Weekend we Wrocławiu: 6 najciekawszych wydarzeń [3-5.06.22]

0
Weekend we Wrocławiu: wydarzenia
Fot. Adam Bystry
a

Weekend tuż-tuż, a to dla wielu z Was oznacza to tylko jedno – odpoczynek! We Wrocławiu każdy znajdzie dla siebie wydarzenie lub ciekawe atrakcje, które poprawią humor i pozwolą na relaks. Można zwiedzać najpiękniejsze zakątki, skoczyć na drinka na miejską plażę czy skorzystać z pogody i pojeździć na rowerze.

Jakie wydarzenia czekają na Was już w ten weekend we Wrocławiu? Wybraliśmy 6 najciekawszych atrakcji, które urozmaicą Wasz weekendowy czas w dużym mieście.

Wyskocz z całą rodziną do Parku Południowego

4 i 5 czerwca (sobota-niedziela) odbędą się Zawody Latających Psów. Wszystkie czworonogi zapraszają do obejrzenia ich wyczynów. Psy wystartują w konkurencjach:

 • Freestyle – pokazy Dogfrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym.
 • Super-Pro Toss & Fetch (Mistrzostwa Polski) – celem konkurencji jest zebranie punktów za chwyty frisbee na średnim dystansie.
 • ThrowNGo – aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych.
 • Frizgility – konkurencja mieszana frisbee i agility. Niesamowicie widowiskowa gra podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie.
 • Time Warp – celem konkurencji jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach.

Świetna zabawa gwarantowana! Można skorzystać także z okazji i przejść się po przepięknym Parku, w którym rozmieszczone są kawiarnie, ławki, znajdzie się także coś do jedzenia.

Wstęp na wydarzenie w weekend jest bezpłatny.

Lokalizacja: Park Południowy

Czas: 4 i 5 czerwca, w godzinach 9:00-17:00

Weekend we Wrocławiu w otoczeniu koni

W sobotę odbywa się Ladies Day oraz Dzień Wolności na Partynicach. Z tej okazji czeka na Wrocławian oraz turystów masa ciekawych atrakcji. Przede wszystkim odbędą się międzynarodowe gonitwy koni. Przygotowane zostały także widowiskowe pokazy m.in. pokaz pracy z koniem z ziemi czy pokaz woltyżerki sportowej.

Przygotowano również: przejażdżki na kucykach, hobby horse, animacje dla dzieci, wyścigi w goglach VR. Wstęp na wyścigi jest bezpłatny!

Sprawdź szczegółowy harmonogram: tutaj.

Lokalizacja: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

Czas: 4.06.2022 (sobota) od godziny 13:00

Z okazji Dnia Dziecka

Rada Rodziców SP22 Wrocław i Rada Osiedla Pracze Odrzańskie zaprasza serdecznie na Dzień Dziecka na Karpnickiej 2. Na festynie nie zabraknie atrakcji! W programie przewidziano:

 • turnieje sportowe oraz zajęcia taneczne,
 • animacje,
 • malowanie buziek i brokatowe tatuaże,
 • dmuchańce,
 • występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 22,
 • liczne warsztaty artystyczne i twórcze.

Czas: 4 czerwca od godziny 11:00 do 15:00

W słusznym celu!

Zastanawiasz się, jak możesz pomóc tym, którzy tego potrzebują? W sobotę w Formie Płynnej odbędzie się Charytatywny Wernisaż Plakatów przygotowany przez Fundację W związku z Rakiem.

Będziecie mogli zakupić plakaty od artystów z całej Polski, którzy specjalnie przybędą na to wydarzenie we Wrocławiu. Środki uzyskane ze sprzedaży zostaną przekazane na wsparcie pacjentów onkologicznych!

W Formie Płynnej czekają na Was pyszne drinki, leżaczki i relaks, który Wam się należy podczas weekendu.

Lokalizacja: naprzeciwko adresu Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 20

Czas: 4.06.22 (sobota) od godziny 16:00-21:00 (do sprzedania ostatniego plakatu)

Czas na pływanie!

Już od 1 czerwca otwarto kąpieliska we Wrocławiu. A to oznacza, że czas na dobrą zabawę i opalanie na plaży podczas zbliżającego się weekendu. Wielu z Nas już czekało z wytęsknieniem na odpoczynek w otoczeniu wody, lekkiego szumu fal i kojącego widoku.

Otwarte są:

 • Kąpielisko Glinianki – nieopodal Tarczyński Arena Wrocław, ul. Kosmonautów 2. Otwarte codziennie od 9:00-19:00.
 • Kąpielisko Morskie Oko – przy ulicy Chopina 27, czynne codziennie w godzinach 9:00-19:00.
 • Basen Kłokoczyce – przy ulicy Kłokoczyckiej 2, kilka kilometrów za za Centrum Handlowym Korona. Atrakcje: długie zjeżdżalnie i brodzik dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej.

Wstęp biletowany: dni powszednie – normalny 10 zł, ulgowy 8 zł, po godzinie 17:00 za 5 i 4 zł; soboty, niedziele i święta – normalny 13 zł, ulgowy 10 zł.

Beztroski weekend dla wszystkich dzieci

Jeszcze świętujemy Dzień Dziecka na weekend we Wrocławiu i z tej okazji 3 czerwca (w piątek) odbędzie się fantastyczny festyn.

Festyn rozpocznie się występami artystycznymi przygotowanymi przez dzieci ze szkół podstawowych nr 91 i 66. Pojawią się także świetni tancerze ze Szkoły Tańca MFIT. O godzinie 18:00 będzie można zobaczyć spektakl Złota Kaczka w wykonaniu aktorów Mobilnej Sceny Teatru na Ostrowie.

Dodatkowo przygotowano również: warsztaty florystyczne, tworzenie zwierzęcych lub bajkowych portretów na kamieniach, warsztaty kulinarne z Jemto, będą zabawy na dmuchańcach, konkurencje sportowe i różne konkursy.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Lokalizacja: boisko i teren zielony przy ODT Światowid i ZSP 24 (ul. Stefanii Sempołowskiej 54A)

Czas: 3 czerwca 2022 (piątek), w godzinach 16:00-20:00

Czytaj także: Joga we Wrocławiu. 5 najlepszych miejsc na jogę!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPanthers Wrocław inaugurują sezon na Stadionie Olimpijskim!
Następny artykułSzykują się zmiany w kursowaniu MPK przez rondo Reagana. Ważny węzeł przesiadkowy przejdzie modernizację