drukarnia, ul. Otwarta 12
Więcej informacji

fot. StockSnap.io
fot. StockSnap.io

Warsztat kuchni Zero Waste – propozycja dla interesujących się zdrowym stylem życia

Styl życia polegający na „nie marnowaniu” jedzenia staje się coraz popularniejszy, ale mało kto wie jak zacząć z nim żyć.

Warsztaty Zero Waste nauczą uczestników kreatywnego wykorzystania wszystkiego, co pozostało w lodówce i szafkach, a prowadząca przekona, że z każdego składnika może zrobić coś jeszcze.

Warsztaty poprowadzi autorka książki „Gotuję, nie marnuję”. Sylwia Majcher zna wiele trików, które pomogą w ugotowaniu dania, nawet wtedy, kiedy w lodówce nie ma nic oprócz światła.

Podczas wydarzenia będzie można kupić książkę. Wstęp wolny, jednak wymagana jest wcześniejsza rezerwacja ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Kiedy? 14 kwietnia, sobota, godzina 11.00

EkoBazar Wrocław, ul. Tęczowa 57
Więcej informacji

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Polepione warsztaty w Piecowni – propozycja dla całej rodziny

Już w sobotę każdy będzie mógł wziąć udział w darmowych warsztatach ceramicznych podczas drzwi otwartych w Piecowni. Wydarzenie jest skierowane zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, ponieważ zabawa w glinie to nie tylko relaks, ale również świetna rozrywka.

Uczestnicy warsztatów nauczą się lepić wałeczki, wygniatać rzeczy z bryły, a także wyklejać z formy gipsowej. Istnieje również możliwość wypalenia swojej pracy, ponosząc jedynie koszt zużytych materiałów.

Wstęp wolny

Kiedy? 14 kwietnia, sobota, godzina 11.00

Piecownia, ul. Władysława Łokietka 9
Więcej informacji

fot. Piecownia
fot. Piecownia

Bieg Kobiet 2018 – propozycja dla aktywnych kobiet

Solidarny bieg zdrowych piersi odbędzie się w niedzielę, 15 kwietnia. Trasa biegu wyniesie 5 kilometrów, a jej start i zakończenie będą przy Hali Stulecia.

Przed biegiem po urokliwym Parku Szczytnickim, organizatorzy zapraszają do energicznej rozgrzewki.

Opłaty startowe (do wybory pakiet z koszulką standard lub Premium)

II termin do 13 kwietnia – 49zł/109zł

III termin w dniu biegu – 60zł/130 zł

Kobiety powyżej 65. roku życia startują bez żadnej opłaty, ale również otrzymają pakiet podstawowy standard.

Pakiet startowy podstawowy – czip do pomiaru czasu i instrukcja, numer startowy, woda mineralna, medal pamiątkowy, kosmetyk, koszulka techniczna (do wyboru standard lub premium), list od organizatorki.

Godziny otwarcia biura zawodów (Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, sala C i D): 14 kwietnia w godzinach 11.00 – 18.00 oraz 15 kwietnia 8.30 – 11.15.

Kiedy? 15 kwietnia, niedziela, godzina 8.30.

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Psi Targ – propozycja dla osób szukających perełek

Psiem Targiem to pierwsze takie wydarzenie we Wrocławiu, promujące psi dizajn. Właściciele czworonogów będą mogli odświeżyć psią garderobą, a także zrobić małe zakupy. Podczas targów będzie można kupić m.in. smycze, szelki, obroże, posłania, ubranka, kosmetyki do pielęgnacji sierści, zabawki, smakołyki.

Oprócz tego będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i prelekcja, a także wesprzeć fundację pomagającą czworonogom.

Kiedy? 14 kwietnia, sobota, w godzinach 11.00 – 19.00

Wstęp wolny

Budynek NOT, ul. Piłsudskiego 74

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Oprócz tego:

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice
ul. Zwycięska 2

Wstęp wolny

Zajezdnia Dąbie
ul. Tramwajowa 1-3

Wstęp wolny

Galeria Dominikańska
pl. Dominikański 3

Wstęp wolny

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOperowe superwidowisko „Nabucco” na placu Wolności już jutro – 25. maja
Następny artykułRuszyło letnie oczyszczanie miasta
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl