a

Wrocław Koncerty – przegląd koncertów 14/01-20/01

Wrocław Koncerty – w tym tygodniu zdecydowanie warto odpuścić imprezy dla usłyszenia artystów wielkiego formatu, nie tylko z Polski. Piękną klamrę muzycznego zestawienia dla najbliższych siedmiu dni komponują dwa wydarzenia, na które naprawdę trzeba się wybrać, dla przyjemności i rozwoju.

14/01/2019 godz. 19/wejście bezpłatne

Nie każdy z nas ma możliwość otaczania się ludźmi ze środowiska muzycznego. Jednak spotkania z takimi osobami są niesamowicie inspirujące i nierzadko otwierają nasze umysły, sprawiają, że choć na jedną rzecz zaczynamy patrzeć inaczej. Dusze artystyczne zdecydowanie inaczej widzą świat i nieświadomie mogą odmiennie interpretować rzeczywistość. Jedną z takich osób jest Rafał Augustyn – kompozytor, krytyk muzyczny a także filolog polski. Wrocławianin, którego dzieła były grane m.in. w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz Operze Wrocławskiej, otworzy przed Wami serce w Kalamburze, wsłuchajcie się w nie tego wieczora.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/296143341098809/

15/01/2019 godz. 20

Wtorek będzie małym powrotem do atmosfery Świąt. Usłyszycie m.in. „Lalujże Jezuniu”, „Cicha noc” i „Wśród nocnej ciszy”. Wszystkie kolędy w wykonaniu divy polskiej sceny, czyli Kayah. W Narodowym Forum Muzyki okazja do posłuchania na żywo płyty „Gdy pada śnieg”, która zawiera autorskie utwory świąteczne wokalistki.

Link do wydarzenia i biletów: https://www.eventim.pl/eventseries/kayah

16/01/2019 godz. 19

Nie oddalajcie się zbytnio od Placu Wolności, ponieważ w środę NFM przygotowało prawdziwą ucztę dźwiękową i kunszt muzyczny w czystej postaci. Po raz kolejny do Wrocławia zawita jedna z najsłynniejszych na świecie i najlepszych w Wielkiej Brytanii orkiestr, czyli London Symphony Orchestra. Osobą trzymającą magiczną różdżkę będzie wybitny dyrygent – sir Simon Rattle. Ponad stuletnia historia tej orkiestry imponuje i zachwyca, ambitny repertuar i pełen profesjonalizm to idealne określenia.  Zostały ostatnie miejsca!

Link do wydarzenia i biletów: http://www.nfm.wroclaw.pl/kalendarium/wydarzenie/6639

17/01/2019 godz. 20

Ethno Jazz Festival prezentuje kolejną zagraniczną gwiazdę. Prosto z Bueons Aires przylatują muzycy Sexteto Visceral. Miłośnicy namiętnych i gorących rytmów, to dla Was! Argentyńskie tango dla rozgrzania czwartkowego wieczoru! Sextet zagra kompozycje najsłynniejszych twórców w historii tańca miłości w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru.

Link do wydarzenia i biletów: http://staryklasztor.com.pl/bilety/

18/01/2019 godz. 20

Jak sprytnie pokazać, że jest się dumnym ze swojego miejsca zamieszkania i z muzyki, którą się tworzy? Można na przykład ukryć to w nazwie zespołu. Raggamuffin to charakterystyczny styl muzyczny, połączenie reggae i dancehall a do tego trochę elektronicznego brzmienia. Skrótu Vava chyba tłumaczyć nie trzeba 😉 Tak oto powstał zespół Vavamuffin, który zawojował scenę już 15 lat temu i z tej okazji usłyszycie ich kawałki w Starej Piwnicy. Artyści grają koncerty na największych scenach, m.in. na Woodstocku, a oprócz tego angażują się w kampanie społeczne, np. Stowarzyszenia Nigdy Więcej – Muzyka Przeciwko Rasizmowi.

Link do wydarzenia i biletów: http://starapiwnica.com.pl/bilety/

19/01/2019 godz. 20

„I just called to say I love you” – kultowy już utwór, którego melodia wybrzmiewa w głowie każdego po zobaczeniu tego wersu. Soulowe brzmienia przełamane funkiem i jazzem to zdecydowanie ścieżki, których w dzisiejszych czasach zdecydowanie jest za mało na muzycznej mapie kultury popularnej. Jednak, to co dali nam już wielcy artyści, odebrane nam na szczęście nigdy nie zostanie. W sobotę zapraszamy do Vertigo na wieczór poświęcony twórczości niezastąpionego wulkanu energii, czyli Vertigo presents: Stevie Wonder Unknown/Swing Night.

Link do wydarzenia i biletów: https://www.biletin.pl/pl/koncert/vertigo-presents

20/01/2019 godz. 12/wejście bezpłatne

A w ostatni wieczór tygodnia zachęcamy do pozostania w domu. Zdziwieni? Słuchanie muzyki może być jeszcze bardziej intymne, kiedy dźwięki wybrzmiewają w miejscu, w którym najczęściej przebywamy, no place like home. To zupełnie inna atmosfera, ale zdecydowanie polecamy ten rodzaj wsłuchiwania się w dźwięki. Nie sprzątajcie, nie gotujcie, nie uczcie się, lecz po prostu poczujcie swoje ulubione kawałki. A jeśli jesteście szczęściarzami i posiadacie własny gramofon, koniecznie rano wybierzcie się do Nietoty, gdzie odbędzie się Wielka Wyprzedaż Winyli.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2349453355278698/

Za tydzień przegląd Wrocław Koncerty na tydzień 21/01-27/01

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKsiążka na dziś: Niewidzialne miasto. Wrocław, który przestał istnieć 1938-2000 [KONKURS]
Następny artykułW związku ze śmiercią Prezydenta Gdańska w Ratuszu wyłożona zostanie księga kondolencyjna