Dolny Śląsk: Tu zobaczysz magiczne iluminacje. 6 niezwykłych miejsc!

0
fot. fb/Zamek Książ

Mimo, że już zapomnieliśmy o świętach to w wielu miastach i miasteczkach na Dolnym Śląsku można jeszcze poczuć magiczny klimat. Wszystko dzięki niezwykłym iluminacjom, które można podziwiać w ogrodach, na terenach należących do zamków, a nawet na prywatnych posesjach.

Zebraliśmy dla Was listę najciekawszych naszym zdaniem miejsc z iluminacjami, które warto zobaczyć. Niektóre będą otwarte tylko do połowy stycznia, także to ostatni moment, żeby zobaczyć je w tym roku!

Z powrotem

1. Park Iluminacji na Zamku Topacz

Mieszkańcy Wrocławia i okolic mogą ponownie odkrywać niesamowite świetlne scenerie w parku iluminacji w podwrocławskiej Ślęzie z zupełnie nową, dwa razy większą ekspozycją niż rok temu.

Park Iluminacji to niesamowita zimowa atrakcja – multimedialny spacer w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. Tego typu atrakcje, od lat spotykane choćby w amerykańskich ogrodach botanicznych, są coraz popularniejsze także w Europie.

Bilety w cenie:

Poniedziałek – czwartek:

  • Ulgowy 23 zł
  • Normalny 26 zł
  • Rodzinny 89 zł

Piątek- niedziela:

  • Ulgowy 26 zł
  • Normalny 29 zł
  • Rodzinny 99 zł
  • Dzieci poniżej 2 roku życia 1 zł

Bilet rodzinny:

Wstęp dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci lub 1 osoby dorosłej i 3 dzieci (dzieci do 18 roku życia) lub posiadaczy Karty Dużej Rodziny dla każdego członka rodziny za ukazaniem karty.

Ulgowy dla: uczniowie, studenci (do 26 roku życia), emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie.

Godziny otwarcia

  • Codziennie od zachodu słońca do 21.00 (ostatnie wejście 20.00)

Parking

Dla wszystkich zmotoryzowanych organizatorzy zapewniają parking na terenie obiektu. Wjazd na parking odbywa się od piątku do niedzieli przez główną bramę. Od poniedziałku do czwartku ruch samochodowy odbywa się drugą bramą. Można również skorzystać z publicznej komunikacji – autobus 612.

Jak dojechać?

Zamek Topacz Ślęza ul. Templariuszy 1.

Dojazd autobusem nr 612 – przystanek Ślęza – skrzyżowanie jest oddalony o 600 m od wejścia na teren Zamku Topacz.

Z powrotem
Poprzedni artykułDolny Śląsk: Wystawiono już pierwsze wysokie mandaty dla kierowców!
Następny artykułWOŚP 2022 ponownie zagra na wrocławskim Rynku! [DATA, SZCZEGÓŁY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.