W jaki sposób możesz pomóc Ukrainie? Sprawdzone zbiórki i akcje humanitarne

0

Dzisiejsza data (24.02.2022r.) na długo pozostanie w pamięci osób z całego świata, a szczególnie naszych wschodnich przyjaciół z Ukrainy. Wielu z nas zastanawia się co może zrobić jako zwykły mieszkaniec, tak bezradny w obliczu tego ludzkiego dramatu. Duże organizacje charytatywne rozpoczęły akcje pomocy, do których możesz dołożyć swoją cegiełkę, jeśli nie chcesz stać obojętnie.

Podpowiadamy, które zbiórki i akcje są sprawdzone i bezpieczne. Jak możesz pomóc? Wpłacając środki, przekazując pomoc rzeczową w postaci ubrań, środków ochrony osobistej, żywności – w miejscach zbiórek, które zaczynają tworzyć się na terenach wielu miast w Polsce.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

PCPM rusza z pomocą dla ofiar wojny na Ukrainie. Proszą o wsparcie pomocy humanitarnej, ewakuacji ludności i pomocy psychologicznej dla dzieci.

Wpłać online  lub przelej dowolną kwotę na konto PCPM

mBank 18 1140 1010 0000 5228 6800 1001

tytuł wpłaty: Pomoc dla Ukrainy

Więcej informacji: tutaj

Caritas Polska

Wojska rosyjskie wkraczające do Ukrainy, ostrzał przedszkoli, szkół i domów w Donbasie – takie doniesienia o eskalacji napięcia niosą konieczność natychmiastowej reakcji. Caritas Polska przekazuje 100 tys. zł na bieżące działania kryzysowe ukraińskich Caritas i ogłasza zbiórkę pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy”.

Wśród najpilniejszych potrzeb są żywność, środki higieniczne i zapewnienie podstawowej pomocy materialnej.

Więcej informacji: tutaj

Fundacja Pomagam.pl

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Ukrainie nie możemy pozostać obojętni! 

Fundacja Pomagam.pl uruchamia oficjalną zbiórkę, która jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, a jednocześnie zapewni konkretną pomoc poszkodowanym na miejscu. Nie wiemy, jak sytuacja będzie rozwijać się w kolejnych dniach, ale jedno jest pewne – już teraz nasze wsparcie może zmienić los Ukraińców, którzy zostali dotknięci wrogimi działaniami Rosji.

Żeby zapewnić jak najskuteczniejszą pomoc, zebrane środki przekazane zostaną ukraińskim organizacjom zajmującymi się pomocą humanitarną. Osoby tam pracujące wiedzą najlepiej, jakiego wsparcia Ukraińcy potrzebują w tych trudnych chwilach.

Każda złotówka to gest wsparcia i solidarności z zaatakowanymi przez Rosję. Pomóż wpłatą i udostępnij dalej, gdzie tylko się da – niech świat widzi, że jesteśmy #SolidarniZUkrainą

Więcej informacji: tutaj

Polska Akcja Humanitarna

PAH jest obecna na miejscu od początku konfliktu. Teraz skupiają się na zapewnieniu wsparcia na wypadek zaognienia konfliktu, ponieważ osoby, którym pomagają, znajdą się w niebezpieczeństwie.

Prawdopodobnie nie będą miały szansy ani uciec, ani zaopatrzyć się w żywność. Pomóżmy im przetrwać ten najtrudniejszy czas!

Więcej informacji: tutaj

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wrocław dla Ukrainy: Flaga Ukrainy i hymn przed wrocławskim Ratuszem. Apel o pokój i manifestacja

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJak wybrać najlepszy catering dietetyczny Wrocław?
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 6 interesujących wydarzeń [25-27.02.2022]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.