Psia kupa na deser? Na Nadodrzu rusza druga odsłona akcji „Dekupaż”

0

A może psia kupa na deser? W najbliższy piątek 3. czerwca rusza kolejna odsłona akcji DeKupaż.

Dzieci z Nadodrza będą piekły ciasteczka w kształcie psich kup, które rozdadzą mieszkańcom. Dzieci będą także skandowały wymyślone przez siebie hasła namawiające do posprzątania po swoim psie, będą rysowały kredą kółka na chodnikach, gdzie znajdują się kupy.

W nadodrzańskich szkołach odbędą się pogadanki na temat tego jak ważne jest dbanie o swojego pupila nie tylko w kontekście karmienia, czesania i wyprowadzania na spacer, ale także wspólnego mieszania i bezpiecznego funkcjonowania na osiedlu.

Przewodnicząca Zarządu Osiedla Izabela Duchnowska wraz ze strażnikami miejskimi będzie chodziła po Nadodrzu i rozmawiała z opiekunami psów o dbanie o czystość na osiedlu. (Mamy nadzieję, że nie będzie mandatów, a tylko prezenty za dawanie dobrego przykładu).

Program DeKupażu – 03.06.2022 (piątek)

Od 6.00 do 14.00 spacer ze strażnikami miejskimi i rozmowy z opiekunami psów. Nagrody dla sprzątających właścicieli, a kary dla brudzących.

Od 10.45 do 13.00 w szkołach pogadanki o sprzątaniu po swoich pupilach

11.00 Przemarsz dzieci, które będą rozdawały ciasteczka w kształcie psich kup.

zawieszanie haseł w różnych miejscach Nadodrza, pisanie kredą przez dzieci – zaznaczanie miejsc, gdzie znajdują się psie nieczystości, wykrzykiwanie haseł w szkolnym pochodzie. Skandowanie haseł odbędzie się przy akompaniamencie afrykańskich bębnów.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW Galerii DNA w Sky Tower odbędzie się wyjątkowa licytacja wraz z degustacją win włoskich!
Następny artykułPanthers Wrocław inaugurują sezon na Stadionie Olimpijskim!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.