Wrocław 8. na liście najbardziej zmotoryzowanych miast w Polsce

0

We Wrocławiu na 1000 mieszkańców przypada 861,2 pojazdów mechanicznych. Ten wynik uplasował miasto na 8. miejscu rankingu zmotoryzowania. W skali województwa dolnośląskiego był najwyższy.

Eksperci rankomat.pl przygotowując ranking najbardziej zmotoryzowanych miast wzięli pod uwagę samochody osobowe, ciężarowe i motocykle zarejestrowane w 66 miastach na prawach powiatu.
W utworzeniu listy posłużono się danymi GUS opracowanymi dla każdego z trzech rodzajów pojazdów w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. Miejsce na liście porównywarki wynika z sumy tych pojazdów przypadających na każdy tysiąc mieszkańców danego miasta. We Wrocławiu zarejestrowanych jest 861,2 pojazdów na 1000 kierowców. Wynik znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu i był najwyższy w dolnośląskim. W województwie mniej pojazdów jest w Jeleniej Górze (755,1), Legnicy (643,2) oraz Wałbrzychu (391,1), który zamyka zestawienie całej Polski.
Samochody osobowe są najpopularniejszym środkiem transportu także we Wrocławiu. Na 1000 mieszkańców przypada 715,4 osobówek. Daje to 8. miejsce w Polsce. W przypadku ciężarówek Wrocław zajmuje dalsze miejsce (16.) z wynikiem 115,8. Motocykli w stolicy Dolnego Śląska zarejestrowano 30,0 na 1000 mieszkańców i tutaj dało to 26. miejsce w kraju.
– Zwykle mieszkańcy większych miast płacą więcej za ubezpieczenie OC w porównaniu do właścicieli samochodów z mniejszych miejscowości. Np. wrocławianie płacą więcej niż legniczanie. Jednak miejsce zamieszkania to tylko jeden z wielu czynników, które wpływają na wysokość składki. Ubezpieczyciele biorą również pod uwagę m.in. dane kierowcy i pojazdu –  wyjaśnia Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju produktu rankomat.pl.

mat. Rankomat.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMiesiąc koncertów jazzowych na plażach, w parkach, hotelach i na dachach!
Następny artykułOpera Wrocławska zaprasza na bezpłatne letnie warsztaty oddechowe
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.