Weekend we Wrocławiu: 8 najciekawszych wydarzeń [7-9 lutego 2020]

0
fot. @lukaszmdt

Ten weekend we Wrocławiu zapowiada się wietrznie i zimno. Szkoda jednak czasu na siedzenie w czterech ścianach. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie 8 najciekawszych wydarzeń, skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych. 

Tydzień Małżeństw 2020

Tegoroczny Tydzień Małżeństw już trzeci raz z rzędu jest organizowany przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia przy współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

W ramach wydarzenia każde małżeństwo będzie miało możliwość wzięcia udziału w ciekawych warsztatach tematycznych, a także skorzystać z konsultacji dla par prowadzonych przez psychologa, seksuologa oraz terapeuty.

Uczestnicy będą mieli także okazję do bezpłatnej wizyty w Dolnośląskim Centrum Filmowym, gdzie zostanie wyświetlony film Historia małżeńska w reżyserii Noah Baumbacha.

Program wydarzenia 

 • udział w atrakcjach jest bezpłatny
 • wymagana rezerwacja
fot. mat. prasowe

_____________________________________________________________________

Ślady – Interaktywny Plac Zabaw

Tym razem do marca potrwa kolejna odsłona wystawy Interaktywny Plac Zabaw, której celem jest rozwijanie świadomości w odwiedzających. Tym razem została ona poświęcona środowisku naturalnemu, gdzie zawrócono szczególną uwagę na jego zasoby oraz deficyt, który zaczynamy odczuwać w codziennym życiu.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace oraz serie wydarzeń, które pozwolą odwiedzającym poczuć przyrodę oraz wspomogą w budowaniu świadomości na temat tego, jak bardzo jest ona cenna dla naszego życia. Uczestnicy dowiedzą się również, że kształtowanie właściwej postawy wobec natury jest niezwykle istotne, dlatego powinniśmy zacząć to jak najszybciej.

Wstęp bezpłatny.

Centrum Sztuki WRO – WRO Art Center, ul. Widok 7

fot. mat. prasowe

_____________________________________________________________________

Spektakl: Motyl

O czym? Rutka ma zaledwie pięć lat i bardzo boi się ciemności. Niestety, jej rodzice nie rozumieją jej strachu i twierdzą, że powinna zasypiać przy zgaszonym świetle. Kto w takim razie pomoże małej bohaterce w zmierzeniu się ze zjawami, które wychodzą zza ściany i sufitu? Może Rybka-Świetlik albo Foka? A może magiczny Samochód, z którym wyruszy na nocna wędrówkę przez miasto. A co jeśli Rutka sama zrozumie, że wcale nie musi się bać już ciemności?

Motyl Marcina Libera to kolejne przedstawienie, które zostało stworzone specjalnie dla małej, dziecięcej publiczności. Motyl to metafora dorastania, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli mogą zobaczyć siebie. W ten charakteryzacji staje się opowieścią o walce dobra ze złem, a także ciemnej i jasnej stronie nocy.

 • wstęp płatny – cena 25zł/os.
 • Duża Scena

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4 
Więcej informacji

fot. mat. prasowe

_____________________________________________________________________

„Z Wrocławia na Księżyc” – kosmiczne spotkanie we Wrocławiu

Naukowcy oświadczyli, że człowiek wróci na Księżyc już w 2024 roku, a Marsa zdobędą w ciągu najbliższych 30 lat. Jednak na tę chwilę wiele państw oraz wielkich koncernów konkurują o cenne zasoby kosmosu. Niektórzy już mogą pozwolić sobie na kupno biletów na wycieczki kosmiczne, a inżynierowie i naukowcy tworzą plany podboju nieznanego nam wszechświata.

Mało jednak osób zdaje sobie sprawę, że cała historia kosmicznych podróży rozpoczęła się we Wrocławiu. To w naszym mieście, w 1927 roku powstała grupa zapalonych miłośników techniki rakietowej, która miała im pomóc w realizacji marzenia o locie na księżyc. Kto należał do tej grupy i jaką mieli wizję? Tego wszystkiego dowiemy się 7 lutego  podczas wykładu.

 • Program 
 • spotkanie odbędzie się 7 lutego w godzinach 12.00 – 16.00
 • wstęp jest bezpłatny

Oratorium Marianum, pl. Uniwersytecki 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

_____________________________________________________________________

The Buddies – bezpłatne zajęcia dla dzieci z języka angielskiego

W ten piątek Filia nr 1 Biblioteki Publicznej we Wrocławiu organizuje bezpłatne zajęcia dla dzieci z języka angielskiego. Warsztaty zostaną poprowadzone przez wolontariuszy biblioteki, które mają doświadczenie w nauce maluchów języka angielskiego.

