Weekend we Wrocławiu: 11 najciekawszych wydarzeń [30 sierpnia – 1 września 2019]

0
fot. Pionowo

To już ostatni weekend wakacji, więc dobrze, że przynajmniej pogoda dopisze. Upały jednak nie powinny zniechęcić do wyjścia z domu – w końcu zaraz znowu będzie zimno! Dlatego przygotowaliśmy dla was zestawienie atrakcji weekendowych, w których konieczne trzeba wziąć udział.

Kąpieliska we Wrocławiu – ostatnia szansa

Mimo tego, że większość wrocławskich kąpielisk będzie czynna jeszcze na początku września, to dla wielu osób to ostatnia szansa, aby się na nie wybrać. Gdzie nad wodę we Wrocławiu?

Zobacz nasze zestawienie darmowych i płatnych miejsc do kąpania we Wrocławiu.

fot. StockSnap.io

Pełna atrakcji Stacja Santander we Wrocławiu

Wspólne pożegnanie lata w Stacji Santander już trwa, ale w ten weekend przygotowano moc atrakcji na odwiedzających. Stacja jest zlokalizowana przy strefie kultury Impart. jako przestrzeń edukacyjno-rozrywkowa.

Goście będą mieli świetną okazję do wzięcia udziału w grach i zabawach, a także praktycznych warsztatach – m.in. kursu pierwszej pomocy. Oprócz tego czekać będą multimedialne wycieczki do świata finansów. Co ciekawe – wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Od 24 sierpnia do 1 września mieszkańcy Wrocławia i okolic będą mogli wziąć udział we wspólnym pożegnaniu lata w Stacji Santander, która zlokalizowana będzie przy strefie kultury Impart. Stacja Santander to pełna atrakcji, mobilna przestrzeń edukacyjno-rozrywkowa.

 • Godziny otwarcia: 12.00 – 20.00
 • wstęp i udział bezpłatny

Impart, ul. Mazowiecka 17
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Spacer z przewodnikiem Śladami wrocławskich legend i krasnali

Początek września to także świetna okazja dla dzieci! Już o godzinie 11.00 spod Wrocławskiego Teatru Lalek startuje spacer śladami wrocławskich legend i krasnali. Udział płatny.

Podczas spaceru każdy mały uczestnik otrzyma „Zeszycik wrocławskich Krasnali”, który ułatwi im znalezienie ukrytych Krasnali. Po drodze spotkamy Krasnala Florianka, Syzyfki, Klucznika, Turystę, Życzliwka i innych.

 • zapisy do 31 sierpnia – e-mail: smalcem.po.mapie@gmail.com
 • udział płatny – 15 zł za dziecko (rodzice bezpłatnie)
 • płatność gotówką na miejscu
 • czas trwania to ok. 1,5h

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Więcej informacji 

A jeśli przegapicie, każdego innego dnia można wybrać się na nasz spacer śladami krasnali 

fot. mat. prasowe

Festiwal Kultury Japońskiej – Nami Airando 2019

Szósty Japoński Festiwal na Wyspie Słodowej Nami AirAndo 2019 już w ten weekend! Co ciekawe – w tym roku obchodzimy 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią. Z tej okazji festiwal rozpocznie parada w historycznych strojach polskich i japońskich.

W programie m.in. występy z udział japońskich bębnów, muzyki i tańca, pokazy sztuk walki i strefa japońskich gier.

PROGRAM 

Udział jest bezpłatny

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Eksplozja radości i kolorów, czyli The Color Run we Wrocławiu

The Color Run pojawi się we Wrocławiu 31 sierpnia. Kolorowy bieg to świetny sposób na rodzinne spędzenie czasu – każdy kto lubi spoty i bajowy klimat powinien wziąć udział w 5 kilometrowym biegu.

The Color Run to festyn, piknik i bieg w jednym. Nie ma zasad – trzeba się po prostu dobrze bawić. Podczas wyścigu uczestnicy będą obsypywani wzajemnie kolorowymi proszkami. Co ciekawe – wcale nie potrzeba mieć super kondycji. Bieg można przejść marszem, spacerem, a nawet na rękach opiekuna.

Udział jest płatny – cennik pakietów 

Stadion Olimpijski we Wrocławiu, aleja Ignacego Jana Paderewskiego 35
Więcej informacji 
fot. mat. prasowe

Pierwsze Kroki z Photoshopem

Dwudniowe szkolenie z programu Photoshop? Jak zawsze CRZ Krzywy Komin przygotowało na weekend interesujące warsztaty.

Uczestnicy zaczną od prostych zabaw i ćwiczeń, a następnie zaczną naukę programu Photoshop. Poznają jego interfejs, narzędzia i opcje, a także sposób działania i możliwości jakie daje.

