Panthers Wrocław inaugurują sezon na Stadionie Olimpijskim!

0

Panthers Wrocław wracają do gry i to w najlepszym europejskim wydaniu. Już w 5 czerwca o godz. 14:30 Stadion Olimpijski stanie się areną międzynarodowych zmagań zawodników futbolu amerykańskiego w ramach European League of Football. Wrocławska drużyna w inauguracyjnym meczu zmierzy się z niemieckim zespołem Leipzig King.

Sportowe widowisko to nie jedyny powód, dla którego warto spędzić niedzielne popołudnie w towarzystwie Panthers Wrocław. Zarówno klub, jak i jego strategiczny sponsor – firma Tarczyński – zadbali o mnóstwo atrakcji dla całej rodziny w ramach inauguracji sezonu 2022 i wspólnego świętowania Dnia Dziecka.

Futbol amerykański wraca na wrocławski Stadion Olimpijski

Przed Panthers Wrocław drugi sezon w ramach elitarnej europejskiej ligi – European League Of Football. Podobnie jak rok temu, zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska jako jedyny zespół z Polski będą reprezentować nasz kraj na arenie miedzynarodowej. Inauguracyjny mecz zagrają już w najbliższą niedzielę – 5 czerwca – na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Ich przeciwnikiem będzie jedna z czołowych niemieckich drużyn – Leipzig King.

W poprzednim roku dotarliśmy aż do półfinału rozgrywek, pokazując, jak silnym jesteśmy zespołem. Z murawy zeszliśmy wówczas z niewielką stratą, co po zakończeniu sezonu tylko motywowało nas do dalszej wytężonej pracy. Na murawę wracamy jeszcze silniejsi z apetytem na najważniejsze futbolowe trofeum w Europie, które czeka na mecie tegorocznego turnieju – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław. Jak dodaje: Drużyna z Niemiec to trudny i wymagający przeciwnik. Jednak wierzymy, że intensywne i mądrze zaplanowane treningi oraz odpowiednio przepracowany przez naszych zawodników sezon przygotowawczy zaowocują doskonałą formą, którą już w najbliższą niedzielę będą mogli zobaczyć nasi kibice! Jestem pewien, że zafundujemy im doskonałe widowisko i sportowe emocje na najwyższym poziomie.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Sportowe emocje to nie jedyne, co czeka na tych, którzy w niedzielę 5 czerwca odwiedzą Stadion Olimpijski. Już od godziny 12:30 na terenie obiektu ruszy ogromna strefa atrakcji z okazji tegorocznego Dnia Dziecka.

– W tym roku jeszcze bardziej chcemy pokazać, że futbol amerykański to nie tylko długie podania, efektowne akcje i widowiskowe powalenia, ale też wyjątkowa, rodzinna atmosfera. Chcemy udowodnić, że mecze to doskonały sposób na spędzenie czasu w gronie przyjaciół czy rodziny, dlatego starannie dobraliśmy atrakcje, aby każdy znalazł pośród nich coś dla siebie. To dlatego przedmeczowy piknik na esplanadzie stadionu rozpocznie się już o godzinie 13:00 – mówi Jakub Głogowski, General Manager Panthers Wrocław.

Przed spotkaniem, od godziny 12:00, będzie można oddawać krew w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Pierwsze 20 osób otrzyma darmowy bilet na niedzielny mecz.

Nie znasz zasad? Nic nie szkodzi!

Choć zasady futbolu amerykańskiego mogą wydawać się skomplikowane, to gwarantujemy, że ich poznanie przychodzi bardzo szybko. Zadba o to komentator, który na bieżąco je tłumaczy, w taki sposób, aby były one zrozumiałe nawet dla najmłodszych. Dlatego też ich nieznajomość nie jest przeszkodą do uczestniczenia w meczu.

Mecz będzie się składał z czterech części. Każda z kwart potrwa 15 minut. Warto jednak wspomnieć, że jest to czas przeznaczony na samą grę. W trakcie starcia zegar odliczający czas będzie zatrzymywany, między innymi po to, aby sędzia mógł rozstrzygnąć o decydujących momentach gry. W przerwach możemy oglądać na murawie profesjonalne pokazy grupy Glow Cheerleaders, posłuchać muzyki, czy też wziąć udział w jednym z konkursów organizowanych przez sponsorów albo… dać się porwać meksykańskiej fali dyrygowanej przez spikera.

Mecz trwa do trzech godzin, ale jest to czas wypełniony zabawą, atrakcjami i świetnymi dopingiem kibiców obu drużyny, którzy siedzą obok siebie nawzajem zagrzewają do boju swoich sportowych idoli.

Gdzie można kupić bilety?

Bilety na najbliższy mecz Panthers Wrocław vs Leipzig King można kupić już teraz na stronie https://bit.ly/PanthersKingsELF, a także w kasach w dniu meczu. Bilety dostępne są w opcji normalny lub ulgowy. Ten ostatni przeznaczony jest dla młodzieży uczącej się (od 16. do 24. roku życia) oraz seniorów powyżej 65. roku życia. Ulgi obowiązują za okazaniem dokumentu potwierdzającego zniżkę, czyli legitymacja szkolna, studencka lub dowód osobisty. Dzieci poniżej 4. roku życia na mecz wchodzą za darmo.

Tych, którzy nie będą mogli kibicować Panthers na stadionie, już dzisiaj zapraszamy do oglądania transmisji na żywo na antenie Polsat Sport News.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPsia kupa na deser? Na Nadodrzu rusza druga odsłona akcji „Dekupaż”
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 6 najciekawszych wydarzeń [3-5.06.22]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.