Weekend we Wrocławiu: 8 najciekawszych wydarzeń [14-16 lutego 2020]

0
fot. Wysoki Śląsk

Ten weekend we Wrocławiu to przede wszystkim mnóstwo wydarzeń zarówno dla zakochanych, jak i singli. Przygotowaliśmy zestawienie 8 najciekawszych atrakcji, w których warto wziąć udział. 

Walentynki w Afrykarium

A co by powiedziała druga połówka na podwodne Walentynki? Wrocławskie Afrykarium zapraszam na kolację walentynkową, którą będzie można zjeść w tunelu mozambickim, wśród żółwi, rekinów oraz płaszczek.

Kolacja zacznie się tuż po tym jak wyjdą ostatni goście ZOO. Uczestnicy kolacji nie tylko zwiedzą Afrykarium podczas indywidualnej wycieczki po obiekcie, a także poznają sekrety fauny i flory z Afryki. Wieczór zakończy się pięciodaniową kolacją z nielimitowanym dostępem do wina i słodkiego bufetu.

 • kolacja rozpocznie się 14 lutego
 • cena za parę to 690 zł

Wrocławskie ZOO, ul. Wróblewskiego 1-5
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

_____________________________________________________________________

Walentynki na Stadionie Wrocław

Podczas tegorocznych Walentynek – zwłaszcza na wrocławskim stadionie.

Na miejscu będzie można przytulić swojego partnera i wejść na lodowisko za jedyne 10 zł. Oprócz tego każdy będzie mógł zwiedzić Stadion Wrocław z możliwością wygłoszenia specjalnej dedykacji przez mikrofon w godzinach 18.00 i 20.00.

Pary będą mogły również spróbować swoich sił podczas skoku wahadłowego w tandemie. Oczywiście nie zabraknie również możliwości wyświetlenia napisu na membranie stadionu (więcej informacji).

 • rezerwacja mikrofonu do dedykacji pod numerem telefonu 531 281 291 (cena 20 zł)
 • cena wyświetlenia napisów (max 15 słów) to 600 zł.

Stadion Wrocław, al. Śląska 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

_____________________________________________________________________

Spacer tropem wrocławskich romansów i skandali

W Walentynki warto zabrać swoją drugą połówkę na specjalny spacer, gdzie oboje posłuchacie o wrocławskich romansach, miłościach i skandalach. To doskonały sposób na to, aby poznać historię Wrocławia od trochę innej strony.

Spacer będzie odpowiedzią na pytanie, dlaczego samolot przeleciał pod mostem Grunwaldzkim, a także która milionerka kochała „na zabój”. Wszyscy dowiedzą się również tego w jaki sposób kończy się miłość do dyplomaty.

 • spacer rusza 14 lutego o godzinie 17.00
 • udział w spacerze jest płatny – cena to 38 zł/os.
 • spotykamy się pod pomnikiem Fredry

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

_____________________________________________________________________

Warsztaty kulinarne dla zakochanych

Studio Kulinarne Browar Mieszczański zaprasza na nietuzinkowe walentynki. Miejsce, klimat i napoje są zapewnione, ale kolacje będzie trzeba przygotować samemu. Warsztaty kulinarne to okazja do wspólnego, romantycznego gotowania.

 • na każdą parę czeka butelka prosecco i wina
 • koszt warsztatów to 350 zł/os.

Browar Mieszczański, ul. Hubska 44
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

_____________________________________________________________________

Walentynkowy Wieczór Filmowy

Walentynki to nie tylko wieczór dla par, ale również dla singli. Dlatego świetnym pomysłem na ich spędzenie będzie spotkanie się z grupa przyjaciół i miłośników filmów romantycznych w kinach.

W programie m.in. Dusza i ciało węgierskiej reżyserki, oprócz tego komedia Słowo na M. Dla gości zostanie udostępniony mały bufet, gdzie będzie dostępna kawa oraz herbata. Koniecznie trzeba jednak zabrać ze sobą koc i własny kubek.

