Festiwal Dobrego Piwa to największa w Polsce i jedna z największych w Europie impreza promująca oryginalne i niepowtarzalne piwa z małych oraz średnich browarów, jak i wykwintne smaki potraw wykraczające poza stereotyp piwnej oferty kulinarnej.
Festiwal w ciągu minionych dziewięciu lat z lokalnego święta smakoszy piwa wyrósł na wydarzenie, które zdobyło renomę nie tylko w Polsce, ale też poza jej granicami – przyjeżdżają do nas uczestnicy oraz wystawcy z sąsiednich krajów, takich jak: Czechy, Niemcy, Litwa, Łotwa, Wielka Brytania, Belgia.
Rozwój Festiwalu znajduje swoje odzwierciedlenie również w liczbie uczestników, która rośnie systematycznie z roku na rok, by podczas ostatnich edycji przekroczyć 60 tysięcy osób.
Od 2014 roku Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, organizowany początkowo przy Zamku Leśnickim, przeniósł się na esplanadę Stadionu Wrocław. Nowa lokalizacja okazała się trafiona pod wieloma względami. Większa powierzchnia pod stoiska, profesjonalne zaplecze techniczne, lepszy dojazd do miejsca Festiwalu, sprawiło, że 5. edycja Festiwalu odnotowała rekordową liczbę zarówno wystawców jak i uczestników. Od tego czasu Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa stale się rozrasta, przyciągając do Wrocławia uczestników z niemal całego świata.
Warsztaty:
Szkolenie nie tylko dla piwowarów
Szkolenia dla bardziej zaawansowanych, chcących zapoznać się również z niepożądanymi aromatami w piwie, na bazie aromatów FlavorActiV poprowadzi Paweł Leszczyński, certyfikowany sędzia piwny, współorganizator Warszawskiego Festiwalu Piwa.
Szkolenie degustatorskie
Certyfikowany sędzia piwny, były prezes Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.
Chcesz nauczyć się, jak fachowo degustować piwo, na jakie elementy zwrócić uwagę i jak je ocenić? Myślisz, że profesjonalna wiedza sensoryczna i ocena piwa zarezerwowana jest tylko dla specjalistów i sędziów piwnych? Chcesz poznać techniki degustacyjne, zasady analizy piwa, sprawdzić się w teście aromatycznym i pracować z arkuszem oceny piwa? Weź udział w podstawowym kursie z sensoryki i degustacji piwa podczas FDP. Kursanci będą mogli zapoznać się z technikami degustacji i profesjonalną oceną piwa na podstawie sześciu różnych gatunków piw.
Szkolenie dla sędziów piwnych
To najbardziej zaawansowane szkolenie, podczas którego poznamy 20 substancji, które dość często pojawiają się w piwach nowofalowych. Ich degustacja będzie również pretekstem do tego, aby opowiedzieć o grupach aromatów takich jak estry, fenole, aromaty siarkowe i tym podobne. Skupimy się na wadach, ale nie zabraknie też cech aromatycznych, które są charakterystyczne na konkretnych stylów piwa.
ABC cydrów polskich
W trakcie degustacji poznasz 6 różnych odsłon polskiego cydrownictwa. Czy wiesz czym jest cydr? Jakie może mieć barwy, aromaty, smaki? Z jakich jabłek produkuje się cydr i dlaczego? Dowiesz się czym jest cydr rzemieślniczy i dlaczego różni się od koncernowego, nie tylko ceną.
ABC miodów pitnych
Podczas degustacji poznasz 6 polskich rzemieślniczych miodów pitnych. Miód pitny uchodzi za wybitnie polski alkohol. Jednak jego historia jest równie długa jak wina!
Warsztaty płatne w cenie od 100 zł.