Czy do Wrocławia warto przyjechać z dziećmi?

0

Wrocław nie należy do miejsc najchętniej odwiedzanych przez rodziny z dziećmi. Zastanawiając się, dokąd udać się na wspólne wakacje, w pierwszej kolejności myślimy zazwyczaj o parkach rozrywki, piaszczystych plażach lub domkach w górach. Tymczasem okazuje się, że Wrocław także może być wspaniałym miejscem na rodzinne wakacje. Dlatego postanowiliśmy stworzyć przegląd atrakcji dla dzieci i rodziców w stolicy Dolnego Śląska. Jednocześnie podpowiadamy, gdzie warto się wówczas zatrzymać na nocleg.

Od czego zacząć rodzinną przygodę z Wrocławiem? Przede wszystkim należy wybrać odpowiednią bazę wypadową. Wakacje we Wrocławiu nie mogą się udać, jeśli wylądujemy w miejscu, gdzie wyposażenie będzie nieodpowiednie, jedzenie niedobre, a w nocy nie sposób będzie się wyspać i zregenerować przed kolejnym emocjonującym dniem.

Jaki hotel we Wrocławiu wybrać? Historyczne obiekty przy Dworcu Głównym

Bez względu na to, czy planujemy jechać na wakacje samochodem, czy pociągiem, bardzo dogodnie usytuowane są zabytkowe hotele na Starym Mieście we Wrocławiu, nieopodal Dworca Głównego. Mowa tu m.in. o Hotelu Europejskim, który oferuje noclegi we Wrocławiu na bardzo korzystnych warunkach. Po wyjściu z obiektu można w parę chwil znaleźć się na klimatycznej ścieżce prowadzącej do Starego Miasta i na piękny wrocławski Rynek.

Zalety dobrego hotelu

Czy coś jeszcze przemawia na korzyść Hotelu Europejskiego lub Hotelu Polonia? Piękne, odrestaurowane fasady tych budynków oraz ciekawa architektura to już argument sam w sobie. Ponadto można tam liczyć na bardzo dobre wyposażenie wynajmowanych pokoi, parking dla gości oraz życzliwość obsługi. Recepcja w obu obiektach działa przez całą dobę. W Hotelu Polonia znajduje się również sala zabaw dla dzieci, w której maluchy mogą się wybawić, podczas gdy rodzice znajdą chwilę wytchnienia i odpoczynku od turystycznej logistyki. Jeśli chodzi o hotele we Wrocławiu, Historyczne Hotele to idealny wybór dla rodzin z dziećmi.

Od czego zacząć wczasy we Wrocławiu z całą rodziną?

Z pewnością jednym z ciekawszych punktów na mapie Wrocławia jest tamtejszy park wodny. Należy on do jednych z największych w kraju i, co najważniejsze, jest pełen atrakcji, które zachwycą młodszych i starszych. Aż 8 różnych zjeżdżalni, tzw. leniwa rzeka oraz wielki basen z falami to tylko niektóre z elementów oferty wrocławskiego Aquaparku. Z doświadczenia wiemy, że wodne atrakcje znajdują się bardzo wysoko na liście rozrywek uwielbianych przez młodsze i starsze dzieci. Innymi słowy – wyprawy do parku wodnego nie można odpuścić!

Kultowy ogród zoologiczny we Wrocławiu

Na wizytę w Aquaparku spokojnie można poświęcić cały dzień, ale co zwiedzić we Wrocławiu w kolejne dni? Kolejną pozycją obowiązkową jest ogród zoologiczny. We wrocławskim zoo można zobaczyć ponad 1100 gatunków zwierząt. Afrykarium, terrarium, ptaszarnia, małpiarnia czy krokodylarnia to przykłady intrygujących miejsc, gdzie zobaczymy mnóstwo rzadkich, egzotycznych zwierząt. Kilka godzin spędzonych we wrocławskim zoo dostarczy dzieciom wielu wrażeń i niezapomnianych wspomnień, dlatego gorąco polecamy to miejsce.

Wrocławskie atrakcje w sam raz dla dzieci

Wśród miejsc, które z pewnością przypadną do gustu dzieciom, można wymienić jeszcze Polinkę, czyli kolejkę linową kursującą nad Odrą, na terenie Politechniki Wrocławskiej. Bardzo interesujące są również pokazy fontann multimedialnych – na terenie Wrocławia znajduje się największy w Polsce park fontann. Ciekawym miejscem jest także Sky Tower, skąd można podziwiać wyjątkową panoramę całego miasta. Miłośnikom przyrody spodoba się za to Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie z angażującymi, interaktywnymi wystawami. W planach wakacyjnych warto uwzględnić również MovieGate. To wyjątkowa galeria sztuki filmowej z rekwizytami z hollywoodzkich filmów. Oczywiście na tym nie koniec – wymieniać można by jeszcze długo. Najważniejsze jest to, by o tym wszystkim przekonać się na własnej skórze! Rozważasz wypoczynek we Wrocławiu? Dowiedz się więcej na temat wrocławskich atrakcji oraz dobrych miejsc noclegowych ze strony https://europejskiwroclaw.pl/.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWystawa Ziem Odzyskanych – opowieść
Następny artykułJeszcze większy Park Iluminacji w Zamku Topacz rusza od października! [NOWOŚĆ]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.