Wrocław: W sobotę autobusem i tramwajem MPK jeździmy za darmo, pod jednym warunkiem! [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY]

0
fot. Adam Bystry

Już w najbliższą sobotę 20 sierpnia we Wrocławiu będzie można jeździć transportem MPK Wrocław całkowicie za darmo. Jest jeden warunek – zamiast biletu przy kontroli należy okazać książkę – papierową bądź elektroniczną.

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską obowiązują z okazji Światowego Dnia Książki i Światowego Dnia Walki z Analfabetyzmem. Tego samego dnia w mieście odbędzie się Europejska Noc Literatury.

Darmowe przejazdy MPK Wrocław

Oprócz sobotniej akcji: książka zamiast bilety, we Wrocławiu bezpłatne przejazdy są możliwe dla wybranych grup mieszkańców.

We Wrocławiu z bezpłatnych przejazdów autobusami i tramwajami mogą na ten moment korzystać m.in. dzieci i młodzież ucząca się do 21 r.ż.. Oprócz tego za darmo jeżdżą także seniorzy w wieku 66 plus. Od tego roku bezpłatne przejazdy obejmą również osoby, które ukończyły 65 lat.

  • Darmowe przejazdy MPK obejmują dzieci i młodzież uczącą się do 21 r.ż.
  • Bezpłatnie mogą również jeździć od 1 stycznia 2022 r. osoby w wieku 65 lat i więcej.

W trakcie kontroli należy okazać dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem potwierdzający wiek.

UWAGA! Prawo do bezpłatnych przejazdów obowiązuje od dnia urodzin (np. osoba, która 65 lat kończy 2 lutego 2022 r. z bezpłatnych przejazdów może  korzystać od tego właśnie dnia).

CZYTAJ RÓWNIEŻ: MPK Wrocław kupi 13 nowych elektrycznych autobusów

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJedyna taka na Dolnym Śląsku! Odkryj Krośnicką Kolej Wąskotorową [POMYSŁ NA WEEKEND]
Następny artykułPrzed nami ostatnie Gastro Miasto w Browarze Mieszczańskim w tym roku!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.