Wrocław: Bezpłatne koncerty na Rynku w czerwcu. Myslovitz, Lady Pank i Flow Up!

0

Miasto przygotowało bogaty program wydarzeń kulturalnych w ramach projektu Spotkajmy się we Wrocławiu. Weekend 24-26 czerwca to cykl bezpłatnych koncertów skierowanych do różnych grup odbiorców. Ogłoszono program pierwszego dnia.

– Mamy za sobą dwa lata izolacji, mniejszych lub większych obostrzeń. To wiele odwołanych imprez i nieodbytych spotkań – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – Choć nie wiemy jeszcze, czy ostatecznie pożegnaliśmy się z pandemią, jest to ten moment, kiedy możemy poczuć się bezpiecznie i znów być ze sobą razem w Rynku, tak jak mieliśmy w zwyczaju wcześniej. W końcu w pełni wracamy, wierząc, że na stałe – dodaje.

W piątek, 24 czerwca, mieszkańcy miasta i odwiedzający je turyści mogą spodziewać się mocy muzycznych atrakcji. Koncerty będą okazją do ponownego spotkania się w sercu miasta i powrotem do wspólnego spędzania czasu. To pierwsze tak duże wydarzenie organizowane przez Wrocław od początku pandemii.

–  Kiedy wydawało nam się, że wreszcie wracamy do normalności po pandemii, Rosja napadła na Ukrainę, eskalując działania wojenne prowadzone przez siebie od ośmiu lat. Wrocławianie jednak ponownie stanęli na wysokości zadania i ruszyli z pomocą – mówi Radosław Michalski, dyrektor Wydziału Promocji Miasta i Turystyki. – Cyklem imprez w dniach 24-26 czerwca chcemy symbolicznie otworzyć miasto, podziękować wszystkim zaangażowanym w świadczenie pomocy podczas pandemii i kryzysu uchodźczego, zaproponować mieszkańcom i turystom spędzenie weekendu w rytmie Wrocławia – dodaje.

40.lecie Lady Pank

Gwiazdą wieczoru będzie legendarny zespół Lady Pank. Zespół został założony w 1981 roku we Wrocławiu. Koncert jubileuszowy miał się odbyć już w ubiegłym roku, jednak pandemia pokrzyżowała te plany. Jan Borysewicz z zespołem zagra najbardziej znane przeboje grupy.

– Nasze 40. urodziny będziemy świętować w mieście, w którym wszystko się zaczęło, we Wrocławiu. Bardzo cieszymy się, że to właśnie tutaj, na wrocławskim Rynku, zagramy koncert, który będzie wisienką na torcie naszej urodzinowej trasy. “Choć to fizyce wbrew, wskazówka cofa się”…, we Wrocławiu zawsze czujemy się tak, jakby czas nie istniał. Dzięki, Wrocław!– żartował Jan Borysewicz, lider Lady Pank.

Z okazji jubileuszu zespołu, we Wrocławiu pojawi się krasnal Mała Lady Punk, nawiązujący do niezapomnianego przeboju.

Myslovitz, Flow Up!, Mescalero

Oprócz Lady Pank, w piątek, 24 czerwca, na scenie we Wrocławiu zagości także obchodzący 30-lecie działalności Myslovitz. Zespół ma w swoim dorobku już 10 płyt, które sprzedały się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. W tym roku w sklepach pojawi się kolejna.

Na scenie pojawi się także Flow Up!. To pop-rockowy projekt muzyczny założony przez gitarzystę Tomasza Wolaka w 2017 roku we Wrocławiu. Wokalnie w zespole udziela się znana także z solowych dokonań Malwina Jańta.

Piątkowe spotkanie rozpocznie Mescalero – zespół tworzący szeroko pojętą muzykę hard-rock metal. Grają energetycznie i po polsku. I to dlatego oni rozgrzeją publiczność na wrocławskim rynku.

Wydarzenie będzie dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, zgodnie z opracowanymi Wrocławskimi Standardami Dostępności Kultury i Wydarzeń.

Święto Wrocławia

Obchodzimy je zawsze 24 czerwca, czyli wtedy, gdy w Kościele Katolickim przypada wspomnienie św. Jana Chrzciciela – patrona archidiecezji i katedry wrocławskiej, którego wizerunek znajduje się w centralnym, sercowym polu herbu Wrocławia.

Każdego roku z tej okazji miasto przygotowuje cykl wydarzeń kulturalnych. W tym roku zaczniemy świętowanie już 15 czerwca.

Pełen program wydarzeń opublikujemy w najbliższych dniach.

mat. UM Wrocławia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Ulica Pomorska i zachodnia część placu Staszica zostaną przebudowane. Podpisano umowę
Następny artykułWinnice na Dolnym Śląsku. 8 wyjątkowych miejsc, w których napijesz się regionalnego wina!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.