Jeszcze większy Park Iluminacji w Zamku Topacz rusza od października! [NOWOŚĆ]

0

„Magiczna Podróż” w Zamku Topacz powraca po letniej przerwie. Od 28 października mieszkańcy Wrocławia i okolic będą mogli ponownie odkrywać niesamowite świetlne scenerie w parku iluminacji w podwrocławskiej Ślęzie z zupełnie nową, dwa razy większą ekspozycją niż rok temu.

Park Iluminacji to niesamowita zimowa atrakcja – multimedialny spacer w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. Tego typu atrakcje, od lat spotykane choćby w amerykańskich ogrodach botanicznych, są coraz popularniejsze także w Europie.

W Polsce od kilku lat widzowie podziwiają Królewski Ogród Światła w Pałacu w Wilanowie. W zeszłym roku po raz pierwszy iluminowany park mogli odwiedzać mieszkańcy Wrocławia i okolic.

W tym roku, dzięki firmie Lumina, park iluminacji zawita ponownie do Zamku Topacz, w większej odsłonie.

Na terenie świetnie znanego wrocławianom z wielu plenerowych imprez 50-hektarowego parku wokół Zamku, ponownie rozbłysną miliony świateł kreujących niesamowity klimat przygody. W porównaniu z zeszłym rokiem będzie to całkowicie nowa scenografia, zbudowana na większym terenie i ze zdecydowanie większym rozmachem.

Cała trasa to prawie półtora kilometra iluminowanych szlaków pełnych zaskakujących dekoracji świetlnych. Nie chcemy jeszcze zdradzać szczegółów, ale już teraz możemy powiedzieć, że będzie to multimedialna opowieść oparta na motywach podróży dookoła świata.

Wrocławska spółka Lumina to firma specjalizująca się w organizacji parków iluminacji, powstała z inicjatywy giełdowej firmy ATM – największego polskiego producenta TV oraz spółki Topacz Investments – właściciela kompleksu hotelowego Zamek Topacz Art & SPA. W tym roku Lumina zorganizuje Parki Iluminacji w Zamku Topacz k. Wrocławia, w Ogrodzie Botanicznym w Lublinie, w Ogrodzie Dendrologicznym w Poznaniu oraz w Bydgoszczy w Parku Leśnym – Myślęcinek.

Jakie instalacje artystyczne znajdziecie w Lumina Park Wrocław?

Dodatkowo, czekają na Was interaktywne instalacje autorstwa Anonimowego Kolektywu Artystycznego – „Zapal sobie gwiazdkę” oraz „Poświeć i znajdź”

Bilety:

środa-czwartek:

 • ulgowy 27 zł
 • normalny 31 zł
 • rodzinny 109 zł

piątek-niedziela:

 • ulgowy 31 zł
 • normalny 35 zł
 • rodzinny 119 zł
 • dzieci poniżej 2 roku życia wstęp wolny.

Bilet rodzinny:

Wstęp dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci lub 1 osoby dorosłej i 3 dzieci (dzieci do 18 roku życia) lub posiadaczy Karty Dużej Rodziny dla każdego członka rodziny za ukazaniem karty.

Ulgowy dla: uczniowie, studenci (do 26 roku życia), emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie.

Godziny otwarcia są zależne od zachodu słońca:

 • Od 28.10 do 29.10 – 17.30
 • Od 30.10 do 30.11 – 16.30
 • Od 01.12 do 09.01 – 16.00
 • Od 10.01 do 31.01 – 16.30
 • Od 01.02 – 17.00

Dla wszystkich zmotoryzowanych organizatorzy zapewniają parking na terenie obiektu. Wjazd na parking odbywa się od piątku do niedzieli przez główną bramę. Od poniedziałku do czwartku ruch samochodowy odbywa się drugą bramą.  Zachęcamy również do korzystania z publicznej komunikacji – autobus 612.

Uwaga! Park jest zamknięty w poniedziałki (oprócz 31.10 oraz 5.12)

Jak dojechać?

W nawigację prosimy wpisać: Zamek Topacz Ślęza ul. Templariuszy 1.

Dojazd autobusem nr 612 – przystanek Ślęza – skrzyżowanie jest oddalony o 600 m od wejścia na teren Zamku Topacz.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:Dolny Śląsk: Tu zobaczysz magiczne iluminacje. 6 niezwykłych miejsc!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCzy do Wrocławia warto przyjechać z dziećmi?
Następny artykułZaćmienie słońca w październiku 2022. Obserwuj je na Uniwersytecie Wrocławskim
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.