 • zajęcia są dla dzieci w wieku 7-9 lat
 • ruszamy 7 lutego o godzinie 16.30
 • wymagane zapisy: 71 347 12 70 lub 71 38 28 649.

Filia nr 1 Biblioteki Publicznej, ul. Sztabowa 98
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

_____________________________________________________________________

Tworzenie aplikacji w JavaScript

Zawsze chciałeś tworzyć aplikacje w JavaScript? Przyjdź zatem 8 lutego w godzinach 9.00 – 12.00 na warsztaty, gdzie zobaczysz jak wygląda to w praktyce. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczne są zapisy (przejscie@biblioteka.wroc.pl).

Podczas zapisów należy podać nazwę kursu, datę i godziną, a także nazwisko i numer telefonu. Konieczny będzie także numer karty bibliotecznej. Osoby, które wezmą udział w warsztatach zostaną poinformowane o fakcie w mailu zwrotnym.

udział płatny – koszt 40 zł 

Centrum Innowacji Przejście – filia nr 13 MBP, ul. Świdnicka 19
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

_____________________________________________________________________

Bal karnawałowy dla dzieci

Karnawał to również czas, kiedy to najmłodsi mogą się wybawić w towarzystwie swoich rówieśników. Dlatego ten karnawał będziemy świętować w pirackim stylu. Dzieci wypłyną na wielkie morze wspólnie zaprojektowaną banderą, przy okazji stoczą pirackie boje i nauczą się kroków tanecznych prawdziwych piratów. Oprócz tego każdy będzie mógł odnaleźć zaginiony skarb.

 • wydarzenie skierowane dla dzieci powyżej 4 lat (wraz z opiekunami)
 • startujemy 8 lutego o godzinie 11.00
 • zapisy: strona

Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA, ul. B. Krzywoustego 286
Więcej informacji

 

fot. mat. prasowe

_____________________________________________________________________

Doktor Dolittle odwiedzi Wrocław!

Afrykańskie pustynie, dzika dżungla, otchłań oceanu i polska wieś. Do tych miejsc będą podróżować w najbliższą sobotę najmłodsi Dolnoślązacy. Ich przewodnikiem będzie Doktor Dolittle, który pokaże, jak się rozmawia ze zwierzętami z całego świata.

 Znakomite show z Doktorem Dolittle, gigantyczna kolorowanka ze zwierzętami, wielka gra w klasy i rodzinny quiz Koło Fortuny – takie atrakcje czekają już 8 lutego na wszystkie dzieci w Magnolia Park. Motywem przewodnim wydarzenia jest Świat Doktora Dolittle, weterynarza, który potrafi rozmawiać ze wszystkimi zwierzętami.

W godzinach 11.00-18.00 na placu eventowym (obok salonu Empik) w największym centrum handlowym na Dolnym Śląsku dzieci, ale też i ich rodzice będą mieli okazję podróżować z Doktorem Dolittle po dzikich dżunglach, odległej Australii, afrykańskiej pustyni czy eksplorować głębie oceanów, a także odwiedzić polską wieś. Wszystko oczywiście w bajkowej scenerii i z udziałem zwierząt z całego świata.

Główna sobotnia atrakcja to aktorskie przedstawienie muzyczne, podczas którego do udziału zapraszane będą dzieci z widowni. Wspólnie z aktorami najmłodsi poznają tajemnice świata zwierząt. Przedstawienia odbędą się w godzinach: 12.00, 13.30, 15.00 i 16.30. Atrakcją dla całych rodzin będzie również wielki quiz: Koło Fortuny z Doktorem Dolittle. Pytania będą dotyczyć oczywiście zwierząt. Przez cały dzień najmłodsi będą mogli skakać po wielkiej, kolorowej grze w klasy i wspólnie pokolorować gigantyczną kolorowankę. Dodatkowo przez całą sobotę do dyspozycji będzie strefa makijażu, gdzie makijażyści pomalują twarze dzieciom, a także ozdobią zwierzęcymi tatuażami. Wszystkie rysunki są wykonywane specjalnymi, atestowanymi farbami przeznaczonymi do malowania ciała.

Świat Doktora Dolittle
8 lutego (sobota)
Godzina 11.00-18.00

Plac eventowy przy salonach Empik i Super-Pharm 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu powstał pierwszy Academic Box – przestrzeń dla studenckich kół naukowych
Następny artykuł5 najbardziej nietypowych pomysłów na walentynki we Wrocławiu 2020
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl