Winnice na Dolnym Śląsku. 8 wyjątkowych miejsc, w których napijesz się regionalnego wina!

0

Na Dolnym Śląsku mamy wiele cudownych miejsc, które zachwycają nieustannie swoim niepowtarzalnym klimatem. Sprawiają one, że kochamy Nasz region i doceniamy Jego uroki. Atrakcyjnymi miejscami z pewnością są winnice, które zachęcają do degustacji regionalnego wina, spacerów czy relaksu w zaciszu.

Wyruszcie z Nami w podróż po najlepszych, regionalnych winnicach Dolnego Śląska! Z mapy Turystyka kulinarna Dolnego Śląska stworzonej przez Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska, wybraliśmy 7 niezwykłych winiarni i winnic z Dolnośląskiego Szlaku Piwa i Wina. Życzymy udanej wędrówki!

Z powrotem

1. Winnica Alvarium

To ekologiczne gospodarstwo rolne zajmuje się zarówno pszczelarstwem, jak i wytwarzaniem znakomitego wina.

Winnica położona jest w świetnych warunkach, gdzie jest duże nasłonecznienie, a żyzność gleby sprzyja szybkiemu rozwojowi winorośli. Pracownicy od lat zajmują się wytwarzaniem miodu oraz wina i stawiają w obu przypadkach na naturalne składniki bez sztucznych dodatków.

Do Alvarium można przyjechać i pozwiedzać winnicę, skosztować winiarskich wyrobów i posłuchać ekspertów, którzy opowiedzą o winie i winiarstwie. W winnicy odbywają są także ciekawe warsztaty z zakresu prac w winnicy oraz przy zbiorze i przetwarzaniu owoców. A w sezonie letnim można rozbić namiot czy rozstawić się z przyczepą campingową.

Lokalizacja: 23A Ostaszów, Przemków

Godziny otwarcia: pn-pt 17:00-20:00, sb 10:00-17:00, nd zamknięte

Z powrotem
Poprzedni artykułWrocław: Bezpłatne koncerty na Rynku w czerwcu. Myslovitz, Lady Pank i Flow Up!
Następny artykułDawne lądowisko dla helikopterów na Przedmieściu Oławskim zamieni się w miejsce do nauki tańca irlandzkiego! [BEZPŁATNE WARSZTATY]