Operowe superwidowisko „Nabucco” na placu Wolności już jutro – 25. maja

0

Nowa produkcja Opery Wrocławskiej ukaże potęgę Babilonu, a także opowie o upokorzeniach Izraelitów. Już pod koniec maja produkcja „Nabucco” przeniesie widzów z placu Wolności w odległe czasy.

Superprodukcja „Nabucco” zostanie wystawiona na placu Wolności, natomiast jej sceną będzie kolumnada Opery Wrocławskiej. Jak opowiada reżyser spektaklu, Krystian Lada, wydarzeniu wystąpi prawie 200 osób, które muszą być gotowe na każdą zmianę pogody. Od warunków atmosferycznych zależne jest głównie brzmienie poszczególnych instrumentów.

To widowisko opuści mury Opery i zmierzy się z przestrzenią Wrocławia. Spektakl wykorzysta nie tylko sam budynek, ale także jego kolumnadę, gdyż dla reżysera splądrowaną w widowisku świątynią jest właśnie Opera Wrocławska.

W czasach Verdiego, historia najazdu babilońskiego na Jerozolimę i walka o władzę Izraelitów, wzruszała włoską publiczność. To wtedy Włosi zaczynali wybudzać się z austriackiej dominacji. Na uwagę z pewnością zasługuje wspaniała i podniosła muzyka, przez którą ówczesne władze zakazały wystawiania spektaklu.

Premiera widowiska Opery Wrocławskiej „Nabucco” odbędzie się 25 maja, piątek, o godzinie 20.00. Oprócz tego widzowie będą mogli zobaczyć spektakl 26 oraz 27 maja. Bilety kosztują 80 zł i można je kupić za pośrednictwem strony internetowej Opery Wrocławskiej lub w kasie.

Bardzo możliwe, że „Nabucco” na stałe wejdzie do repertuaru Opery.

Źródło: mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWege Festiwal już w najbliższy weekend we Wrocławiu
Następny artykułWrocław na weekend: 12 najciekawszych wydarzeń [14-15 kwietnia 2018]
Odkryj Wrocław na nowo