Weekend we Wrocławiu: 6 wydarzeń, które polecamy [26-27.11.2022r.]

0

Zbliża się weekend, pogoda we Wrocławiu nas nie rozpieszcza i czuć już w powietrzu zimowy klimat. Chłodniejsze dni to jednak nie powód by zamykać się w czterech ścianach. W mieście dzieje się bardzo dużo, od Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku, przez liczne wydarzenie kulturalne, po rozrywkę dla całych rodzin.

Sprawdźcie nasze zestawienie 6 wydarzeń, których nie można przegapić!

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu można znaleźć wiele miejsc szczególnie wartych odwiedzenia z całą rodziną. Na Rynku tradycyjnie znajdziemy takie atrakcje dla dzieci jak:

  • Bajkowy Lasek, w którym można posłuchać bajek
  • Świąteczny Wiatrak
  • Karuzela
  • inne atrakcje

Na placu Solnym stoi bajkowy domek, a w nim podawane jest grzane wino i ciepłe dania. Domek ma wieżę zegarową i taras, z którego rozciąga się panorama placu Solnego i Rynku.

Więcej informacji: Rozpoczęto montaż Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku we Wrocławiu. Kiedy rusza?

Światłogród w Ogrodzie Botanicznym

W sezonie zimowym 2022/2023 organizatory zapraszają na kolejną edycję Iluminacji w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego Światłogród” to niezwykły spektakl światła, który rozjaśni mroczne i chłodne zimowe wieczory. Mistyczna gra kolorów, cieni i dźwięków która idealnie współgra z roślinnością.

Organizatorzy zapraszają wszystkich tych którzy chcą zobaczyć Ogród Botaniczny w subtelnej iluminacji i przeżyć interesujące pokazy, czynne od 9 grudnia od godziny 16.30-21.00 w weekendy.

Kasy czynne od 16.30 do 20.30.

Więcej informacji: Światłogród – czyli zimowa iluminacja Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu powraca! 2022/2023

Park Iluminacji na Zamku Topacz

Na terenie świetnie znanego wrocławianom z wielu plenerowych imprez 50-hektarowego parku wokół Zamku, ponownie rozbłysną miliony świateł kreujących niesamowity klimat przygody. W porównaniu z zeszłym rokiem będzie to całkowicie nowa scenografia, zbudowana na większym terenie i ze zdecydowanie większym rozmachem.

Cała trasa to prawie półtora kilometra iluminowanych szlaków pełnych zaskakujących dekoracji świetlnych. Nie chcemy jeszcze zdradzać szczegółów, ale już teraz możemy powiedzieć, że będzie to multimedialna opowieść oparta na motywach podróży dookoła świata.

Więcej informacji:Jeszcze większy Park Iluminacji w Zamku Topacz rusza od października! [NOWOŚĆ]

Targi Jedyne w Swoim Rodzaju – Edycja Świąteczna

Targi Jedyne W Swoim Rodzaju to święto rękodzieła, niespotykanego designu i utalentowanych twórców! Celem wydarzenia jest popularyzacja utalentowanych twórców, artystów z głowami pełnymi niespotykanych pomysłów oraz kreatywnych rękodzielników, którzy swoją pasję i talent przekuli w sposób na życie.

Czemu warto tam być? Spotkania z twórcami to doskonała okazja do poznania wyjątkowych, inspirujących historii i zachwytu nad niepowtarzalnymi owocami ich pracy.

Miejsce: Hala Stulecia
Termin: 26 – 27.11.2022
Więcej informacji: Targi Jedyne w Swoim Rodzaju | EDYCJA ŚWIĄTECZNA już 26-27 listopada powraca do Wrocławia!

Festiwal handmade Artishop we Wrocławiu

W ramach festiwalu zostaną zebrane pieniądze dla charkowskich wolontariuszy, którzy przewożą żywność i lekarstwa mieszkańcom Charkowa oraz ciepłe ubrania i śpiwory dla obrońców Ukrainy Artishop odbywa się w Ukrainie od 2010 roku i jest jednym z najbardziej znanych i największych festiwali w kraju.

Ale dziś, kiedy w Ukrainie trwa wojna, festiwal znalazł schronienie w przyjaznej Polsce Co: Targi handmade Artishop Gdzie: Barbara, Świdnicka 8B

Kiedy: 27 listopada, 12.00-20.00.

W programie: 

  • kiermasz małych lokalnych ukraińskich i polskich handmade marek, które tworzą swoje produkty w małych nakładach i z wysokiej jakości materiałów
  • wymiana odzieżą i biżuterii,
  • muzyka na żywo Fiver, Yevhenia Zhukovycka, Lenivenko/Gloshkin.

Wstęp wolny.

Weekend za pół ceny!

Organizatorzy zapraszają na weekend za pół ceny organizowany wraz z Polską Organizacją Turystyczną oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki.

KOLEJNA EDYCJA AKCJI: 25-27 listopada 2022. Dzięki współpracy i akcji POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY przygotowaliśmy specjalną ofertę turystyczną w obniżonych o 50% cenach do MovieGate!

Ceny biletów na zwiedzanie:

  • Bilet ulgowy – 10 zł
  • Bilet normalny – 12,5 zł

Special offer  from 25– 27 of November 2022,  MovieGate tickets for 50% of the price! Students & kids tickets –10 zł Normal ticket – 12,5 zł

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWOW Beauty Place: Nowy salon fryzjersko-kosmetyczny we Wrocławiu. To wnętrze zachwyca!
Następny artykułPanthers Wrocław szuka talentów wśród piłkarzy. Weź udział w konkursie i wygraj 5 000 zł
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.