Wrocław na weekend: 10 najciekawszych wydarzeń [11-13 maja 2018]

0
@asieka77

Mimo że pogoda w ten weekend ma nam nie dopisać, to i tak nie warto spędzać całego weekendu w czterech ścianach! Poniżej znajduje się kilka propozycja na to, gdzie pójść i co zobaczyć. Przygotowaliśmy zestawienie 10 różnych atrakcji i wydarzeń, które mogą zainteresować każdego – począwszy od miłośników poezji i retro pojazdów, lubiących zwiedzanie starych budynków przemysłowych, a na ceniących sobie spokojny dzień z rodziną kończąc. 

III Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius – propozycja dla lubiących dobrą poezję

Trzecia edycja festiwalu rozpoczęła się we Wrocławiu już w środę, 9 maja, i potrwa do niedzieli, 13 maja. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję spotkać się z nominowanymi do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius, a także podyskutować o książkowych premierach czy zobaczyć improwizacje teatralne.

W programie przewidziane są spotkanie z, między innymi, Ewą Sonnenberg, która opowie o swoim najnowszym tomie poezji Schizofrenia & company czy z Bohdanem Zadurą – tegorocznym laureatem nagrody. Oprócz tego będzie można posłuchać koncertu Marcina Świetlickiego.

Dyrektorem trzeciej edycji Festiwalu został profesor Andrzej Zawada (przewodniczący jury Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius).

Na koncerty wstęp biletowany. Na pozostałe wydarzenia wstęp bezpłatny.

Klub PROZA, przejście Garncarskie 2
program i więcej informacji

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

 

Festiwal Kultury Protestanckiej „Przestrzenie wolności” – propozycja dla ciekawych nowych doświadczeń

Wrocław uważany jest za miasto tolerancyjne, działające z wieloma kulturami. Stąd też szansa na zorganizowanie właśnie takiego wydarzenia jak Festiwal Kultury Protestanckiej „Przestrzenie wolności”. Dzięki temu uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać historię i współczesne sprawy protestantyzmu w Polsce i na świecie.

Organizatorem Festiwalu jest Parafia Ewangelicko-Augsburska we Wrocławiu, Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna. Projekt jest również wspierany przez wrocławskie kościoły, organizacje społeczne, instytucje kultury i miasto Wrocław.

Festiwal w każdym roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wrocławian i turystów. W ramach wydarzenia będzie można wysłuchać koncertu zespołu The Piyut Ensemble, wziąć udział w tematycznym spacerze „Świadkowie wolności – spacer po Wrocławiu”, wybrać się na kilkanaście interesujących wykładów.

Festiwal potrwa do 13 maja, a poszczególne lokalizacje są dostępne w szczegółowym programie.

Więcej informacji

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

 

Kolorowe balkony i tarasy w Ogrodzie Botanicznym – propozycja dla kochających naturę

Sezon spacerów po Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego rozpoczął się już jakiś czas temu, ale dopiero od 12 maja można zobaczyć tam niecodzienną wystawę pięknych aranżacji roślin balkonowych.

Ponad to w ten weekend będzie można zrobić małe zakupy ukorzenionych sadzonek. Oprócz tego każdy będzie mógł skorzystać z porad specjalistów zajmujących się roślinami.

Ogród Botaniczny w okresie maj-sierpień otwarty jest dla odwiedzających w godzinach 9.00 – 19.00.

Bilety wstępu można kupić w kasie biletowej.

Normalny – 15 zł
Ulgowy – 10 zl
Karta Dużej Rodziny – 30 zł 

Sąsiadujemy na Brochowie – sposób na rodzinne spędzenie czasu

Rusza cykl co miesięcznych spotkań z naszymi sąsiadami na Brochowie! 12 maja odbędzie się pierwsze spotkanie, podczas którego całe rodziny świetnie spędzą czas!

Punktem wyjścia majowego wydarzenia jest instalacja Fotoplastykon autorstwa Roberta Pludry ze współpracy z Katarzyną Moszczyńską, a znajdująca się przy ulicy Koreańskiej. Projekt powstał w ramach „Wrocław – wejście od podwórza”.

Oprócz tego uczestnicy „Sąsiadowania” poznają inne intrygujące miejsca na Brochowie.

Start 12 maja o 16.00! Tym razem sąsiedzi przejdą w kolorowym pochodzie przez podwórka ulicy Chińskiej. Będą miały miejsce animacje i atrakcje dla wszystkich – dzieci, dorosłych. To świetny sposób na otwarcie sezonu sąsiedzkiego.

Wstęp jest bezpłatny. 

W razie niepogody wydarzenie zostanie odwołane.

Kolejne „Sąsiadowanie” już 10 czerwca!

Więcej informacji

mat. prasowe
mat. prasowe

Zwiedzanie Browaru Mieszczańskiego – propozycja dla piwoszy

12 maja o godzinie 15.00 każdy chętny będzie mógł zwiedzić Browar Mieszczański Wrocław. Na spacer po tym klimatycznym miejscu, współcześnie tętniącym życiem zaprasza Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa i Hello Poland.

Budynek Browaru Mieszczańskiego to perła architektury, która pochodzi z XIX wieku. Jednocześnie jest dobrze zachowana w porównaniu do innych zespołów budynków browarnianych i na całe szczęście nie została wyburzona na początku XXI wieku.

