Weekend we Wrocławiu: 6 interesujących wydarzeń [25-27.02.2022]

0

Tydzień pomału zbliża się ku końcowi. W weekend warto znaleźć czas dla swoich najbliższych i wspólnie wyjść na spacer, obiad czy do kina. Jeżeli chcielibyście bardziej urozmaicić tych kilka wolnych dni, to przygotowaliśmy ciekawe wydarzenia odbywające się od piątku we Wrocławiu. Pozwolą Wam one, chociaż na chwilę, na oderwanie się od codziennych trosk.

Oto sześć interesujących wydarzeń, na które możecie się wybrać w najbliższy weekend.

1. Rozwiń kreatywność!

W sobotę (26.02.) od godziny 12:00 do 16:00 odbędą się wyjątkowe warsztaty z tworzenia makramy. Przeznaczone są one dla każdego wielbiciela stylu boho i dla osób lubiących tworzyć rękodzieła. Uczestnicy dowiedzą się na czym polega technika makramy i będą mieli okazję poznać rodzaje sznurków. Każdy będzie mógł stworzyć własną makramę boho.

Warsztaty z tworzenia makramy odbędą się w Odra Centrum – w wyjątkowym miejscu spotkań na wodzie, na wybrzeżu Juliusza Słowackiego 5B. Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 120 zł. 

Więcej informacji: strona www organizatora

Weekend we Wrocławiu. 5 interesujących wydarzeń
Fot. MiPasuje

2. Otocz się sztuką

W ten weekend możesz pójść na wystawę Spojrzenia wrocławskiej artystki Anny Kutery. Na rynku artystycznym jest od 50 lat.

Dla artystki najważniejsze są jej osobiste relacje z ludźmi, z bezpośrednim otoczeniem i codziennymi życiowymi sprawami. Wyrażają to jej autoportrety, portrety innych osób, a także dzieła odnoszące się do kategorii jak: dom, środowisko naturalne, świat zwierząt czy przejawy emocjonalnych związków z przedmiotami.

Dominującym motywem wystawy są autoportrety, które mają wiele warstw znaczeniowych, często pomijanych przez Nas w codziennym życiu.

Miejsce: Galeria FOTO-GEN, pl. bpa Nankiera 8

Bilety: normalny 10 zł; ulgowy 5 zł – we wtorki wstęp bezpłatny

Godziny otwarcia: wtorek–sobota: 10:00–18:00

Więcej informacji: strona www wydarzenia

Weekend we Wrocławiu
Fot. Ośrodek Kultury i Sztuki

3. Dogowystawa w Sky Tower

Wiele zwierząt czeka jeszcze na kochającą rodzinę, ciepły dom i miłość. Dogowystawa to efekt sesji zdjęciowych wykonanych w dwóch lokalnych placówkach: Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu oraz Fundacji Pomocy Zwierzętom MUTUZALKI. Modelami na zdjęciach są piękne psy, czekające na nowych właścicieli, którym dadzą bezwarunkową miłość.

Więcej informacji: strona www wydarzenia

Pisaliśmy o tym więcej: tutaj

Weekend we Wrocławiu

4. Spacer po najpiękniejszych zakątkach Wrocławia

Podczas spaceru, przewodnik opowie Wam ciekawe historie o Wrocławiu. Zabierze Was na słynny Ostrów Tumski i wyspę Piasek. Stamtąd wyruszycie w dalszą podróż do Katedry, zahaczycie o gmach Uniwersytetu Wrocławskiego i Halę Targową. Powędrujecie również na wrocławskie Jatki.

Uczestnicy spotkają się w sobotę o godzinie 10:30 obok Katedry Św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim. Wycieczka potrwa trzy godziny, a jej koszt wynosi 40 zł/os.

Więcej informacji: strona www organizatora

Weekend we Wrocławiu. 5 interesujących wydarzeń
Fot. Meet my city

5. Spektakl dla dzieci

„Fintikluszki – folkowe okruszki” – to spektakl, który wskrzesza zapomniane już przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki. Uniwersalną mądrość płynącą z nich, aktorzy przekazują za pomocą różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni wykonywanych przez Karolinę Cichą.

Miejsce: Wrocławski Klub Anima, ul. Pilczycka 47

Termin: 27.02. o godzinie 11:00

Cena biletów: 25 zł

Więcej informacji: strona www organizatora

Weekend we Wrocławiu
Fot. Wrocławski Klub Anima

6. Wywczas 2.0 – spacery i atrakcje na Tarnogaju i Nowym Dworze

W najbliższy weekend zapraszamy również na jedne z ostatnich działań w ramach programu Wywczas 2.0!

W sobotę, 26 lutego, o godz. 10:00 w Centrum Aktywności Tarnogaju odbędzie się Poranek dla dzieci, czyli pokaz filmu “Ella Bella Bingo” połączony z warsztatami twórczymi. W niedzielę o 11:00 na Nowym Dworze najmłodsi obejrzą “Nawet myszy idą do nieba”, by następnie stworzyć coś wspólnie pod okiem animatorki.

Dla dorosłych natomiast proponujemy udział w niedzielnym (27.02, 12:00) Zimowym Spacerze po Nowym Dworze. Albert Miściorak opowie o przeszłości tego mało znanego osiedla i najciekawszych jego punktach. Wszystko to przy kubku gorącej herbaty! Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy, które można dokonać poprzez formularz dostępny na stronie internetowej wrocff.com.pl/wywczas. Miejsca zbiórki na spacer podane są przy zapisach.

Zobacz także: Gdzie zjeść we Wrocławiu dobre sushi? 6 miejsc, które polecamy

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW jaki sposób możesz pomóc Ukrainie? Sprawdzone zbiórki i akcje humanitarne
Następny artykułWrocław: Policyjny dron monitorował kierowców na przejeździe kolejowym w Leśnicy