Weekend we Wrocławiu: 7 interesujących wydarzeń [1-3.04.22]

0
Fot. Anna Kliszcz

Weekend powinien kojarzyć się Nam z relaksem, leniwie mijającym czasem i ciekawymi wydarzeniami. I tym razem Wrocław Nas nie rozczaruje! Dla wszystkich wrocławian oraz gości z Ukrainy, odbywają się atrakcje, w których warto uczestniczyć. Trzeba czerpać z weekendu pełną garścią!

Przygotowaliśmy cotygodniowe zestawienie 7 interesujących wydarzeń odbywających się na weekend we Wrocławiu. Korzystajcie, dajcie się porwać miastu i zachłyśnijcie się radością.

To już ten czas!

Dla wszystkich, którzy czekali na tę wiadomość! Ogród Botaniczny oraz Ogród Japoński otwierają się dla wrocławian i turystów. Już od 1 kwietnia można wybrać się na ich zwiedzanie. Spacer w obu miejscach przyniesie Wam miłych wrażeń wzrokowych. To zdecydowanie miejsca dla każdego. Gwarancja: odpoczynek dla ciała i duszy!

Ogród Botaniczny otwiera się dla Was od godziny 9:00-18:00. Sprawdź ceny biletów: tutaj.

Ogród Japoński będzie czynny w godzinach 9:00-19:00. Ceny biletów sprawdź tutaj.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @potinskj

Weekend na słodko!

Co powiecie na festiwal słodkości, kawy i czekolady? Dla smakoszy odbędzie się 2-3 kwietnia rozkoszna uczta. Słodko Gorzko – festiwal, na którym będzie kolorowo, a zapachy skuszą każdego. Pojawią się ciasta, konfitury, babeczki, a to wszystko od najlepszych, rzemieślniczych manufaktur.

Lokalizacja: Zajezdnia Dąbie – Hala CK Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3

Godziny: 11:00-18:00

Weekend we Wrocławiu: wydarzenia
Fot. fb/SlodkoGorzko

Dla tych, którzy uwielbiają kwiaty

Targi Zielono Mi są idealne dla miłośników roślin. Będzie można nabyć piękne kwiaty oraz dodatki wnętrzarskie stworzone przez miłośników natury. I stworzyć w swoim domu prawdziwą dżunglę.

Na miejscu dowiecie się o pielęgnacji roślin. Do kupienia będą: meble, tekstylia i dodatki, ceramikę, doniczki, makramy. Wstęp jest bezpłatny.

Lokalizacja: Zajezdnia Dąbie, Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3

Czas: 2-3 kwietnia, w godzinach 11:00-18:00

Weekend we Wrocławiu: wydarzenia
Fot. fb/Targi Zielono Mi

Znajdź coś dla siebie!

Jak już jesteśmy przy Czasoprzestrzeni, to na ten weekend odbędą się jeszcze Targi:

  • Natural Beaty – wystawione będą kosmetyki naturalne, a swoje oferty zaprezentują: kosmetolodzy, wizażyści, styliści, eksperci zdrowia i urody.
  • Fashion Meeting – będzie można nabyć wyjątkową, oryginalną odzież, obuwie, biżuterię, dodatki, akcesoria, ręcznie wykonane zabawki bezpośrednio od projektantów.
  • Dzika Uczta – to idealna okazja do skosztowania pysznego jedzenia z całego świata. Zlecą się food trucki z całej Polski.

Lokalizacja: Zajezdnia Dąbie, Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3

Czas: 2-3 kwietnia, w godzinach 11:00-18:00

Weekend we Wrocławiu: wydarzenia
Fot. fb/DzikaUczta

Joga dla dzieci?

Czemu nie! Już w najbliższą sobotę odbędą się zajęcia dla dzieci w grupie wiekowej 5-9 lat.

Koszt pojedynczych zajęć to 35 zł, karnet na 4 zajęcia- 130 zł.

Jogę prowadzi Katarzyna Cieśla – psycholożka, joginka od 10 lat, mama. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała na treningach i warsztatach rozwojowych oraz w pracy w szpitalu dziecięcym. Od kilku lat prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci i młodzieży. Zapisy na zajęcia mailem lub telefonicznie bezpośrednio u pani Kasi. 

  • Oprócz zajęć dla dzieci, prowadzona jest bezpłatna joga dla Ukrainek w języku ukraińskim, w każdy wtorek od 17:00 do 18:15. Prowadzone są przez Alyonę.

Lokalizacja: Zacisze Jogi

Czas: 02.04.22, od godziny 11:00

Fot. fb/Zacisze Jogi

Rodzinne śpiewanie

Narodowe Forum Muzyki serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do śpiewania w Chórze Rodzinnym. Oferta jest skierowana do rodziców, dziadków z dziećmi i wnuczętami w wieku 4-6 lat.

Idea: powrót do niezwykle popularnego kiedyś międzypokoleniowego śpiewania i muzykowania.

Wspólne muzykowanie to okazja do zawarcia nowych znajomości. Dla najmłodszej uczestników, przewidziano drobne muzyczne zabawy i niespodzianki. Spotkaniami pokieruje rytmiczka, dyrygentka chóralna i animatorka kultury – Aleksandra Szymańska.

Lokalizacja: Narodowe Forum Muzyczne

Czas: 01.04.22, o godzinie 18:00

Zapisy oraz opłaty: tutaj!

MAM TĘ MOC!

W niedzielę (03.04.22) odbędzie się koncert najpiękniejszych piosenek znanych z filmowych bajek Walta Disneya, który będzie uzupełniony o polskie przeboje z Akademii Pana Kleksa.

Usłyszymy na żywo takie hity jak: Ty druha we mnie masz (Toy Story), Nie bój się chcieć (Zwierzogród), Miłość rośnie wokół nas, Hakuna Matata (Król Lew), Mam tę moc (Kraina lodu), Kolorowy wiatr (Pocahontas), Witajcie w naszej bajce, Dzik jest dziki czy Kaczka dziwaczka.

W koncercie wystąpią między innymi: Nikola Warda- uczestniczka programów Bitwa Na Głosy, Mam Talent i Szansa Na Sukces oraz Wojtek Dereń, który przez wiele lat współpracował z Operą Wrocławską, Teatrem Muzycznym Capitol, Teatrem Ad Spectatores i Cloud Theater.
Lokalizacja: Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Czas: 03.04.22, godzina 15:00
Zobacz więcej (także o biletach): tutaj.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKino Ukrainy (i o Ukrainie) w programie 22. Nowych Horyzontów
Następny artykuł5 niezwykłych PLACÓW ZABAW dla dzieci we Wrocławiu