Po kursie będą potrafili swobodnie poruszać się po programie.

Szkolenie będzie dwudniowe i co najważniejsze – darmowe.

Po szkoleniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat.

CRZ Krzywy Komin, ul. Stanisława Dubois 33-35a
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Fechtfest 2019

Freifechter Wrocław oraz Centrum Kultury „Zamek” ponownie zapraszają na Fechfest, turniej w konwencji Blossfechten na Długi Miecz i Kord w formie publicznego Fechtschule.

Fechtschule pokazują tradycje i kunszt władania historyczną europejską bronią białą w oparciu o zachowane źródła średniowieczne i renesansowe w formie turnieju szermierki długim mieczem bez uzbrojenia ochronnego we wrocławskiej Leśnicy.

Szermierze zmierzą się w konwencji Blossfechten czyli walce bez uzbrojenia ochronnego (jedynie maska, rękawice i ochraniacze  kończyn) z wykorzystaniem historycznych technik i zasad walki na długi miecz.

 • start 31 sierpnia w godzinach 10.00 – 20.00
 • udział bezpłatny

Centrum Kultury „Zamek”, pl. Świętojański 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Kolejkowo we Wrocław Fashion Outlet

W tę sobotę we wrocławskim Fashion Outlet na odwiedzających czeka niesamowita niespodzianka. Każdy będzie miał możliwość wzięcia udziału w rodzinnych warsztatach modelarskich, przyjrzeć się tajnikom pracy ekspertów, którzy codziennie tworzą nowy świat w miniaturze.

Wydarzenie ma za zadanie osłodzić maluchom powrót do szkoły i przedszkola, a dorosłym przypomnieć wyjątkową przygodę z dzieciństwa.

 • start 31 sierpnia 10.00 – 20.00
 • udział jest bezpłatny

Wrocław Fashion Outlet, ul. Graniczna 2
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Otwarcie wystawy japońskiej kaligrafii

Organizatorzy zapraszają na otwarcie wystawy shodō (japońskiej kaligrafii) mistrza Tansō Moriyamy oraz wystawy etegami (malowanych pocztówek) Mitsuee Sugiyamy reprezentującej Shimizu-ryū.

Otwarcie uświetni koncert na koto i shamiseny w wykonaniu Eiko Tsutsui wraz z Mtsune-kai i towarzyszący im pokaz tworzenia etegami w wykonaniu Mitsue Sugiyamy.

Tłumaczem będzie Sayuri Gotō, kaligrafka, uczennica mistrza Moriyamy. Wystawa jest częścią III Festiwalu Kultury Japońskiej Nihon no Nami 2019.

Udział bezpłatny

Impart, ul. Mazowiecka 17
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Wystawa: Człowiek a propaganda w PRL na wesoło

Pierwsze we Wrocławiu Mini Muzeum Pub Propaganda zaprasza na wycieczkę w przeszłość. ORMO, ZSMP, ZSRR, FDJ ,TTTT- te nie zawsze znane skróty rozszyfruje oprowadzający po wystawie wrocławski autor książek podróżniczych Artur Zygmuntowicz.

Oprócz barwnych opowieści uczestnicy poznają plakaty socrealistyczne różnych państw, posłuchacie opowieści o ostatnim europejskim dyktatorze, poznacie historię słynnego „gestu Kozakiewicza”.

 • wymagane zapisy na oprowadzanie – +48 730 053 412.
 • prelekcja ok. 45 minut
 • udział jest bezpłatny

Pub Muzeum Propaganda, ul. Sokolnicza 7

fot. mat. prasowe

1. Wrocławski Lotny Festiwal Piwa

30 sierpnia – 1 września, w Hali Stulecia, Wrocław odbędzie się pierwsza edycja Lotnego Festiwalu Piwa. Przygotujcie się na prawdziwe święto piwa, muzyki i jedzenia.

Oprócz licznych rzemieślniczych browarów na festiwalu pojawią się też food trucki z jedzeniem z całego świata. Będzie również scena, na której zobaczycie nie tylko interesujących artystów, ale również ekspertów, od których dowiecie się m.in. ile tak naprawdę kosztuje produkcja piwa, jak je degustować oraz od czego zacząć swoją przygodę z kraftem.

To nie wszystko! Będą też degustacje i liczne konkursy z narodami.

Udział jest bezpłatny

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOstatni miesiąc atrakcji na Nocnym Targu Tęczowa! [LISTA WYDARZEŃ]
Następny artykułPociągiem na mecze Śląska Wrocław – bilet powrotny gratis!
Odkryj Wrocław na nowo