Wrocław: W Parku Tysiąclecia powstaje ogromne grodzisko – Średniowieczny Wrocław

0
fot. fb/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Już jesienią w Parku Tysiąclecia w okolicy Nowego Dworu będzie gotowy nietypowy plac zabaw w formie grodziska ,,Średniowiecznego Wrocławia”. To pomysł mieszkańców, którzy wygrali głosowanie w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

,,Rośnie średniowieczne grodzisko z basztą, wieżą, kładką, palisadą, po której będzie można obejść całą warownię, trampoliną. Projekt WBO powstaje w parku Tysiąclecia, między Ślęzą a Nowym Dworem.” – informuje Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

fot. fb/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Na ten moment gotowe jest wzgórze, które zostało wyłożone specjalnym kauczukiem syntetycznym dla bezpieczeństwa dzieci. Budowane są też fundamenty pod urządzenia zabawowe. Zielony Wrocław do korzystania z placu zabaw zaprosi jesienią.

fot. fb/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Na nowym placu zabaw powstanie baszta, wieża, kładka z palisadą, a także trampolina. W ramach pierwszego etapu wybudowane zostanie grodzisko.

Wizualizacja projektu ,,Średniowieczny Wrocław”

Jak Wam się podoba ten projekt?

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: MATA Tour na Polach Marsowych [DOJAZD NA KONCERT, BILETY]
Następny artykułZaręczyny na Dolnym Śląsku: 5 klimatycznych i romantycznych miejsc idealnych na oświadczyny
Redaktor naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.