Winnice na Dolnym Śląsku. 8 wyjątkowych miejsc, w których napijesz się regionalnego wina!

0

Na Dolnym Śląsku mamy wiele cudownych miejsc, które zachwycają nieustannie swoim niepowtarzalnym klimatem. Sprawiają one, że kochamy Nasz region i doceniamy Jego uroki. Atrakcyjnymi miejscami z pewnością są winnice, które zachęcają do degustacji regionalnego wina, spacerów czy relaksu w zaciszu.

Wyruszcie z Nami w podróż po najlepszych, regionalnych winnicach Dolnego Śląska! Z mapy Turystyka kulinarna Dolnego Śląska stworzonej przez Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska, wybraliśmy 7 niezwykłych winiarni i winnic z Dolnośląskiego Szlaku Piwa i Wina. Życzymy udanej wędrówki!

2. Wino spod Ślęży

Jadzia i Piotr stworzyli miejsce, które jest niepowtarzalne. W winnicy uprawia się obecnie zarówno czarną porzeczkę, jak i winorośle. Większość usadzeń w Winie spod Ślęży stanowi odmiana winogron Gewürztraminer, po które właściciele wybrali się aż do Alzacji.

Wszystkie wina w winnicy wytwarza się samodzielnie, z zadbaniem o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. W winiarni skosztujecie dojrzałe wina, które zadowolą podniebienia każdego konsumenta. Do wyboru są wina: porzeczkowe, gronowe miodowo-bzowe, Inspiration (i tutaj coś dobrego dla każdego): Rosa, Black, Red czy White.

Winnica znajduje się w malowniczym otoczeniu góry Ślęża, niedaleko Wrocławia.

Lokalizacja: ul. Mirosławicka 22, Michałowice

Poprzedni artykułWrocław: Bezpłatne koncerty na Rynku w czerwcu. Myslovitz, Lady Pank i Flow Up!
Następny artykułDawne lądowisko dla helikopterów na Przedmieściu Oławskim zamieni się w miejsce do nauki tańca irlandzkiego! [BEZPŁATNE WARSZTATY]