Wrocław: Kąpielisko Glinianki przejdzie duże zmiany na nowy sezon! Większa plaża i punkty gastronomiczne

0

Rozpoczęto właśnie przygotowania do sezonu na jednym z kultowych kąpielisk we Wrocławiu –  na Gliniankach. To teren o łacznej powierzchni 17 hektarów w obrębie którego znajdują się trzy jeziorka o powierzchni ok 10 hektarów.

– Jeszcze przed sezonem zostaną przeprowadzone niezbędne prace inwestycyjnie. Obszar obiektu zostanie ogrodzony nowym, szczelnym płotem.

Plaża zostanie wydłużona o 80 metrów i poszerzona o 2 metry. Wysypane zostało już 400 ton nowego piasku. 

Wykonany zostanie remont poszycia dachowego i wymiana starej dachówki na blachę trapezową, wymiana okien oraz odświeżenie budynku w środku (wymiana elektryki, malowanie, remont pomieszczenia kasowego). – informuje Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Obiekt zostanie wyposażony w nowe leżaki oraz doposażone zostanie stanowisko kasowe. Szatnie, prysznice zostana odświeżone.

Na terenie pojawią się 4 punkty gastronomiczne z urozmaiconym menu. Dzięki tym wszystkim inwestycjom kąpielisko zyska jeszcze bardziej na atrakcyjności.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kąpielisko Glinianki we Wrocławiu już od 1967r.! [CENY, GODZINY OTWARCIA]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOd wieży do teleskopów: Nieznana historia wrocławskich obserwacji nieba
Następny artykułWrocław: Zajęcia dla dzieci i młodzieży w Ogrodach Doświadczeń Łukasiewicz Port
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.