Wrocław: Solpol zostanie wyburzony. Prawdopodobnie już w styczniu!

0
https://fotopolska.eu/514851,foto.html?o=b14130

Solpol to jeden z najbardziej kontrowersyjnych elementów architektury Wrocławia znajdującej się w samym centrum Wrocławia. Był to pierwszy dom towarowy wybudowany tu po upadku PRL-u. Budynek na Starym Mieście został zaprojektowany przez Wojciecha Jarząbka, a jego budowa zakończyła się pod koniec 1993 roku.

W międzyczasie aktywiści wnosili wnioski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ale obie instancje podjęły taką samą decyzję – Solpol nie ma wartości historycznej i budynek nie został wpisany do rejestru zabytków.

30 lipca 2021 r. wydano decyzję, która pozwala inwestorowi na przystąpienie do rozbioru budynku. Kilka dni temu w serwisie oferteo.pl pojawiło się ogłoszenie o poszukiwani firmy, która wyburzy Solpol.

fot. oferteo.pl

Planowany termin rozpoczęcia prac, to 17 stycznia br.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Renoma przechodzi ogromną metamorfozę [WIZUALIZACJE]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Na Tarnogaju powstał plac zabaw, który świeci w ciemności! Leśne druchy – Tarnoduchy
Następny artykułWrocław: Powstaje pierwsza pralnia społecznie odpowiedzialna
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.