 • spotykamy się 14 lutego o godzinie 18.00
 • wstęp bezpłatny

Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA, B. Krzywoustego 286
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

_____________________________________________________________________

Spektakl: Burza

Polsko-czeski duet powraca do Wrocławskiego Teatru Lalek. Tym razem twórcy Czarodziejskiego fletu ponownie stawiają na klasykę, aby udowodnić, że może być ona interesująca dla najmłodszych widzów. Wybór padł na Burzę, czyli jedno z najbardziej tajemniczych dzieł Szekspira.

W polsko-czeskiej interpretacji wydarzenia będą działy się w kosmosie, a na pierwszy plan wysunie się wątek miłosny. Na odległej planecie rozbija się statek kosmiczny, którym podróżuje Antonio, wraz ze swoim przyjacielem Alonsem i jego synem. Planetę gdzie wylądowali zamieszkuje księżniczka Miranda wraz ze swoim ojcem – towarzyszą im niebezpieczni tubylcy. Młodzi zakochują się w sobie, co będzie miało nieoczekiwane konsekwencje.

 • spektakl skierowany jest do dzieci powyżej 6 roku życia
 • wstęp biletowany – cena to 25zł/os.

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

________________________________________________________

Pawbeats Orchestra, czyli coś więcej niż koncert

fot. Michał Obrycki

Pawbeats Orchestra to coś więcej niż koncert. To wydarzenie muzyczne gromadzące wyjątkowych artystów, muzyków i wspaniałą publiczność w prestiżowych miejscach, salach koncertowych w Polsce. To także pierwszy w Polsce stale koncertujący projekt producencki związany z hip-hopem.

Na jednej scenie w towarzystwie live bandu wystąpią wokaliści, raperzy, a także orkiestra smyczkowa – prawdziwa fuzja elektroniki z instrumentalistyką.

 W tym oryginalnym projekcie muzycznym występują artyści z różnych klimatów muzycznych, m.in.: Bisz, Grubson, Dorota Miśkiewicz, Natalia Grosiak, Marika, Klaudia Szafrańska, Zeus, VNM, a także niezapowiedziani wykonawcy, którzy zawsze dodadzą smaku całemu przedsięwzięciu.

14.02.2020 Wrocław | Centrum Koncertowe A2

Wystąpią: Bisz, Dorota Miśkiewicz, Grubson, Klaudia Szafrańska, Marika, VNM, Zeus + gość niespodzianka

Wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/501398700672899/

Informacje i bilety: http://mua.com.pl/pawbeats-orchestra#kup_bilet

________________________________________________________

KABARET SMILE z wyjątkowym programem “Tu i Teraz” we Wrocławiu!

Program „Tu i Teraz” to wynik wielomiesięcznych obserwacji prowadzonych przez Kabaret Smile. Po wnikliwej analizie zebranego materiału z #obserwujemywas, powstał program ukazujący szeroki przekrój codziennych sytuacji z życia zarówno typowego „Seby”, jak również celebrytów z pierwszych stron gazet.

Nowe perypetie w domu Bożenki i Merlina, wpływ nowych technologii i mediów społecznościowych na nasze życie, to tylko nieliczne tematy, które w zabawny sposób przedstawia w swoich skeczach Kabaret Smile. Nie zabraknie również uwielbianych przez widzów piosenek.

#obserwujemywas nie kończy się tylko na stworzeniu programu, ale jest częścią każdego występu, dlatego widz ma szansę stać się „tu i teraz” bohaterem show, a nawet być jego współtwórcą!

Sprawdź sam jak działa na Ciebie Kabaret Smile – bądź „Tu i Teraz”!

Kiedy: 14.02.2020r., godz. 20:30
Gdzie: Wrocławskie Centrum Kongresowe, ul. Wystawowa 1

Bilety w cenie 70-120 zł:
• biletynakabarety.pl
• kupbilecik.pl
• My Travel Wrocław, ul. Braniborska 14

Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/488696368562915/?active_tab=about

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł,,Wrocławski abecadlik” – powstała publikacja dla nowonarodzonych mieszkańców Wrocławia
Następny artykułTak wygląda nowa siedziba Rady Osiedla Przedmieście Oławskie [ZDJĘCIA]
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl