Wrocław: Nowe piękne szklarnie w Ogrodzie Botanicznym!

0
fot. Karolina Sokołowska

Od kilku lat trwa remont i budowa nowych przestrzeni w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu. Na finiszu są już nowe piękne szklarnie z sukulentami. Niebawem przebudowana zostanie historyczna kaktusiarnia.

,,Tak obecnie wygląda wnętrze naszych nowych szklarni Postanowiliśmy nie tylko postawić na najlepsze warunki do uprawy roślin, ale i na ciekawe rozwiązania aranżacyjne, tak by zyskać powierzchnię uprawową, móc powiększyć nasze kolekcje – co nieustannie robimy, ale i stworzyć niebanalne wnętrze.” – mówią przedstawiciele Ogrodu.

W nowym sezonie na pewno będą już dostępne do zwiedzania 2 szklarnie z sukulentami (1 nowo wyremontowana – mała szklarnia, będzie szklarnią na użytek pracowników służącą do rozmnażania wegetatywnego, wysiewów i innych działań niezbędnych do prawidłowego prowadzenia kolekcji).
W przyszłym roku ruszą kolejne remonty, tym razem przebudowana zostanie historyczna kaktusiarnia, która obecnie jest w bardzo złym stanie technicznym.
Od pięciu lat Ogród Botaniczny działa bardzo intensywnie by pozyskiwać fundusze na przebudowę starych, będących w fatalnym stanie obiektów. Przebudowywane są też mostki, kładki i tworzymy nowe aranżacje. Ogród zmienia się każdego dnia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Raj dla miłośników kwiatów i natury: Odkryj Arboretum w Wojsławicach na Dolnym Śląsku

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJak znaleźć dobrego fizjoterapeutę
Następny artykułCraft Music City — Wrocław otwiera się na Craft! Otwarty Festiwal muzyczny w samym centrum Wrocławia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.