Zbliża się największe święto studentów – Juwenalia Wrocławskie 2018 już za kilka dni

0

Między 14, a 18 maja władzę we Wrocławiu przejmą tutejsi studenci. W tym roku większość wrocławskich uczelni połączyło siły, aby stworzyć wspólne juwenalia. To pierwsze tak duże święto studentów organizowane w naszym mieście. Organizatorzy przewidują liczne koncerty, zabawy i wydarzenia. 

Samorządy Studenckie Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Medycznego imienia Piastów Śląskich, Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki oraz Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu we współpracy z władzami Uczelni podjęły decyzję o wspólnej organizacji największej studenckiej imprezy we Wrocławiu – Juwenaliów Wrocławskich 2018.

Najbardziej wyczekiwana przez studentów impreza rozpocznie się Pochodem Juwenaliowym, który startuje spod Narodowego Forum Muzyki – na Placu Wolności, a kończyć się będzie na kampusie Politechniki Wrocławskiej. W dniach 14-18 maja 2018 odbędzie się szereg koncertów na terenie Pól Marsowych. W sumie na naszej scenie pojawi się aż 25 znakomitych artystów. Podczas juwenaliów wystąpią przedstawiciele różnych gatunków muzycznych – od rapu, przez rock, aż do ethno elektro, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Juwenalia Wrocławskie to prawdziwe święto żaków – organizowane przez studentów i dla studentów. Na uwagę zasługuje również zespół wyłoniony na drodze konkursu PoliRock – Cronica. Poniżej przedstawiamy harmonogram Juwenaliów Wrocławskich 2018:

Harmonogram imprezy
Harmonogram imprezy

Wstęp na teren imprezy dla studentów jest bezpłatny. Pozostałe osoby będą musiały zaopatrzyć się w specjalnie przygotowane zaproszenia. Pierwsze dwa dni (14-15 maja) są organizowane przez cztery wrocławskie uczelnie: Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny, Akademię Wojsk Wojskowych oraz Wyższą Szkołę Bankową. 16 maja będzie dniem przerwy, natomiast imprezę w dniach 17 – 18 maja wzięli na swe barki Uniwersytet Wrocławski i Wyższa Szkoła Bankowa.

Wydarzenie Juwenaliów Wrocławskich można śledzić na bieżąco tutaj. Oraz na stronie na portalu facebook.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław na weekend: 10 najciekawszych wydarzeń [11-13 maja 2018]
Następny artykułFitWyzwanie redakcji Kocham Wrocław z Fiteat.co [START]
Odkryj Wrocław na nowo