Dolny Śląsk: Tu zobaczysz magiczne iluminacje. 6 niezwykłych miejsc!

0

Mimo, że już zapomnieliśmy o świętach to w wielu miastach i miasteczkach na Dolnym Śląsku można jeszcze poczuć magiczny klimat. Wszystko dzięki niezwykłym iluminacjom, które można podziwiać w ogrodach, na terenach należących do zamków, a nawet na prywatnych posesjach.

Zebraliśmy dla Was listę najciekawszych naszym zdaniem miejsc z iluminacjami, które warto zobaczyć. Niektóre będą otwarte tylko do połowy stycznia, także to ostatni moment, żeby zobaczyć je w tym roku!

2. Ogrody Świateł na Zamku Książ

Jeżeli macie wolny wieczór to koniecznie wybierzcie się na zimowy spacer do Zamku Książ w Wałbrzychu. Jest to zaledwie godzina drogi samochodem, a atrakcja jest magiczna i zdecydowanie tego warta. Dajcie się oczarować magii świateł. Dzięki przepięknym iluminacjom, świetlistych drzew i krzewów oraz świetlistych ruchomych fontann można poczuć bajkowy klimat.

Po raz pierwszy w historii Ogrody Światła znajdziecie także w wałbrzyskiej Palmiarni. W ogrodzie, pośród szumu wody i śpiewu ptaków odnajdziecie barwne motyle, bajkowe kwiaty oraz magiczne fale pełne kolorowych ryb. Jest to idealna propozycja na rodzinne spędzenie wolnego czasu.

Godziny otwarcia:
Pon. – Czw.: 16:30 – 20:00
Pt. – Sob.: 16:30 – 21:00
Niedz.: 16:30 – 20:00

Bilety można zakupić w recepcji Hotelu Książ, w kasach biletowych, ale najwygodniej wybrać opcję online.

Poprzedni artykułDolny Śląsk: Wystawiono już pierwsze wysokie mandaty dla kierowców!
Następny artykułWOŚP 2022 ponownie zagra na wrocławskim Rynku! [DATA, SZCZEGÓŁY]
Redaktor naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.