Ich pierwotnym zadaniem było warzenie piwa dla wrocławskich lokali, jednak po 1945 browar zaczął działać pod nazwą Oddział Mieszczański i został przyłączony do Wrocławskich Zakładów Piwowarskich.

O reszcie historii tego miejsca, a także o sposobach warzenia piwa, uczestnicy będą mogli posłuchać w trakcie zwiedzania z przewodnikiem. Spacer odbędzie się po zespole budynków dawnego browaru przy ul. Hubskiej.

Jednocześnie każdy będzie mógł degustować piwo, które zapewnia Browar Profesja.

Bilet w cenie 35zł/os. można kupić za pośrednictwem strony internetowej Hello Poland do wyczerpania limitu miejsc. Brak możliwości kupna stacjonarnie.

Browar Mieszczański Wrocław, ul. Hubska 44
Więcej informacji

mat. prasowe
mat. prasowe

Spektakl Skarpety i Papiloty – propozycja dla najmłodszych

Wygląda na to, że w rodzinie małych lisków dojdzie do wielkiej zmiany. Mama-lis nie chce zajmować się tylko domem i pragnie wrócić do pracy. Ale czy wszyscy są gotowi na taką zmianę? Zapanuje podział obowiązków, który pozwoli wszystkim realizować swoje pasje, a jednocześnie mieć więcej czasu na zabawę.

Spektakl jest przeznaczony dla dzieci powyżej 4 roku życia i w ciekawy sposób wyjaśnia dzieciom jak wygląda „dorosłe życie”. Dzięki temu dowiedzą się czym jest podział obowiązków, dlaczego rodzice chcą lub muszą pracować, a czas na zabawę zawsze się znajdzie.

Czas trwania spektaklu to 60 minut.

 

Wstęp biletowany. 

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Więcej informacji

fot. Wrocławski Teatr Lalek
fot. Wrocławski Teatr Lalek

Niewidzialna Biblioteka – propozycja na świetne spędzenie czasu z przyjaciółmi

Jeśli lubicie spotkania przy planszówkach to wydarzenie organizowane przez Mediatekę i Stowarzyszenie Klub Koloseum przychodzi z pomocą. Dzięki temu będziecie mogli spędzić czas z przyjaciółmi przy naprawdę dobrych grach. Oczywiście oferta skierowana jest dla każdego: małego i dużego, mało i dużo doświadczonego gracza.

„Niewidzialna Biblioteka” to cykl sobotnich spotkań przy planszówkach. Tutaj każdy może poznać ciekawe tytuły gier planszowych, jak i przez zakupem zapoznać się z nowościami wydawniczymi. Spotkania organizowane są dal całych rodzin (można dostać już gry dla 3 i 4 latków), uczniów, studenckich przyjaźni czy osób dorosłych i seniorów.

Start 12 maja (sobota) o godzinie 11.00. Wstęp bezpłatny.

Mediateka, pl. Teatralny 5
Więcej informacji

fot. Mediateka
fot. Mediateka

Pociągami retro wokół Wrocławia – propozycja dla miłośników starych pojazdów

W ten weekend każdy będzie mógł przejechać się zabytkowymi pociągami, prowadzonymi przez lokomotywę parową! Wagony mają swoją historię, z drewnianymi ławkami dla podróżnych.

Trasa:

Wrocław Gł. – Wrocław Nadodrze – Wrocław Gł. – Wrocław Kuźniki – Wrocław Gł. – Wrocław Kuźniki – Wrocław Gł. – Wrocław Nadodrze – Wrocław Gł.;

Rozkład jazdy:

GBUREK: Wrocław Główny: 10:00 Wrocław Nadodrze 10:20 10:45 Wrocław Główny 11:10

ŚPIOCH: Wrocław Główny: 12:00 Wrocław Kuźniki 12:20 12:45 Wrocław Główny 13:10

WESOŁEK: Wrocław Główny:14:00 Wrocław Kuźniki 14:20 14:45 Wrocław Główny 15:10

NIEŚMIAŁEK : Wrocław Główny:16:20 Wrocław Nadodrze 16:40 17:05 Wrocław Główny 17:30

Cennik

Bilet normalny cała trasa 39,00 zł
Bilet szkolny 37% (od 4 lat) cała trasa 24,57 zł
Bilet student 51% cała trasa 19,11 zł
Bilet do 4 lat* cała trasa 0,00 zł

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Więcej informacji 

Miasteczko Artystów 2018 – sposób na interesujący spacer

Miasteczko Artystów to odtworzenie pięknych dzielnic Montmartre w Paryżu oraz Hyde Parku w Londynie.

W związku z tym bulwar nad Odrą wypełnią sztalugi z przepięknymi obrazami. Każdy będzie miał okazję podziwiać tę niespotykaną wystawę sztuki na świeżym powietrzu.

Artyści nie tylko będą prezentowali swoje prace, ale również będą tworzyć na miejscu. Dzięki temu będą mieli szansę na nawiązanie współpracy z galeriami sztuki czy koneserami.

Wstęp bezpłatny.

 

Bulwar Xawerego Dunikowskiego
Więcej informacji

mat. prasowe
mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRusza 9. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Nowych Horyzontach
Następny artykułZbliża się największe święto studentów – Juwenalia Wrocławskie 2018 już za kilka dni
Agnieszka Bielecka
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl