Ruszyło letnie oczyszczanie miasta

0
fot. Photo Mazur

Ostatni dzień marca zakończył sezon zimowy we Wrocławiu. Pod koniec miesiąca, 29 i 30 marca miasto dokonało przeglądu i oceny sprawności sprzętu (zamiatarek i polewarek, a także zamiatarek chodnikowych) wykonawców. 

Od początku kwietnia, tj. 1 kwietnia, zaczęto oczyszczać jezdnię z kruszywa i błota. Po zakończeniu oczyszczania po sezonie zimowym, jezdnie będą sprzątane rzadziej, zgodnie z częstotliwością przewidzianą dla okresu letniego.

Stale jednak oczyszczane są: przystanki, chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, ścieżki rowerowe, parkingi, przejścia podziemne, zieleńce, tramwajowe torowiska wydzielone i pętle. Na bieżącą są także opróżniane kosze na odpady.

Na przełomie kwietnia i maja przeprowadzone zostanie mycie koszy na odpady na pasach drogowych.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Podobnie jak w poprzednich latach (od kwietnia do października) na wałach przeciwpowodziowych postawiono 22 zestawy koszy na śmieci – m.in. na Grobli Szczytnicko-Bartoszowickiej, Grobli Karłowicko-Rędzińskiej, w okolicy ulic: Wojciecha z Brudzewa, Sopockiej, Bujwida, Celtyckiej, Inguta, Wejherowskiej; na Osobowicach, wałach między Kanałem a Starą Odrą.

Interwencyjnie oczyszczone zostało Wzgórze Partyzantów po tym, jak zostało przejęte przez miasto.

Źródło: mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław na weekend: 12 najciekawszych wydarzeń [14-15 kwietnia 2018]
Następny artykułWe wrocławskim ZOO urodziło się 6 lemurów!
Odkryj Wrocław na nowo