Winnice na Dolnym Śląsku. 8 wyjątkowych miejsc, w których napijesz się regionalnego wina!

0

Na Dolnym Śląsku mamy wiele cudownych miejsc, które zachwycają nieustannie swoim niepowtarzalnym klimatem. Sprawiają one, że kochamy Nasz region i doceniamy Jego uroki. Atrakcyjnymi miejscami z pewnością są winnice, które zachęcają do degustacji regionalnego wina, spacerów czy relaksu w zaciszu.

Wyruszcie z Nami w podróż po najlepszych, regionalnych winnicach Dolnego Śląska! Z mapy Turystyka kulinarna Dolnego Śląska stworzonej przez Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska, wybraliśmy 7 niezwykłych winiarni i winnic z Dolnośląskiego Szlaku Piwa i Wina. Życzymy udanej wędrówki!

3. Winnica Celtica

To jedno z tych wyjątkowych, magicznych miejsc, do których pragnie się wracać. W ofercie winnicy znajdziecie przede wszystkim wina gronowe, czerwone, różowe oraz białe. Najpopularniejsze wina, to:

  • Riesling (białe, wytrawne) – charakteryzuje się wysoką kwasowością. Młode wina z tego szczepu są zwykle bardziej owocowe.
  • Sauvignon Blanc (białe, wytrawne/półwytrawne) – smak jest świeży, a aromat przypomina owoce egzotyczne. Podbija serca każdego smakosza.
  • Gewürztraminer (białe, półsłodkie) – król białych win. Szczep prosto z Alzacji o aromacie białych kwiatów i miodu z naciskiem na kwiat czarnego bzu – to raj dla podniebienia.
  • Pinot Noir (różowe, półwytrawne) – ma niezwykle ciekawy aromat, w którym przeważa lukrecja, suszona śliwka, truskawka, czerwona porzeczka oraz malina.

Można skorzystać z degustacji wina Sabat (w każdą sobotę od maja do listopada w godzinach wieczornych). Dodatkową atrakcją jest nocleg w przerobionym, zabytkowym budynku winiarni z 1902 roku (mieściła się w niej Gazownia Miejska).

Wino można kupić w sklepie internetowym: tutaj.

Lokalizacja: Sobótka, ul. Czysta 1

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @agaszka

Winnice na Dolnym Śląsku
Fot. fb/Winnica i Winiarnia Celtica
Poprzedni artykułWrocław: Bezpłatne koncerty na Rynku w czerwcu. Myslovitz, Lady Pank i Flow Up!
Następny artykułDawne lądowisko dla helikopterów na Przedmieściu Oławskim zamieni się w miejsce do nauki tańca irlandzkiego! [BEZPŁATNE WARSZTATY]