wrocław koncerty

Wrocław Koncerty – przegląd koncertów 11/03-17/03

Wrocław Koncerty – przed nami kolejny muzyczny tydzień marcowy w stolicy Dolnego Śląska. Tym razem proponujemy różnorodne koncerty, będzie rap, pop, jazz, ale i na zakończenie specjalne wydarzenie łączące malarstwo z muzyką. W końcu każdy utwór jest malowany jak obraz, tylko zamiast barw, artysta posługuje się nutami… Nie zabraknie też propozycji z serii „naucz się sam”, czyli warsztatów.

11/03/godz. 20

Na bardzo dobry początek tygodnia niesamowity koncert w Starym Klasztorze. Prosto z Florydy przyleci do Wrocławia artysta i po prostu człowiek, którego historia powinna inspirować i motywować do działania. Troy „Satchmo” Anderson to wokalista i trębacz, którego muzyka (dosłownie) uzdrowiła. Uległ on ciężkiemu wypadkowi, który spowodował paraliż kończyn i utratę m.in. czucia w wargach. Dzięki żmudnym i regularnym ćwiczeniom udało mu się powrócić do śpiewu i grania na trąbce oraz odzyskać wiarę i radość z życia. Tribute to Louis Armstrong będzie wieczorem poświęconym ikonie jazzu i hołdem wobec Mistrza.

Link do wydarzenia i biletów: http://staryklasztor.com.pl/bilety

12/03/godz. 15

W Kuźni Talentów tym razem nauka gry na gitarze. Oczywiście możemy wybrać czy bardziej grają nam w duszy akustyczne dźwięki czy może mocniejsze, elektryczne brzmienie a może klasyczne nuty. Zajęcia odbywają się pod okiem wyszkolonych, profesjonalnych pedagogów i muzyków. A jeśli komuś bardzo się spodoba i będzie chciał kontynuować naukę, nic prostszego, ponieważ organizatorzy zadbali o to, aby lekcje były cykliczne. Wtorki lub piątki, szczegóły do ustalenia indywidualnie.

Link do wydarzenia i biletów: https://www.kuzniatalentu.pl/zajecia

13/03/godz. 20

Tym razem w Starym Klasztorze zupełnie inny klimat, czyli Coldplay Night. Koncert poprowadzi Wojtek Kiełbasa wraz z muzykami. Wieczór ten będzie podróżą przez 20 lat istnienia brytyjskiego zespołu na rynku muzycznym. Będzie można usłyszeć zarówno pierwsze utwory, dzięki którym grupa stała się popularna, takie jak „Fix You” czy „Yellow”, ale i te z ostatnich list przebojów, np. „A Sky Full of Stars”. Zapowiada się piękne brzmienie, idealne dla słuchaczy muzyki popularnej, w sam raz na środowy odpoczynek od obowiązków.

Link do wydarzenia i biletów: http://staryklasztor.com.pl/bilety/

Bilety dostępne również w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce.

14/03/godz. 20

Kolejny koncert z serii Tribute to, w czwartek U2 Tribute Show. Czy Adam Sypula sprawdzi się jako polski Bono? Koniecznie przyjdźcie to sprawdzić! Mimo zauważalnej, a raczej słyszalnej, zmiany kierunku twórczości irlandzkiego zespołu, trzeba przyznać, że jest to zespół, który ukształtował pewną konkretną część rockowej sceny w skali światowej. Polscy muzycy zinterpretują klasyki i udowodnią, że jednak już znaleźliście to, czego szukaliście 🙂 Stara Piwnica!

Link do wydarzenia i biletów: http://starapiwnica.com.pl/bilety/

15/03/godz. 20

KAMP! to zespół, który w ciągu ostatnich lat wyrobił sobie bardzo dobrą opinię na polskim rynku muzycznym. Młodzi Łodzianie grali już na takich festiwalach jak Opener, Audioriver czy SXSW w USA. Elektroniczne serca muzyków z zespołu roztańczyły przebój Dancing Shoes do 5 milionów wyświetleń, co jest liczbą imponującą, przewyższa nawet oryginalny teledysk Brodki! W ubiegłym roku chłopaki wydali album „Dare”, który jest mieszanką popowej elektroniki, ale z domieszką techno – majstersztyk w kwestii produkcji dźwiękowej, płyta dopracowana w każdym szczególe. Wpadajcie posłuchać KAMP! do Starego Klasztoru już w najbliższy piątek.

Link do wydarzenia i biletów: https://goingapp.pl/evt/2056618/kamp-2019

16/03/godz. 20

Sokół mocno pozytywnie zaskoczył ostatnim krążkiem. Zaskoczenie przede wszystkim dlatego, że jest to pierwsze solowe wydanie artysty, a jednocześnie jest to po prostu bardzo dobre 56 minut. Oczywiście Wojtek zaprosił na swój album innych, m.in. Taco czy PRO8L3M i tak też powstał „Napad na bankiet”, który zostaje w głowie każdemu, nawet niekoniecznie mocno wkręconemu w polskim rap. Sokół naprawdę mocno zachęca do wgłębienia się w jego twórczość, zarówno tę z lat 90’ przy duecie TPWC z Ponem, jak i tę najnowszą. Na scenie w Zaklętych Rewirach pojawi się również Ras oraz DJ Kebs.

Link do wydarzenia i biletów: https://goingapp.pl/evt/2071040/

17/03/godz. 18/wejście bezpłatne

A w ostatni dzień tygodnia obiecane połączenie malarstwa z muzyką.  Dla oczu wernisaż absolwentki Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa we Wrocławiu, Magdaleny Kępki. Będzie można podziwiać piękne polskie pejzaże czy architekturę gorącego południa. Wszystko stworzone w oleju i akrylu. A dla uszu duet Jędrzej Skiba i Marek Niedzielski. Półfinalista VI edycji Voice of Poland, wokalista i gitarzysta wraz z perkusistą umilą wieczór, grając akustycznie zarówno przeboje klasyków ze świata muzyki rockowej i popowej, jak i autorskie utwory. Niedziela dla uciechy oczu i uszu we Wrocławskim Klubie Formaty.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2195335340730209/

Za tydzień przegląd Wrocław Koncerty na tydzień 18/03-24/03

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTOP 5 wyjątkowych piekarni i cukierni we Wrocławiu
Następny artykułOtwarcie Max Berg Hostel w stylu Breslau. Nowe miejsce na mapie Wrocławia!