Wrocław: Na Tarnogaju powstał plac zabaw, który świeci w ciemności! Leśne druchy – Tarnoduchy

0
fot. fb/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował dziś o zakończeniu prac nad pierwszym etapem kolejnego placu zabaw we Wrocławiu. Po Parku Wschodnim czas na Park Tarnogajski. Zrealizowany projekt jest nietypowy ale na pewno spotka rzeszę małych i dużych zwolenników. Sami zobaczcie jak wygląda!

Plac zabaw ,,Leśne druchy – Tarnoduchy” powstał z inicjatywy grupy Przyjazny Tarnogaj w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W planach są kolejne etapy projektu.

fot. fb/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Mieszkańcy Tarnogaju wybierali park w głosowaniu przez kilka lat z rzędu. Dziś dzieci mają już tu swoją przestrzeń do kreatywnej zabawy.

Na placu zabaw znajduje się m.in. zjeżdżalnia, telefon do ,,podsłuchiwania duchów”, wielka ruchoma platforma oraz wiklinowe szałasy i drewniany podest.

Koncepcja nawiązuje tematycznie do duchów lasu Tarnogajskiego, zwanych dalej Tarnoduchami. Ten motyw przewija w elementach graficznych, np. na ściance interaktywnej. Jest on najbardziej widoczny wzdłuż głównej osi placu urządzonej za pomocą różnych naturalnych elementów autorskich

fot. fb/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk
fot. fb/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk
fot. fb/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk
fot. fb/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

,,Projekt zakłada kolejny etap w którym możecie spodziewać się m.in. wiklinowych szałasów oraz terenowej lupy do obserwacji przyrody” – dodaje Prezydent.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Wystawa Magdaleny Abakanowicz. Gdzie i do kiedy zobaczyć?
Następny artykułWrocław: Solpol zostanie wyburzony. Prawdopodobnie już w styczniu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.