Wrocław dla Ukrainy: Flaga Ukrainy i hymn przed wrocławskim Ratuszem. Apel o pokój i manifestacja

0

W samo południe przed wrocławskim Ratuszem zostanie wciągnięta flaga ukraińska na maszt. Usłyszymy też ukraiński hymn, będzie apel o pokój.

We Wrocławiu mieszka około 100 tysięcy Ukraińców. Mimo odległości, sercem i myślami jesteśmy z Ukrainą.

Trwa rosyjski atak na Ukrainę. W związku z agresją tego kraju dziś o godz. 12 przed miejskim ratuszem – w ramach aktu solidarności – zostanie wciągnięta flaga Ukrainy. Na uroczystości pojawią się m.in. konsul generalny Ukrainy we Wrocławiu – Jurij Tokar, prezydent Jacek Sutryk, a także miejscy radni.

Usłyszymy również trzy hymny – Wrocławia, Polski i Ukrainy.

Wcześniej, o godz. 11, a więc na otwarcie XLIX sesji Rady Miejskiej Wrocławia, zostanie przyjęty apel o pokój.

Przypomnijmy, że dziś – 24 lutego około godziny 5 rano Rosja zaatakowała Ukrainę.

Jak informują ukraińskie władze oraz korespondenci prasowi, ataki rakietowe i bombowe dotknęły budynki wojskowe i lotniska w Kijowie i Charkowie. W wielu innych miastach słyszane są wybuchy. Rosyjskie wojska przekroczyły granicę lądową z Ukrainą.

Wrocław: Solidarni z Ukrainą

Dziś od godz. 18:00 pod pręgierzem rozpocznie się spontaniczna manifestacja we Wrocławiu spowodowana zaostrzeniem na Wschodzie Ukrainy.

Po uznaniu przez rosyjskiego prezydenta niepodległości ORDLO (separatystycznych republik ludowych Ługańskiej i Donieckiej), wprowadzeniu regularnych wojsk na ich terytorium, sytuacja bezpieczeństwa w regionie i na świecie jest bardzo niestabilna.

Cel manifestacji: pokazać, że Ukraińcy we Wrocławiu są przeciwni agresji rosyjskiej i przeciwko uznaniu przez Rosję samozwańczych „L / DNR”. Wyrazimy wdzięczność naszym siłom zbrojnym, które bronią nasz kraj.
Więcej informacji: tutaj

mat. wroclaw.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDawny szpital przy Traugutta zamieni się w galerię sztuki! Chętni wejdą do niedostępnego na co dzień obiektu
Następny artykułJak wybrać najlepszy catering dietetyczny Wrocław?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.