Wrocław nie strzela w Sylwestra! Apel do mieszkańców

0

Po raz kolejny w tym roku miasto Wrocław zachęca do zaprzestania odpalania fajerwerków w Sylwestra. Na Rynku nie odbędzie się tradycyjna impreza dla mieszkańców, zabraknie również pokazu sztucznych ogni. 

W Sylwestrową noc szczególnie narażone na ból i cierpienie są zwierzęta, które boją się głośnych wystrzałów, huku petard i fajerwerków.

Miasto apeluje do mieszkańców, by powstrzymali się od odpalania sztucznych ogni, zwłaszcza na podwórkach, w pobliżu mieszkań i domów. Jeśli już chcemy zorganizować tego rodzaju pokaz, udajmy się w bardziej ustronne miejsce, pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych.

My ze swojej strony możemy prosić o zachowanie zdrowego rozsądku. Sylwester to wyjątkowy czas, w którym chcemy świętować i witać radośnie Nowy Rok. Ograniczmy odpalanie fajerwerków do maksymalnie krótkiego okresu czasu, jeśli nie chcemy z niego całkowicie zrezygnować.

Czytaj również: Wrocław: Sylwester 2021/2022. Jak i gdzie przywitać Nowy Rok?

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułFotowoltaika Wrocław. Czy opłaca się zainwestować w panele słoneczne?
Następny artykułWrocław: Nocleg blisko ZOO. Jaki hotel lub apartament wybrać?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.